32 тиждень вагітності

32-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 32-му тижні вагітності плід продовжує активно рости. Практично, уся надбавка ваги вагітної жінки визначається збільшенням маси плоду. Як і раніше усі поживні речовини плід отримує від матері через плаценту.

При недостатності матково-плацентарного кровообігу, викликаного передчасним старінням плаценти, запустіває її посудин, відкладенням в ній солей кальцію, порушенням доставки до плоду поживних речовин і кисню розвивається фето-плацентарная недостатність, багата гіпотрофією плоду.

Дитина починає відставати в зростанні, затримується його розвиток, порушується робота внутрішніх органів і систем. Але доки все нормально, і плацента повністю виконує покладені на неї функції, довжина тіла плоду стає 40-42 см, його маса збільшується до 1800 і більше грамів, діаметр голівки досягає 79,9 мм, поперечника грудної клітки – 82.1 мм, а живота – 84,8 мм.

До 32-го тижня вагітності шкіра плоду придбаває світлий рожевий відтінок. Лануго практично зникає, первородне мастило змивається і залишається тільки в природних складочках тіла. Волосся на голові стає товщим, але як і раніше зберігають свою м’якість і залишаються рідкісними.

Удосконалюється робота залоз внутрішньої секреції – гіпофіза, щитовидною і прищитовидних залоз, підшлункової залози, надниркових залоз, статевих гонад. Усі ці структури беруть безпосередню участь в обміні речовин і роботі усіх систем організму.

У організмі плоду продовжує вироблятися вазопресин і окситоцин, що допомагають організму жінки у формуванні родової домінанти і підготовці молочних залоз до лактації.

Ворушіння плоду на 32 тижні вагітності

Якщо ворушіння доставляють вам больові відчуття, то спочатку поміняйте позу, можливо, ви затискаєте кровоносні судини, які поставляють плоду кисень. У подібних випадках треба заспокоїти крихітку, погладивши животик і заспівавши колискову. Зараз він здатний уловлювати ваш голос і реагувати на нього. Якщо методи заспокоєння не діють і плід впродовж 3-4 годин завдає вам біль, треба звернутися до лікаря, тому як симптоми говорять про його неблагополуччя.

Якщо встати лицем до освітленого місця, то відчуєте, як малюк трохи поворушиться. Річ у тому, що світло проходить через стінки матки і плід усвідомлено обертається у бік джерела світла. Крихітка здатна різко поворушитися у разі гучного звуку, що може викликати хвилювання. Не забувайте стежити за руховою активністю плоду, адже ворушіння можуть багато що “розповісти” про стан плоду.

32-й тиждень вагітності: відчуття жінки

На тридцять другому тижні вагітності, мабуть, одним з основних відчуттів жінки є втома. Томливе очікування появи дитини примушує майбутню матір все частіше замислюється про швидкі пологи. З одного боку – вона чекає їх як можливість уперше поглянути і обійняти свого малюка, з іншої – страшиться і з хвилюванням слухає оповідання подруг і знайомих про народження на світло їх дітей.

Великий живіт заважає ходити, сидіти, лежати. Матка піднімається на висоту 32 см над лобком і починає підпирати під ребра. Органи травлення знаходяться в екстремальних умовах, травлення ускладнене і це нерідко проявляється печією, відрижкою, гіркотою у роті. Замки стають практично буденною справою, особливо, якщо жінка нехтує радами докторів і не різноманітить свій раціон харчування продуктами, багатими рослинною клітковиною і їжею, що робить послаблювальний ефект.

Періодично у жінки напружується і злегка тягне живіт. Це перейми Брекстона Хікса – прояв підвищеної збудливості матки, ознака швидких пологів, хоча не варто лякатися і чекати появі дитини в найближчий тиждень. Справжніми передвісниками пологів є перейми – сильна напруга матки, що охоплює її, починаючи з дна і що поширюється донизу. Справжні перейми викликають появу болю в животі і повторюються не рідше, ніж 1 раз в 5-10 хвилин.

Читайте також  39 тиждень вагітності

Шкірні покриви і волосся жінки на 32-му тижні вагітності досить сухі, нігті стають ламкими і шаруються. На животі шкіра натягнута, місцями, там, де з’являються розтяжки, відливає перламутровим блиском. Зараз, коли об’єм живота збільшується швидкими темпами – самий час появи стрий. Найбільш улюбленими місцями їх локалізації є стегна, низ живота, області навколо пупка, іноді розтяжки з’являються на молочних залозах.

Носіть бандаж, що підтримує живіт і правильно підібраний, добре утримуючий груди бюстгальтер, застосовуйте профілактичний крем від розтяжок і масажуйте шкіру щіткою.

Постійно зростаючий живіт ніяк не дає вам можливості заснути? Спробуйте лягти на бік, підклавши під верхню зігнуту ногу велику подушку. Якщо вас мучать судоми в ногах, енергійно розітріть хворе місце і активно поворушіть пальцями ніг. Варикоз або ноги, що постійно гудуть? Купіть компресійні колготки.

Натягуйте їх настільки сильно, наскільки вистачить сил – в цьому випадку вони забезпечать вам ідеальну підтримку.

