33 тиждень вагітності

33-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

Бурхливе зростання плоду у кінці вагітності призводить до того, що йому доводиться прийняти вимушене положення, щоб поміститися в заданому об’ємі внутрішньоматочного простору. Голівка дитини схиляється до грудей, ручки і ніжки схрещуються і наводяться до тулуба.

Обмеження рухливості плоду сприяє остаточному його розташуванню в порожнині матки. Найбільш сприятливим вважається головне передлежання плоду, коли голівка розташовується внизу, у вході в таз. Але і його зворотне положення, тазовим кінцем вниз, теж не є катастрофою і природні пологи при належній родопомочі цілком можливі. Винятковий випадок – лише поперечне положення плоду, що є свідченням до операції кесаревого розтину.

Зрілість плоду така, що якщо йому доведеться народитися раніше терміну, він цілком в змозі буде вижити при достатньому відході, і навіть не потребує спеціальних заходів по налагодженню дихання і живлення. Єдине, з чим не в змозі впоратися діти, народжені на терміні 33-х тижнів – ця самостійна підтримка постійної температури тіла, адже розвиток підшкірної клітковини ще недостатній.

У недоношених дітей (33 тижні гестації плоду) хрящі вушних раковин стають щільніше, з’являється рельєф стоп, нігтьові пластинки, практично, закривають нігтьові ложа. Збільшується товщина м’язового шару судин, серце починає працювати сильніше, щоб забезпечити адекватний кровотік.

У легенях завершується формування альвеол, проте із-за деяких перебудов починає знижуватися утворення сурфактанту. Цей процес розтягується на наступні 2 тижні, впродовж яких збільшується небезпека розвитку дистрес-синдрому, яким нерідко страждають недоношені діти, – 33 тижні, досить небезпечний період для народження дитини.
До кінця 33-го тижня довжина плоду складає 44 см, маса – 2000 гр, діаметр голівки – 82,0 мм, діаметр грудної клітки – 85,0 мм, животика – 87,4 мм. Товщина плаценти має бути близько 33,04 мм.

33-й тиждень вагітності: відчуття жінки

На тридцять третьому тижні вагітності жінка все більше відчуває пологи, що наближаються. Думки про майбутню подію тривожать її і іноді заважають заснути, іноді тягне живіт, лякаючи передчасним дозволом вагітності. На додаток до цього, вечорами часто турбує печія, що виникає в результаті фізіологічного підвищення кислотності шлункового соку, провокована пізньою і щедрою їдою, вживанням кислих, жирних блюд.

При нестачі кальцію і накопиченні зайвої рідини м’яза кистей рук періодично зводить судома. У положенні лежачи на спині, в попереку часто виникає відчуття тяжкості, а іноді навіть біль, що поширюється по стегну до коліна, – цей наслідок здавлення зростаючою маткою стегнового нерва, що проходить по сусідству.

Сильне натягнення шкіри передньої черевної стінки супроводжується виникненням свербежу, що зменшується при нанесенні зволожуючого крему або крему від розтяжок. Якщо ви хочете зберегти естетичний вигляд живота, носіть бандаж, навіть коли знаходитеся удома, і встали з дивана всього на 5 хвилин, тільки заварити чай. В цьому випадку матка підтримується у вертикальному положенні, не опускається і не розтягує низ живота.

Тиск матки у бік діафрагми обмежує рухливість легенів, що стає причиною виникнення легкої задишки. На 33-му тижні вагітності нестача повітря примушує жінку значну частину часу проводити напівлежачи і періодично глибоко зітхати. Доведеться потерпіти до 36-37-и тижнів вагітності, коли голівка дитини опуститься в таз, і дно матки трохи зміститься донизу.

Читайте також  6 тиждень вагітності

На 33-му тижні вагітності навіть жінки, що не страждають пізнім токсикозом, можуть помітити деяку набряклість ніг в області кісточок, особливо після прогулянки або виконання домашніх робіт. Набряки нижніх кінцівок пов’язані з утрудненням відтоку крові по венах, здавлених великою маткою. Для профілактики набряків рекомендується відпочивати, надавши ногам злегка піднесене положення.

Жінкам, що страждають варикозним розширенням вен, слід особливо ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря і постійно носити компресійний трикотаж. До речі, полегшити кровотік по венах ніг допомагає все той же бандаж, що підтримує матку в піднесеному положенні.

Ідеальний спосіб підготувати своє тіло до пологів – зайнятися йогою. Нічого страшного, якщо ви ще жодного разу не пробували. Під керівництвом грамотного і досвідченого інструктора ви можете почати прямо зараз. Якщо з якоїсь причини ви не можете ходити на зайняття йогою в спеціалізований центр, пошукайте в магазині або Інтернеті відео-уроки йоги для вагітних. З більшістю вправ для початківців ви впораєтеся самі без шкоди для себе і дитини.

