34 тиждень вагітності

34-й тиждень вагітності : розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 34-му тижні розвитку плід вже схожий на новонародженого. Його довжина складає 45 см, а маса 2100 – 2200 гр. Діаметр голівки збільшується до 84,0 мм, поперечник грудної клітки – до 87,3 мм, а животика – до 90,0 мм.

Рухи плоду стають усе більш обмеженими, але саме в цей період найбільш важливо стежити за їх частотою. У нормі жінка повинна відчувати 1 ворушіння за 10 хвилин. Підрахунок ведуть впродовж декількох годин, а потім знаходять середнє значення.

Збільшення активності плоду або її зменшення свідчать про його внутріутробне страждання і можуть бути ознакою фето-плацентарної недостатності.

На 34-му тижні в плаценті починають активно синтезуватися гормони, відповідальні за підготовку молочних залоз матері до лактації. Плацента починає потихеньку старіти, деякі її посудини запустівають, але в цілому, вона продовжує справлятися зі своєю функцією і досягає 33,89 мм в товщину.

У кістковій тканині плоду продовжує активно відкладатися кальцій. Його недолік веде до порушення процесів окостеніння. Проте при надмірному вступі мікроелемента з організму матері, процес затвердіння кісток може зайти занадто далеко, вони стануть занадто щільними і це може надалі привести до родової травми плоду і ушкодження пологових шляхів матері. Препарати кальцію на цьому терміні вагітності слід приймати з винятковою обережністю.

34-й тиждень вагітності: відчуття жінки

Тридцять четвертий тиждень вагітності все більше наближає момент пологів. “Стан очікування” – так можна охарактеризувати нинішній стан жінки. Вона увесь час прислухається до своєї дитини, їй здається, що живіт занадто малий або занадто великий, що груди не досить збільшилися і молока буде мало.

Крихкі від природи жінки, оцінюючи об’єми свого живота, починають турбуватися про те, що не зможуть народити свою дитину самостійно. Не варто хвилюватися, адже лікар оцінив розміри вашого тазу і вже має повне уявлення про їх відповідність передбачуваним розмірам плоду. Вузькість тазу – поняття відносне. Будь-який навіть зовні вузький таз, може виявитися цілком містким зсередини і достатнім для природних пологів. У той час, навіть таз з хорошими параметрами може виявитися вузьким для великого плоду.
Перед пологами лікар знову проведе виміри вашого тазу і, грунтуючись на надбавці ваги і цих УЗД про розміри плоду, винесе вердикт про можливість природних пологів або необхідності кесарева розтину.

Висота стояння дна матки на 34-му тижні вагітності складає 34 см Обмеження рухливості діафрагми із-за зміщення вверх внутрішніх органів призводить до відчуття нестачі повітря, особливо під час фізичного навантаження, наприклад, при ходьбі або виконанні домашніх робіт. Ночами продовжує турбувати печія, кисті рук іноді зводить судома.

Рухи дитини стали стриманішими, і під час активності плоду усе менше тягне живіт. Кількість ворушінь повинна залишатися тією самою. Один раз в день рахуйте ворушіння, записуючи їх в зошит. Важливо щоб ваша дитина хоч би 10 разів за 12 годин давався взнаки. Можна злічити ворушіння і швидше, впродовж години, якщо прилягти на диван і спокійно відпочити. За цей час плід повинен поворушитися не менш 4-х разів.

Невпинно стежте за своєю вагою і приділяйте увагу стану ваших ніг, рук і живота. Поява набряків на кісточках, гомілках, руках і передній черевній стінці – ознаки водянки вагітних. Збільшення артеріального тиску на 5 мм рт.ст., в порівнянні з початковими даними, говорить на користь пізнього токсикозу.

Навіть якщо ви почуваєте себе цілком нормально, подібні симптоми є свідченням для госпіталізації і лікування, підступність токсикозу в тому, що зовнішні прояви недуги з’являються тільки на пізніх стадіях його розвитку, коли вже виникає загроза життя дитини і матері.

