19 тиждень вагітності

19-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

Дев’ятнадцятий тиждень вагітності характеризується інтенсивним розвитком центральної нервової системи плоду, утворенням численних зв’язків між нервовими клітинами, зростанням кори головного мозку.

Усе це знаходить відображення в ускладненні рефлекторної діяльності дитини. Він активно рухає руками і ногами, гримасує, смокче палець, морщиться, ковтає, гикає, відкриває рот, моргає, “грає” з пуповиною.

Плід бурхливо реагує на гучні звуки, здригаючись при раптовому шумі або окрику, і навпроти, заспокоюється в тиші або під звуки спокійної мелодії. Він повертає голову на світло, і вже охоче приймає “повітряні ванни”.

Травна система дитини продовжує удосконалювати свою діяльність. У кишечнику накопичується меконій – первородний кал, що складається із слущившихся клітин травного тракту, жовчі, відмерлих клітин епітелію шкіри, які потрапляють в шлунок при заковтуванні плодом навколоплідних вод.

Завдяки формуванню підшкірної жирової клітковини, шкіра плоду поступово розправляється, втрачає колишні зморшки і яскраво – червоний колір. Підшкірний жир починає відкладатися, в першу чергу, навколо шиї, грудей, нирок. Зовні шкіра як і раніше покрита шаром первородного мастила, що оберігає її від роздратування і зберігає тепло. На подушечках пальців вже з’являється специфічний шкірний малюнок, що складається з хвиль, завитків і равликів.

Цей малюнок індивідуальний для кожної людини і дитина вже цілком могла б пройти дактилоскопічне дослідження.

До кінця дев’ятнадцятого тижня вагітності вага плоду дорівнює 300 гр, “зріст” плоду складає 23-25см, діаметр його голівки – 43,1 мм, діаметр грудної клітки – 43,0 мм, а діаметр живота – 43,2мм. Плацента розвивається паралельно з прогресом вагітності, її товщина складає 21,11мм. Ворушіння плоду активні до 200 в хвилину, але вони переважно не відчутні вагітної.

19-й тиждень вагітності: відчуття жінки

На дев’ятнадцятому тижні вагітності ворушіння плоду стають виразнішими, вже чутні перші поштовхи. Плід часто міняє своє положення і це досить добре відчувається жінкою. Підрахунок ворушінь плоду доки не особливо точний, тому для оцінки стану дитини цілком досить просто констатації факту наявності рухів. Точно порахувати ворушіння можна тільки при УЗД.

Жінки, які пізно почали відчувати ворушіння дитини, ще можуть плутати його рухи з перистальтикою кишечника, пересуванням газів по кишці. Зі збільшенням матки кишечник знаходиться в обмеженому положенні, внутрішні органи черевної порожнини дещо здавлені і зміщені вгору. Крім того, вплив гормонів вагітності призводить до зниження тонусу м’язів травного тракту. Пересування їжі сповільнюється, утруднюється її переварювання, а це усе частіше призводить до виникнення печії і здуття живота.

Читайте також  8 тиждень вагітності

Печія зазвичай провокується переїданням, вживанням жирної і важко переварюваної їжі що затримується в шлунку, і сприяючою підвищенню кислотності шлункового соку. Здуття живота, кишкові кольки нерідко викликаються вживанням великої кількості здоби, капусти, бобових. Іноді кишкову кольку плутають з підвищенням тонусу матки. Відмітною особливістю кольки є дуже нетривале існування і зникнення болю при проходженні газу по кишечнику.

Крім того, якщо тягне живіт, варто подумати про таку причину болю, як затримка випорожнення. Із запорами необхідно боротися, вводячи в раціон харчування більше продуктів, що мають послаблювальний ефект, наприклад, чорнослив, курагу, варений буряк, висівки.

Незважаючи на спокій, прилив бадьорості і сил в денний час, жінка на 19-му тижні вагітності може зазнавати значні труднощі з сном. І причиною тому, лише частково, являється зростаючий живіт. Звикнути спати на боці не так вже і складно. Інша справа – м’язові судоми.

Судоми м’язів можуть виникати упродовж усієї вагітності, але характерніші для другого і третього триместра, коли формується кісткова система плоду. Найчастіше зводить м’язи гомілки, рідше – м’язи кисті. Єдиним способом боротьби з цим неприємним симптомом є збільшення споживання продуктів, що містять кальцій, наприклад, мигдаля, кунжутного сім’я, молока, сиру і творогу.
Ніякі медичні препарати, допустимі для застосування під час вагітності, не можуть заповнити недолік мікроелемента, оскільки для його всмоктування потрібні фосфор, магній, цинк і навіть деякі гормони.

Що робити, якщо болить живіт на 19 тижні

Спазми в попереку, болі в тазовій областии черевної порожнини є природними процесами, викликаними збільшенням розміру матки і тиску на сідничий нерв. Подібні болі знижуються шляхом застосування знеболюючих засобів (наприклад, Но-шпа) або нетривалих прогулянок. Щоб зменшити спазми треба дотримуватися постільного режиму з підняттям ніг (підклавши 2-3 подушки).

У зв’язку з активним виробленням гормону релаксину, ви можете відчути болі, що тягнуть, низу живота. Річ у тому, що цей гормон сприяє розслабленню м’язів і зв’язок, для швидкої адаптації організму до зростаючої матки, що і викликає больові відчуття. Болі в животі на 19 тижні вагітності супроводжуються кровотечами, вказують на переривання вагітності, у випадку виявленні цих симптомів, терміново, в обов’язковому порядку, викличте швидку допомогу або самостійно зверніться до лікаря.