Болить живіт

Болі в животі на 33 тижні вагітності можуть бути спровоковані тиском матки на кишечник. Річ у тому, що матка перешкоджає нормальній роботі кишечника, що не дає проштовхувати переварену їжу, викликаючи розлади. У подібних випадках треба підкоригувати свій раціон харчування, збільшивши кількість їжі (якщо залишаєтеся голодною), при цьому скоротивши об’єм порцій.

Болі можуть бути викликані активною роботою гормонів, які займаються розм’якшенням кісткової тканини, щоб плід безперешкодно вийшов на світло. Ослаблені кістки можуть “нити” під тиском матки, адже загальна вага перевищує 4 кг. Больові відчуття можуть спостерігатися на місцях “розтяжок”, адже під тиском шкірна тканина починає руйнуватися, утворюючи невеликі рубці, що і доставляє дискомфорт.

Газоутворення може стати причиною неприємних відчуттів в животі, тому з раціону харчування треба виключити бобові плоди, кислу капусту і інші продукти що породжують метеоризм.

Ворушіння плоду при вагітності 33 тижні

Визначити благополуччя плоду можна методом Д. Пірсона, тобто впродовж дванадцяти годин рахувати кількість рухів. Бажано почати з 9-10 ранку не раніше, тому як рухова активність частенько настає ближче до вечора. Якщо за 12-годинний період у вас набралося 10 і більше ворушінь, значить, з дитиною все нормально. Якщо менше 10, то звертайтеся за консультацією до лікаря, можливо, вам призначать процедуру УЗД для перевірки життєздатності плоду.

Як правило, ворушіння є єдиним засобом контактування з матір’ю, тому треба до них уважніше прислухатися, адже шляхом активних рухів плід може повідомити вас про своє неблагополуччя.

Передчасні пологи

Вірогідність передчасних пологів на 33 тижні вагітності рівняється не більше 15ведь плід продовжує розвиватися в усіх відношеннях. Якщо ви помітили виділення прозорої рідини і больові відчуття в ділянці живота і попереку, то волайте швидку допомогу, адже симптоми говорять про швидкі пологи. Не завжди передчасні пологи починаються або супроводжуються відходом навколоплідної води, тому при болях, що тягнуть, в низу живота треба госпіталізуватися.

Читайте також  22 тиждень вагітності

На виникнення передчасних пологів може вплинути істміко-цервікальна недостатність, що виступає в ролі “бар’єру” для виходу плоду. Таке явище може бути викликане травмою матки, отриманої в період умисного аборту або попереднього викидня.

Щоб не допустити ранніх пологів, треба здавати аналізи на виявлення інфекційних захворювань, тому як вони нерідко є причинами переривання вагітності.

Маловоддя на 33 тижні вагітності

Маловоддям називають недостатній об’єм амниотичної рідини, який складає менше 500 мл.

Маловоддя на 33 тижні може виникнути з кількох причин:

✏ Порушення обміну речовин;
✏ Наявність або перенесені інфекції;
✏ Гестоз;
✏ Порушення роботи гормональної системи;
✏ Вживання алкогольної або тютюнової продукції;

Ознаки маловоддя:

✏ Слабка салівація;
✏ Нудота;
✏ Стомленість;
✏ Болі в животі і попереку;
✏ Зниження рухової активності плоду.

За наявності вищеописаних ознак треба відразу звертатися до лікаря, тому як дефіцит амниотичної рідини може привести до загрози вагітності.Варто відмітити, що за наявності однояйцевих двійнят, у одного з плодів може спостерігатися маловоддя, а у другого багатоводдя. Таке явище викликане непропорційним розподілом навколоплідної води.

33 тиждень вагітності: фото

 33 тиждень вагітності

УЗД на 33 тижні вагітності

Якщо на минулих тижнях ви не пройшли процедуру УЗД, значить, відвідати сеанс доведеться зараз. Обстеження дозволяє визначити кількість навколоплідних вод, зменшення яких негативно відіб’ється на розвитку плоду. Щоб переконатися у відсутності ризиків переривання вагітності буде перевірена плацента, система кровообігу і інші, життєво важливі показники.

На 33 тижні за допомогою УЗД проводиться обстеження внутрішніх органів плоду, що дозволить виявити можливі відхилення вилікувати їх, шляхом спеціальних методик і препаратів. Ультразвукове дослідження виявляє фізичні показники плоду (об’єм голівки і грудної клітки, довжину стегна), що буде необхідно в період пологів. Також УЗД проводиться для визначення положення плоду, тому як не усі до цього терміну перевертаються вниз головою.

Знання положення дозволить лікарям у момент пологів зробити оптимальні дії, щоб без шкоди витягнути плід. Також важливим критерієм є обвивання пуповини, що викликає задуху і може спричинити загибель плоду, тому цей показник перевіряється в першу чергу.