Читайте також  25 тиждень вагітності

Тягне живіт на 34 тижні

Наявність болів, що “тягнуть”, в животі на 34 тижні вагітності оповідає про те, що матка знаходиться на піку висоти, здавлюючи довколишні органи. Не треба хвилюватися, адже проблема зникає, коли матка почне опускатися в тазову область. Також причиною такого відчуття може стати тонус матки, що викликано розтягуванням м’язів. Велика вага(плоди навколоплідна вода тягнуть м’язи), що іноді викликає специфічний біль.

У таких випадках треба звернутися до лікаря, можливо, вам випишуть Но-шпу, тому як вона добре знижує і позбавляє вагітних від больових відчуттів. До того ж цей препарат не має побічних ефектів і протипоказань для вагітних жінок.

На третьому триместрі болі можуть бути викликані переймаими Брекстона Хікса, тобто неправдивими скороченнями, необхідними для тренування м’язів матки перед пологами. При виробленні гормону стресу можуть з’явитися болі, спровоковані із старінням плаценти або дефіцитом поживних речовин. У подібних випадках негайно звертайтеся до лікаря. Якщо вам пропонують госпіталізацію, не відмовляйтеся, адже лікарі краще оцінюють ваш стан і можливі загрози.

Передчасні пологи

Якщо у вас почалися болі в ділянки живота або скорочення, що супроводжуються виділеннями коричневого, яскраво-червоного, або червоного кольору, то слід викликати швидку допомогу, тому як симптоми говорять про пологи, що наближаються. Коли з піхви почнеться виділятися прозора рідина(амниотична вода), значить, плодовий пухир почав лопатися і залишилося трохи часу до початку пологів.

Вірогідність пологів на 34 тижні вагітності рівняється 55 відсоткам проте, народжена дитина вважатиметься недоношеною і за нею потрібний ретельний догляд. З цієї причини треба максимально зберегти вагітність, щоб дати час плоду повноцінно розвинутися. Найгірше у недоношених дітей те, що легені не устигають сформуватися для забезпечення киснем, тому до них підключають спеціальні устаткування штучної вентиляції легенів.

Варто відмітити, що жировий прошарок може бути не досить накопичений, тому малюка доведеться обігрівати апаратом штучного тепла.

Тазове передлежання

Тазовим передлежанням називають неправильне положення плоду, тобто ніжками вниз. При виявленні подібної ознаки, треба звертатися до лікаря, це може викликати труднощі при пологах. Зазвичай лікарі призначають спеціальні вправи і методики, сприяючі прийняттю нормального положення (голівкою вниз). Ні в якому разі не робіть самостійних заходів, тому як можете зашкодити плоду. Тазове передлежання на 34 тижні вагітності не так страшно, тому як, виконуючи вправи до 36 тижня можна добитися перевороту.

Причин виникнення такої проблеми може бути немало:

✏ Коротка пуповина;
✏ Міома;
✏ Обвивання пуповиною;
✏ Тонус матки;
✏ Знижена рухова активність;
✏ Багатоводдя.

При тазовому передлежанні лікарі призначать спазмолітичні засоби. Якщо у вас спостерігається такий діагноз, не варто засмучуватися, продовжуйте наслідувати вказівки лікаря і у вас все вийде. У деяких жінок плід перевертається за 1-2 тижні до пологів, тому бувають виключення. Бувають випадки, коли з тазовим передлежанням жінки народжують повноцінних дітей. Якщо вам запропонують кесаревий переріз, то не відмовляйтеся, адже лікарям ближче знайомий ваш стан здоров’я і вагітності.

Ворушіння плоду на 34 тижні

Існує думка, що жваві ворушіння малюка є негативними ознаками, але насправді загрозою є менше 10 ворушінь за 12-годинний проміжок часу. На 34 тижні вагітності ворушіння плоду стануть сильніші, можуть спостерігатися болі в ділянці живота і грудей, тому як малюк фізично підріс. Активні рухи можу бути спровоковані неправильним положенням під час відпочинку, адже рекомендується лежати боку з підігнутими ногами, а не на спині. Лежачи на спині, ви здавлюєте посудини, які поставляють кисень малюкові.