У багатьох вагітних незадовго до пологів починають кровоточити ясна – звичайний побічний ефект вагітності. Під впливом естрогену ясен товщають і розм’якшуються, і ви ризикуєте заробити пародонтит. Не відкладайте візит до стоматолога і перевірте себе – чи умієте ви правильно і якісно чистити зуби. Похід до зубного під час вагітності має ще одно безперечну перевагу.
Поки ви вільні розпоряджатися своїм часом за власним розсудом, необхідно вирішити усі проблеми із зубами, оскільки робити це, маючи залежну від ваших грудей дитину, буде значно складніший.

На тридцять другому тижню вагітності жінка знаходиться в передчутті щастя народження спадкоємця. Вона все частіше уявляє собі свою дитину, подумки сповиває, одягає, годує його. Саме зараз, коли з’явився вільний від роботи час, а живіт ще все ж не настільки великий, щоб повністю втратити мобільність, варто відправитися по магазинах і наглянути меблі для дитячої кімнати, коляску, одяг для новонародженого, різні предмети туалету і інші, необхідні в пологовому будинку і відразу після пологів речі.

Такий шопінг принесе тільки позитивні емоції і відверне від тривожних думок про пологи.

Маловоддя при вагітності в 32 тижні

Маловоддя недолік амниотичної рідини (протилежність багатоводдю), таке явище зустрічається менше, ніж в 1лучаев. Факт маловоддя підтверджується, якщо об’єм навколоплідних вод складає менше 500 мл. Як правило, навколоплідна вода сприяє розвитку дитини і захищає його від внутріутробних травм. Дефіцит амніотичної рідини може сприяти розвитку вроджених вад, а також підвищує ризик отримати “механічну” травму.

Ознаки маловоддя:

✏ Болі в низу живота;
✏ Погіршена салівація;
✏ Нудота;
✏ Регулярне почуття стомленості.

Причини виникнення маловоддя:

✏ Хронічні хвороби;
✏ Порушення обміну речовин;
✏ Інтоксикація(при вживанні алкогольної, тютюнової продукції);
✏ Інфекційні захворювання;
✏ Нерівномірний розподіл кровотоку(зустрічається при багатоплідній вагітності)
✏ Порушення в ендокринній системі;
✏ Гестоз;
✏ Гіпертонічна хвороба;
✏ Аномалії розвитку плоду.

Перед тим, як встановити діагноз “Маловоддя”, жінці треба пройти нижчеописані процедури:

✏ Ультразвукове дослідження;
✏ Допплерографія;
✏ Аналізи із статевих шляхів;
✏ Кардиотокографія.

Щоб запобігти маловоддю треба правильно харчуватися, отримувати більше вітамінів, щоб не сталося “збою” обмінних процесів, які впливають на розвиток маловоддя. Також не рекомендується піднімати важкі предмети. Своєчасно відвідуйте усі планові перевірки, здайте аналізи і спостерігайте за своїм станом, адже воно може багато що підказати. Не бажано відмовлятися від пропозицій лягти в лікарню, тому як є вірогідність початку передчасних пологів.

Читайте також  38 тиждень вагітності

Передчасні пологи на 32 тижні вагітності

Передчасними пологами вважаються ті, що настали до 37 тижня. Навіть якщо ви наслідували усі вказівки лікарів, то пологи можуть настати з кількох причин:

✏ Передчасне відшаровування плаценти;
✏ Важка форма гестозу;
✏ Порушення в ендокринній системі;
✏ Статеві інфекції;
✏ Серцево-судинні захворювання;
✏ Вади матки;
✏ Аномалії розвитку плоду.

Народження дитини цього тижня має маленький шанс, біля 5-6 відсотків. Вірогідність значно підвищується з 34 тижня, де вона складає майже 50 відсотків. При наявності важких захворювань і відхилень, лікарі самі призначають передчасні пологи і за допомогою різних методик стимулюють перейми. Якщо перейми виникли самі, то треба викликати швидку допомогу, потім випити 2 пігулки Но-шпи, валеріани і прилягти, чекаючи приїзду лікарів.

32 тиждень вагітності: фото

 32 тиждень вагітності

УЗД на 32 тижні вагітності

Цього тижня буде остання процедура ультразвукового дослідження. Якщо вам ще не було призначено УЗД, то не хвилюйтеся, його проводять впродовж 30-34 тижня.

Причини проведення УЗД :

✏ Передлежання плоду;
✏ Показники плоду;
✏ Показники плаценти.

В період 30-35 тижня плід повинен зайняти передпологову позицію, тобто голівкою вниз. Саме це і з’ясовується на третій процедурі. Якщо плід не перекинувся впродовж 5 тижнів, значить, у нього є патологія, яку з’ясовуватимуть лікарі. Інформація про розташування плоду має велике значення, тому як, визначивши положення дитини в матці, жінці можна заздалегідь призначити госпіталізацію, щоб уникнути плачевних наслідків. Показники плоду фіксуються вже з другої процедури.

