25 тиждень вагітності

25-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 25-му тижні вагітності довжина плоду досягає 32 см, вага збільшується до 700 г, діаметр голівки складає 62,3 мм, діаметр грудної клітки – 63,1 мм, животика – 64,2 мм.

Шкіра плоду продовжує розправлятися, стає пружною і світлішою. Бурий жир, що накопичується в підшкірній клітковині, надає щічкам округлість, на ручках і ніжках, під сідницями з’являються складочки.

Обличчя має генетично закладені риси. Вушні раковини м’які і тонкі, хрящ, який утворює їх основу, ще недостатньо розвинений, завитки і вигини ще не до кінця сформовані.

Щільність хряща вушних раковин входить в перелік критеріїв доношеної плоду, за станом вушних раковин судять про розвиток дитини, у разі його передчасної появи на світ.

На 25-му тижні вагітності закінчується розвиток кісткового мозку, він повною мірою бере на себе функції кровотворення, які досі виконували печінка і селезінка. Триває формування кісткової тканини і активне відкладення в ній кальцію. Неорганічні з’єднання надають кістки щільність і твердість, а органічні – пружність і еластичність.

У легенях триває накопичення сурфактанту, що перешкоджає спаду легенів після першого вдиху новонародженого. Проте дитина, що народилася на 25-му тижні вагітності, ще має мало шансів “почати” дихати самостійно, найчастіше при такій мірі недоношеності спостерігається дихальна недостатність, що вимагає штучної вентиляції легенів.
Серце плоду б’ється з частотою 140-150 ударів в хвилину, і лікар може почути це за допомогою акушерського стетоскопа. Плацента збільшується в розмірах і, у разі первинного низького розташування, поступово починає підніматися ближче до дна матки. Товщина органу на 25-му тижні вагітності складає 26,22 мм.

Час, що залишився, у вашому животі дитина проведе, щоб вирости і набратися сил для самостійної життєдіяльності. Налягайте на здорову і різноманітну їжу і більше відпочивайте і розслабляйтеся – ваше тіло доки ще працює на повну потужність.

Ворушіння на 25 тижні вагітності

Деякі жінки скаржаться на наявність хворобливі відчуттів, що частенько пов’язане з неправильною позою, знаходячись лежачи. Лежачи на спині, ви можете помітити, що плід починає активніше рухатися. Це говорить про дискомфорт у плоду, тому рекомендується лежати на боці з підігнутими ногами, що є найоптимальнішою позою для вагітних цього терміну. Якщо після зміни положення плід продовжує рухатися, то постарайтеся заспокоїти його погладжуючими рухами або колисковою пісенькою.

Якщо дитина активно ворушитися протягом півгодини, при цьому діяльність супроводжується болями, то треба викликати швидку допомогу, адже симптоми говорять про дефіцит кисню (гіпоксія).

Читайте також  12 тиждень вагітності

Ворушіння на 25 тижні вагітності повинні проходити близько 15-20 разів за 1 годину, це є нормою цього терміну. Якщо ви не відчуваєте рухів впродовж 3-4 годин, особливо в денний час доби, значить, плід спить, накопичуючи сили для вечірнього пильнування, тому як активність частенько проявляється у вечірній або нічний час доби. Якщо ви сильно турбуєтеся, можете самостійно спровокувати рухову активність, але не зловживайте цим.

Коли ваша дитина не подає ознаки, можна ненадовго затримати дихання, а оскільки кисень не потрапить в потрібному об’ємі, то малюк почне ворушитися. Після затримки необхідно зробити 2-3 глибокі вдихи, що компенсувати об’єм кисню.

Ворушіння можна викликати другим способом, що полягає в споживанні солодкого (цукерочка, шматочок торта і.т.д.). Коли плід пасивний, то з попаданням солодкого, його рухи почастішають, у зв’язку з попаданням в організм глюкози.

Не рекомендується часто застосовувати вищеописані методи, тому як вони викликають ворушіння шляхом доставления невеликого дискомфорту, який іноді потрібний. Не бажано сидіти на стільці, склавши одну ногу на іншу, адже це викликає сильний дискомфорт у малюка, що примушує його інтенсивніше рухатися.

Акушери рекомендують застосовувати метод Д. Пірсону, що полягає в підрахунку кількостей ворушінь за 12 годинний період часу, і якщо їх менше 10, то треба звертатися до лікаря, або викликати швидку допомогу.

25-й тиждень вагітності: відчуття жінки

На 25-му тижні вагітності більшість жінок починають відчувати себе громіздкими і незграбними. Живіт росте швидко, збільшується в колі, приблизно, на 1 см кожного тижня. Дно матки піднімається все вище, піднімається вище за пупок і вже відстоїть від лонного зчленування на 25 см.

Зміщення центру тяжіння тіла вагітної призводить до збільшення навантаження на хребетний стовп і появи тяжкості і навіть болів в попереку. Жінка все частіше намагається полежати або посидіти на дивані, відкинувшись на подушки. Вона рухається повільно, перевалюючись, відхиляючи плечі назад і випинаючи живіт і таз вперед.
Жінки, що страждали варикозним розширенням вен до вагітності, можуть відчувати появу болів в ногах і збільшення набряків в області гомілок. Щоб розвантажити розширені вени, не слід нехтувати радами лікарів, треба постійно носити спеціальні колготи, що тягнуть, а удома прибігати до тугого бинтування кінцівок. Не рідко в другій половині вагітності виявляється розширення вен зовнішніх статевих органів.

В цьому випадку жінці рекомендується частіше відпочивати лежачи, призначається терапія для профілактики тромбоутворення по поліпшенню стані кровоносних судин і зниженню здатності згущуватися крові. При появі неприємних відчуттів в області прямої кишки, свербежу, паління, болю і кров’яних виділень із заднього проходу при звільненні кишечника, необхідно подумати про наявність геморою. При підтвердженні діагнозу лікар призначить спеціальне лікування.