Іноді через дефіцит кисню ворушіння можуть стати слабкими і ледве відчутними і тоді треба звертатися до лікаря.
Варто відмітити, що рухи є діалогом між матір’ю і малюком, тому у разі бурхливих емоцій, крихітка намагатиметься підтримувати вас, активно ворушившись в утробі. Варто відмітити, що крихітка підріс, і місця стало трохи менше, тому кількість добових ворушінь може скоротитися.

Читайте також  26 тиждень вагітності

Народження двійнят на 34 тижні вагітності

Кожен організм індивідуальний, тому не варто переживати, якщо ваш живіт має параметри звичайної вагітності. Бувають випадки, що дітки швидко додають у вазі і народжуються на світ. За даними ВООЗ двійнята знаходяться в утробі максимум до 37 тижня, тому чекати вам залишилося недовго. Якщо лікар запропонує лягти в стаціонар, не відмовляйтеся, адже при багатоплідній вагітності йде подвійне навантаження на організм, отже, подвійна втома.

Зверніть увагу, що при багатоплідній вагітності діти народжуються з меншою вагою і за ними потрібний посилений догляд, особливо при ранніх пологах. Не забувайте раціонально харчуватися і багато відпочивати, тому як, ваш організм працює “за трьох”. У разі погіршення стану відразу ж звертайтеся до лікаря, адже при багатоплідній вагітності підвищується ризик раптових пологів.

34 тиждень вагітності: фото

 34 тиждень вагітності

УЗД на 34 тижні вагітності

Офіційно за увесь період вагітності проводиться три процедури УЗД. При виникненні ускладнень проводяться додаткові сеанси. ВООЗ (всесвітня організація охорони здоров’я) рекомендує перед пологами пройти 4-и УЗД для підтвердження усіх показників.

План проведення процедури в основному залишається таким же, як і на попередніх тижнях:

✏ Визначення об’єму амниотичної води;
✏ Положення плоду;
✏ Біометрія (вимір основних фізичних показників);
✏ Стан плаценти;
✏ Перевірка матки на готовність до пологів.

Після детального аналізу, усі показники заносяться в обмінну карту, яка буде потрібна після прибуття в пологовий будинок. Четверте УЗД більше присвячене плаценті, тому як її передчасне відшаровування може привести до загибелі плоду. У таких випадках жінок відразу госпіталізують, щоб уникнути сумних наслідків.

Якщо стануться пологи, то ваша дитина вважатиметься недоношеною, тому як усі системи і органи вже сформовані, але плід не здатний самостійно дихати. Якщо ваш стан викликає у лікарів сумнів, то виписується напрям на проходження біофізичного тесту. На цьому тестуванні проводиться детальний аналіз плоду (дихання, серцебиття, активність), стан плаценти і матки, об’єм амниотичної рідини і інші чинники.

34-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Які виділення із статевих шляхів можна вважати відхиленням від норми?

На терміні 34 тижні вагітності виділення із статевих шляхів жінки мають бути помірними, мати молочний колір і однорідну консистенцію. У кінці вагітності у зв’язку з поступовим розм’якшенням і відкриттям шийки матки може з’являтися незначна домішка слизу. Наявність пластівців, сирнистих згустків у поєднанні зі свербежем статевих органів, говорить про розвиток молочниці.

Гнійні виділення із статевих шляхів характерні для бактерійного кольпіту, причиною якого може бути, як банальна флора (стафілококи, стрептококи, кишкові палички), так і інфекції, що вдаються статевим шляхом, наприклад, трихомониаз, гонорея.

Якщо у виділеннях з піхви ви помітили домішку крові, слід негайно звернутися до лікаря. Сильні кров’яні виділення з піхви типові для відшарування плаценти. Подібну симптоматику має і передлежання плаценти, але цю патологію, напевно, вже виключили, адже ви вже неодноразово проходили УЗД.
Відшарування нормально розташованої плаценти проявляється кровотечею, коли кров знаходить вихід назовні. Інакше, коли відшарування обмежене, утворюється гематома і жінка просто відчуває, що болить живіт в конкретній області. Відшарування великої ділянки плаценти може привести до загибелі плоду, позбавленого у цей момент кисню.