Вони потрібні для порівняння із загальними даними для з’ясування інтенсивності розвитку і наявності фізичних відхилень. Інформація про стан плаценти потрібна для того, щоб вчасно госпіталізувати жінку в період її відшаровування.

Причини призначення повторного проходження процедури УЗД :

✏ Кров’яні виділення;
✏ Періодичні болі в ділянці живота;
✏ Виділення амниотической рідини через статеві шляхи;
✏ Показники матки не відповідають терміну вагітності;
✏ Проблеми з шийкою матки.

Тренуйте м’язи сідниць і піхви, що дозволить в період пологів вчасно напружити і розслабити їх, тим самим посприяти успішному виходу дитини на світло. Не забувайте про своє здоров’я, уникайте стресових ситуацій і фізичних навантажень, адже ваше здоров’я гратиме ключову роль в процесі пологів. Харчуйтеся здоровою їжею, не рекомендується споживати замінники і борошняні продукти, тому як від них немає користі для плоду.

Наслідуйте вказівки лікаря, тому як саме він спостерігав усю вагітність і знає усі особливості вашого організму. Продовжуйте приймати (якщо були призначені) вітамінні комплекси, щоб уникнути пониження гемоглобіну в крові, що може негативно позначитися на розвитку дитини вашому здоров’я.

32-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Характер виділень із статевих шляхів є важливим критерієм благополучної течії вагітності. Виділення здорової жінки повинні мати молочний колір, однорідну консистенцію і запах злегка кислого молока. Поява білей з домішкою слизу або гною говорить про наявність інфекції в піхві і вимагає вжиття термінових заходів. До пологів залишилося вже трохи і пологові шляхи вагітної мають бути “чистими”.

Читайте також  4 тиждень вагітності

Це необхідно для профілактики зараження дитини, адже під час пологів він стикається з піхвою матері і в носик, очки і рот можуть потрапити хвороботворні мікроби.

Якщо звичайні виділення із статевих шляхів несподівано забарвилися яскраво-червоною кров’ю, і особливо, якщо при цьому болить живіт, слід негайно викликати “Швидку допомогу”. Подібні симптоми виникають при передлежанні плаценти або відшаруванні нормально розташованої плаценти і погрожують життю вашої дитини і вашому здоров’ю.
Поява водянистих виділень з піхви насторожує у зв’язку з можливістю передчасного вилиття навколоплідні вод. Навіть якщо води не вилилися потоком, якщо вони підтікають помалу, дефект плодових оболонок відкриває шлях мікробам, що знаходяться в піхві до плоду, і може стати причиною внутріутробної інфекції.

32-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Вагітна жінка повинна стежити за своєю вагою. Не варто утішати себе тим, що при вагітності простимі слабкості, а від зайвої ваги можна позбавитися після пологів. Контроль ваги в першу чергу потрібний навіть не для вас особисто, а для здоров’я вашої майбутньої дитини, яка, на жаль, поки не може сам змусити маму не є багато і не захоплюватися солодощами.

Патологічна надбавка ваги може бути проявом пізнього токсикозу вагітності. Але збільшення маси тіла на 1 кг, замість покладених 300 г в тиждень, легка пастозність гомілок, за відсутності виражених набряків і підвищеного тиску, ще не є причиною для паніки. Положення ще можна врятувати, якщо вдасться вивести зайву воду з організму.

Для того, щоб періодично звільняти свій організм від зайвої рідини, вагітним жінкам рекомендується раз на тиждень влаштовувати розвантажувальні дні.

Що можна їсти і як правильно організувати режим харчування?

Яблучний розвантажувальний день. Купіть 1,5 кг несолодких яблук, розділіть їх на 5-6 прийомів і їжте на здоров’ї.

День кефіру має на увазі вживання 1,5 л кефіру впродовж дня. Більше нічого їсти не можна. Складно, та зате впродовж дня можна втратити до 3-х л зайвої рідини.

Для любителів сиру підходить сирний розвантажувальний день, під час якого рекомендується спожити 600 гр продукту, запиваючи його чаєм без цукру. Ваш організм буде вдячний вам за полегшення і додаткову порцію кальцію.

У разі значного надлишку ваги, або коли сила волі не дозволяє жінці витримати розвантажувальний день, можуть бути рекомендовані триденні дієти.

Сніданок: 200 г нежирного сиру(можна підсолодити медом), склянка неміцного чаю без цукру.

Обід: овочі, приготовані на пару, чай (можна з чайною ложечкою меду).

Вечеря: куряча котлета (без додавання хліба), приготована на пару, 1-2 картоплини середнього розміру, чай.

У проміжках між їдою допускаються перекушування – чорний хліб із злаками або висівками або хлібці з сиром.

Корисні поради

Ви пропустили декілька вечірок і довгий час не пили шампанського і улюблених алкогольних коктейлів? Вирушайте на зустріч друзів суботнім вечором і запасіться свіжими фруктами.

Змішайте свежовичавлений апельсиновий сік з газованою водою, додайте льоду і трохи свіжого імбиру. Візьміть келих, витягніть ноги і дозвольте собі насолодитися усіма задоволеннями дружньої посиденьки.

32 тиждень вагітності: відео

Джерело