Так як навантаження постійно росте, може виникнути погіршення здоров’я, тому треба відмовитися від фізичних навантажень, переклавши частину обов’язків на чоловіка. Намагайтеся більше відпочивати, знижуючи навантаження на хребет і ноги, щоб уникнути болів, а також варикозного розширення вен. Стежте за раціоном, тому як здорове харчування допомагає уникнути багатьох труднощів в період виношування плоду. Частіше відвідуйте лікаря, повідомляйте про усі ознаки, що хвилюють вас, тому що незначний симптом може перерости в серйозну хворобу.

33-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

На тридцять третьому тижню вагітності жінка, як і раніше, повинна стежити за характером виділень із статевих шляхів і у випадку появі білей, приміси слизу, гною або крові, негайно вживати заходи.

Слизові, слизово-гнійні, сирнисті білі – симптом інфекції статевих шляхів і привід для позачергового відвідування лікаря і додаткового обстеження. Статеві шляхи жінки мають бути здорові і вільні від інфекції. Хвороботворні мікроби можуть стати причиною зараження дитини під час вагітності або при народженні.

Читайте також  29 тиждень вагітності

Кров’яні виділення із статевих шляхів – ознака передлежання плаценти або відшарування нормально розташованої плаценти. Навіть якщо це усього лише незначна домішка крові, незалежно від того, болить живіт або ні, слід негайно викликати “Швидку допомогу” і відправитися в пологовий будинок. Раптова напруга матки може спровокувати сильну кровотечу і згубити дитину.
Поява рідких, таких, що нагадують розбавлене молоко або злегка жовтуватих виділень з піхви, насторожує відносно вилиття навколоплідних вод. Води можуть виливатися одномоментно, потоком і представляють загрозу для жінки. Але в деяких випадках вони підтікають і виливаються маленькими порціями, викликаючи лише деякий дискомфорт. Порушення цілісності плодових оболонок за відсутності пологової діяльності протягом доби, здатне привести до розвитку внутріутробної інфекції плоду.

33-й тиждень вагітності: харчуваняя вагітної

Печія вагітних є дуже неприємним симптомом, але іноді сама жінка провокує її виникнення. Порушення режиму харчування, пізня вечеря, переїдання, вживання гострої, кислої, жирної, вуглеводної їжі призводить до підвищення кислотності шлункового соку і тривалої затримки їжі в шлунку, а фізіологічна слабкість сфінктера, що ізолює шлунок від стравоходу, і тиск матки на органи черевної порожнини стають безпосередньою причиною занедбаності вмісту з шлунку в стравохід.

Що допомагає уникнути печії?

✏ Часте і дробове харчування (5-6 раз на добу) і остання їда не пізніші, ніж за 3-4 години до сну.
✏ Відмова від жирних, смажених, гострих, копчених продуктів, кави, міцного чаю, шоколаду.
✏ Легка вечеря, що переважно складається з легкозасвоюваних білків і вуглеводів, наприклад, каша і парова котлета.
✏ Помірна активність після їди. Не коштує відразу поле їди лягати на диван, краще прогулятися або хоч би помити посуд.
✏ Щоденне звільнення кишечника.
✏ Носіння вільного одягу, що не давить на живіт.
✏ Сон на ліжку з підведеним головним кінцем.

Якщо печія все ж не минула вас, слід вжити заходи до зниження кислотності шлункового соку. Питна сода, раніше вживана нашими мамами і бабусями, – варварський метод. Вживання соди супроводжується підвищеним газоутворенням і лише на деякий час знижує кислотність в шлунку. Приблизно через півгодини кислота починає вироблятися з подвоєною силою, печія повертається і стає більше вираженою.

Вагітним жінкам для боротьби з печією рекомендуються антацидні препарати. Вибрати конкретні ліки вам порадить лікар.

Зменшити печію допоможуть:

✏ Тепле молоко маленькими порціями, краще з додаванням 1-ої краплі ефірної олії фенхелю;
✏ Злегка підігріта лужна мінеральна вода без газу, наприклад, “Боржомі”;
✏ Киселі з солодких фруктів;
✏ Вівсяна каша на воді;
✏ Імбирний чай.

Корисні поради

Якщо ви переживаєте, що можете не встигнути в пологовий будинок, постарайтеся підстрахуватися. Вибирайте пологовий будинок як можна ближче до будинку, тримаєте на видному місці телефон невідкладної допомоги, нехай в передпокої стоїть пакет з необхідними під час пологів речами.

Деякі жінки, які дуже бояться народити будинки або в машині, користуються щонайменшим шансом лягти на допологове відділення вибраного пологового будинку. Проте варто пам’ятати, що пологовий будинок – це лікарня, і ризик підхопити внутрішньолікарняну інфекцію зростає з кожною зайвою годиною, проведеною в його стінах.

33 тиждень вагітності: відео

Джерело