Рідкі, водянисті виділення з піхви з’являються при передчасному вилитті навколоплідних вод. Відходженню вод можуть передувати перейми (передчасні пологи), але іноді вилиття вод стає наслідком істміко-цервікальної недостатності і інфекції статевих шляхів. Води можуть виливатися потоком, одномоментно, але можуть витікати маленькими порціями. У будь-якому випадку, передчасне вилиття вод вимагає підтвердження лабораторними методами і медичній допомозі.

Читайте також  6 тиждень вагітності

34-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Харчування вагітної на 34-му тижні має бути помірним. Великий живіт, втома, знижують фізичну активність жінки і, враховуючи це, потрібне зниження калорійності харчового раціону. Схильність до набряків на останніх тижнях вимагає ретельного обліку кількості рідини (з урахуванням перших блюд, овочів і фруктів), що випивається, і об’єму сечі, що виділяється. При затримці рідини в організмі показані розвантажувальні дні, наприклад, сирний, яблучний або овочевий.

Кількість вживаної солі має бути обмежена до 4 г на добу, ще краще замінити звичайну сіль на сіль з низьким вмістом хлориду натрію або на соєвий соус. Додавання в їжу ароматних, але не гострих приправ дозволяє збагатити смак простих блюд і зробити їх привабливим.

У кінці вагітності жінка повинна вживати в основному відварене м’ясо і рибу, смажити їх небажано, оскільки смажене посилює спрагу і провокує появу печії. З тієї ж причини слід відмовитися від м’ясних бульйонів і перейти на молочні і овочеві супи. Слід менше вживати макаронів, а більше різних каш, за винятком манної і рисової. Кисломолочні продукти, кефір, ряжанка, кисле молоко сприяють травленню і мають легкий послаблюючий ефект. Проте кислі продукти на ніч можуть стати причиною печії.

Властивостями, що облуговують, володіють мінеральна вода (лужна), молоко, паровий омлет. Для профілактики запорів рекомендується щодня вживати розпарений чорнослив, курагу або відварений буряк.

Обережності вимагає прийом вітамінних препаратів і препаратів кальцію. Надмірна кількість мікроелемента і вітаміну Д призводить до прискорення окостеніння скелета плоду, а це не бажано у зв’язку зі збільшенням ризику родового травматизму. Для профілактики кровотечі в пологах рекомендується приймати вітамін, для боротьби з анемією – вітамін С і залізо, для попередження передчасних пологів і підготовки легенів плоду до першого вдиху – вітамін Е.

34-й тиждень вагітності: підготовка до пологів

Тривають регулярні огляди у гінеколога. Якщо ви, дивлячись в записи лікаря, нічого не розумієте із-за великої кількості незнайомих термінів, не соромтеся ставити питання. Частенько лікарі в цілях заощадження часу пишуть абревіатурами.

Якщо на цьому терміні у вас заплановано ультразвукове дослідження, а ви ще не знаєте стать своєї дитини, у вас усі шанси з’ясувати, кого ви чекаєте. Звичайно, у тому випадку, якщо дитина захоче вам це розповісти: малюки по-різному реагують на ультразвукові хвилі, деякі намагаються сховатися, особливо добре їм вдається прикривати свої статеві органи. Проте пам’ятаєте, що навіть на цьому терміні можливі помилки у визначенні статі дитини.

Якщо у вас в голові вже сформувався план пологів, можна час від часу його переглядати, ретельно перевіряючи себе, чи все вам подобається в тому ж ступені, що і раніше.

Ви вже склали усе необхідне для пологів в окрему купку? Не думайте, що це дуже рано: може статися так, що, відкладаючи збори на останні дні, ви виявитеся за ситуації, коли перейми вже почалися, а вам доводиться не розслаблятися, а бігати по будинку в гарячковому пошуку необхідних речей. Додайте в пакет пачку печива і пляшку води: багато жінок під час пологів відчувають гострий голод і сильну спрагу.

Корисні поради

Якщо ви вирішили народжувати в пологовому будинку і у ваші плани входить розслаблення або пологи у воді, врахуйте, що басейн для пологів може бути один і зайнятий.

Скоректуйте свій план пологів так, щоб на кожен подібний випадок у вас був запасний варіант, оскільки жінці під час перейм не варто думати про технічну сторону процесу.

34 тиждень вагітності: відео

Джерело