Читайте також  11 тиждень вагітності

19-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Характер виділень із статевих шляхів у жінки є показником благополуччя в її статевій системі. По білях можна заздалегідь судити про характер інфекції в піхві. Нормальні виділення мають бути світлими, однорідними, без домішки слизу, гною або крові, їх запах нагадує запах молока, що скисло, або кефіру.

Щедрі білі, що скупчуються в області вульви, дратують слизову оболонку на вході в піхву і стають причиною вульвіту. Свербіж, печіння і навіть біль в області зовнішніх статевих органів, що посилюються після сечовипускання, – неприємні симптоми захворювання, що свідчать про наявність інфекції і вимагають додаткової діагностики.

Якщо болить живіт, і особливо, якщо виділення з піхви стають коричневими або криваво-червоними, значить, вагітність знаходиться на межі переривання. Запобігти викидневі можна, якщо терміново звернутися по медичну допомогу і пройти відповідне лікування.
Поява крові із статевих шляхів у поєднанні з болем в животі або без нього, може бути пов’язано з дуже низьким розташуванням плаценти. Крайові судини плаценти можуть лопатися і кровоточити, особливо при підвищенні тонусу матки. Передлежання плаценти – досить серйозна патологія вагітності, яка вимагає постійного спостереження лікаря і зберігаючої терапії. І хоча кровотеча при передлежанні частіше буває незначною, варто лягти в лікарню, щоб запобігти ситуації, коли втрата крові стане погрожувати життю плоду і вашого життя.

19 тиждень вагітності: фото

 19 тиждень вагітності

19-й тиждень вагітності: інтимні стосунки

Як ваше сексуальне життя? Коли починає рости живіт, багато улюблених позицій виявляються верхом акробатики і для вас, і для вашого партнера, але за обопільного бажання нескладно пристосуватися один до одного. Є і інші складнощі: частенько ви можете почувати себе розбитою і занадто втомленою, щоб витримувати звичний ритм під час зайняття любов’ю. Чи ваш партнер може боятися зашкодити дитині (так, це дуже поширена чоловіча боязнь, яка, на щастя, зазвичай не має під собою ніяких реальних підстав).

У будь-якому випадку – це тимчасово.

Якщо у вас немає сил на секс і ви його не жадаєте, не насилуйте себе і обмежтеся романтичною вечерею при свічках, міцними обіймами і розслабляють. Але якщо ви не можете дочекатися вечірньої зустрічі з коханим, щоб зайнятися любов’ю, не обмежуйте себе! Секс під час вагітності не зашкодить малюкові.

Читайте також  29 тиждень вагітності

19-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Раціон харчування жінки, що знаходиться на 19-му тижні вагітності, як і раніше, повинен будуватися в строгій відповідності з потребами організму. Незважаючи на посилення апетиту, калорійність раціону харчування повинна заповнювати витрати енергії на життєдіяльність і задовольняти запити зростаючого плоду. Надбавка ваги за тиждень не повинна перевищувати 500 гр. Накопичення жиру вагітною ні до чого. Живлення має бути збалансоване по складу поживних речовин, основну долю повинні складати вуглеводи, як джерело енергії.

Але це мають бути не прості цукру у вигляді борошняних, хлібобулочних виробів і солодощів, а складні, важко переварювані вуглеводи, якими багаті продукти, що містять велику кількість клітковини. Білки мають бути невід’ємною частиною раціону харчування, потреба в них під час вагітності різко зросте. Не варто концентруватися тільки на одному м’ясі, на столі має бути присутньою риба, каші, молочні продукти. Більше половини вживаних жирів має бути рослинного походження, інші – тварини.

Як правило, додаткову кількість тваринних жирів не потрібно, оскільки їх цілком вистачає в продуктах тваринного походження.

Щоб заповнити нестачу кальцію, фосфору і йоду в організмі рекомендуємо вам приготувати салат по наступному рецепту.

Склад:

✏ морська капуста – 200 г
✏ червона солодка цибуля – ½ голівки (можна за смаком)
✏ зелений салат – пучок
✏ кунжутне сім’я – 1 ст. ложка
✏ маслинова олія холодного віджимання – 2ст. ложки
✏ соєвий соус або сіль за смаком.

Приготування: Цибулю порізати тонкими кільцями. Зелений салат порвати руками на дрібні шматочки. Додати морську капусту і перемішати. Салат заправити маслиновою олією і соєвим соусом, а згори посипати кунжутним сім’ям.

Морська капуста містить велику кількість йоду, фосфору і клітковини, кунжут є рекордсменом за вмістом кальцію. Поліненасичені жирні кислоти удосталь знаходяться в маслиновій олії, особливо, якщо ця олія першого віджимання.

Корисні поради

Чи зручно ви сидите? Максимально комфортне розташування під час роботи, читання або перегляду телепередач може істотно понизити звичайний дискомфорт вагітних (наприклад, болі в спині). Перевірте себе: нижня частина спини повинна спиратися на спинку стільця або крісла, а ноги – рівно стояти на підлозі.

Чи знаєте ви, що йога прекрасно допомагає вибрати найзручніше положення? Ви вже пробували?

19 тиждень вагітності : відео

Джерело