Читайте також  20 тиждень вагітності

Болі при звільненні прямої кишки і смужка крові на калі свідчать про наявність анальної тріщини, необхідно стежити за травленням і не допускати запорів.

Ворушіння дитини на 25-му тижні вагітності відчуваються дуже добре. Несподівані поштовхи і перевороти – одна з причин того, що у жінки періодично напружується і тягне живіт. Але напруга матки тут же спадає і не повторюється, як тільки дитина заспокоюється.
Як вже казали вищче, підраховувати ворушіння необхідно регулярно, впродовж часу спокійного відпочинку або 12-ти годин звичайного життя. Плід повинен здійснювати не менш 4-х рухів, що відчуваються, в годину або 10 рухів за половину доби. Збільшення або зменшення активності плоду може свідчити про його неблагополуччя і вимагає додаткових діагностичних досліджень. Обов’язково повідомте про результати власних спостережень свого лікаря.

25 тиждень вагітності: фото

 25 тиждень вагітності

25-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Виділення із статевих шляхів на 25-му тижні вагітності як і раніше мають бути світло-сірими або молочними, однорідними і мати запах злегка кислого молока. Кількість виділень індивідуальна і залежить зараз від гормонального фону жінки. У одних їх взагалі може не бути, іншим же, щоб не бруднити нижню білизну, доводиться користуватися щоденними гігієнічними прокладеннями.

Найчастішою причиною білей є кандидоз(молочниця), при якому виділення стають щедрими, сирнистими і придбавають різкий кислий запах. Нерідко, разом з цим, з’являється виражений свербіж і паління в області зовнішніх статевих органів, що посилюються після сечовипускання або тривалої відсутності гігієнічних процедур. Розвитку молочниці сприяє не лише фізіологічне зниження імунітету, що спостерігається під час вагітності, але і носіння синтетичної нижньої білизни.

Порушення “дихання” шкіри призводить до збільшення вологості і температури в області зовнішніх статевих органів, сприяє зростанню грибів. Кращим вибором для вагітної жінки є м’яка, “дихаюча” нижня білизна з натуральних тканин.

Якщо болить живіт, матка стає твердою, з’являються кров’яні виділення із статевих шляхів, слід негайно викликати бригаду “Швидкої допомоги” і відправитися в акушерський стаціонар. Подібні симптоми характерні для загрози передчасних пологів і відшарування плаценти – патології, що несе загрозу здоров’ю і життю, як жінки, так і дитини. Водянисті жовтуваті виділення із статевих шляхів можуть бути навколоплідними водами. Якщо ви помітили такі симптоми, негайно звернетеся до лікаря.
Води можуть виливатися, як одномоментно, так і підтікати маленькими порціями. Вилиття може супроводжуватися переймами і початком пологової діяльності (передчасні пологи) або взагалі не викликати ніяких відчуттів у жінки, окрім підвищення вологості в області зовнішніх статевих органів. Особливо часто передчасне вилиття вод спостерігається при істміко цервикальної недостатності, коли прочинена шийка матки, недостатньо добре захищає плодові оболонки від мікроорганізмів, що мешкають в піхві.

Читайте також  29 тиждень вагітності

У будь-якому випадку, передчасне вилиття навколоплідних вод створює загрозу інфікування плоду і має бути вчасно діагностоване.

25-й тиждень вагітності: харчування вагітної

На що звернути увагу при купівлі продуктів під час вагітності? Коли продукт не упакований, все зрозуміло – на свіжість, тобто його колір, запах, смак, консистенцію. У інших випадках, варто уважно читати етикетку.

1. Подивіться на термін придатності продукту і оцініть герметичність упаковки.

2. Оцініть склад продукту. Велика кількість жирів і вуглеводів під час вагітності ні до чого. Те ж можна сказати і про калорійність.

3. Врахуйте наявність в продукті всіляких харчових добавок. Намагайтеся уникати продуктів з штучними розпушувачами, стабілізаторами, загусниками, ароматизаторами.

Інгредієнти на етикетках продуктів пишуться в порядку убування їх долі. Навіщо вам сік, в якому на першому місці стоїть вода і цукор?
Натуральний – зовсім не означає корисний. Хоча це все ж краще, ніж штучний, але навіщо вам зайвий жир або цукор, навіть якщо вони природного походження. У інших випадках, натуральність продукту – це його плюс. Деякі загусники, стабілізатори, наприклад, гуарова або ксантанова камедь, крохмаль, желатин, казеїн і сироватка є натуральними, і лякатися їх наявність у складі продуктів не слідує, навіть, якщо ви вагітні.

Корисні поради

Часта проблема вагітних – варикозні вени. Ці вени, що розширилися, найчастіше зустрічаються на ногах, але можуть стати перешкодою нормального життя і в області зовнішніх статевих органів. У більшості випадків все проходить само собою після пологів.

Проте є способи запобігти або, як мінімум, зменшити варикозне розширення вен. По-перше, уникайте сильної напруги ніг, до якої у вашому положенні відноситься у тому числі довге стояння без руху. По-друге, обов’язково давайте собі щоденне фізичне навантаження типу плавання або ходьби. По-третє, потурбуйтеся про те, щоб під час сну ваші ноги знаходилися трохи вище за інше тіло, наприклад, підкладете під литки подушки. Також можна спробувати носити компресійні панчохи або колготки(вони продаються в усіх аптеках) – вони не завжди презентабельні на вигляд, але добре знімають дискомфорт.

25 тиждень вагітності: відео

Джерело