3 тиждень вагітності

Овуляція: приступаємо до зачаття

Тепер, коли ви знаєте, коли у вас овуляція, самий час активно зайнятися зачаттям дитини. Визначити овуляцію нескладно: відразу після неї через дію гормону прогестерону трохи підвищується температура тіла.

Ще один спосіб – перевірити структуру і колір цервикальних виділень: під час овуляції вони стають слизькою і прозорою субстанцією, що нагадує яєчний білок.

Упевніться, що в період овуляції ви займаєтеся сексом так часто, як тільки можете. 

…Ви все ще читаєте ці рядки замість того, щоб займатися справою?

3 тиждень вагітності: зачаття і початок розвитку ембріона

Третій акушерський тиждень вагітності є першим тижнем розвитку нової людини. Зріла яйцеклітина, що покинула фолікул, що лопнув, опиняється в черевній порожнині, де вона захоплюється фімбріями маткової труби і спрямовується в її порожнину. Скорочуючись, маткова труба просуває овоцит у напрямі до порожнини матки. На останньому відрізку, зазвичай в ампулі маткової труби, яйцеклітину атакують сперматозоїди.

Мільйони чоловічих статевих гамет оточують яйцеклітину і змагаються за право запліднення. Тільки один з них, найбільш “удачливий”, проникне під оболонку овоцита і зіллється з ним, давши початок новому життю. Ядра статевих клітин матері і батька містять по половинному набору хромосом (по 23 хромосоми), і тільки після злиття чоловічої і жіночої половинки утворюється повноцінна перша клітина зародка – зигота, що має повний набір хромосом (46).
Впродовж першої доби після свого утворення зигота починає дробитися. Суть цього процесу полягає в тому, що клітина ділиться, даючи початок новим клітинам, але при цьому зародок не збільшується в розмірах. До кінця 3-ої доби після запліднення, що утворилася з однієї єдиної клітини, схожа на ягоду ожини і морула, що складається з 12-30-ти абсолютно однакових клітин, досягає порожнини матки.

Тут вона проведе у вільному стані ще 3-4 дні, продовжуючи при цьому розвиватися і перетворюючись на бластоцисту, яка до кінця 3-го тижня вагітності імплантується в слизову оболонку порожнини матки.

На місці фолікула, що лопнув, в яєчнику починає формуватися жовте тіло, що складається з лютеиновых клітин, що синтезують прогестерон. Цей період менструального циклу жінки носить назву лютеиновой фази або фази жовтого тіла. За відсутності вагітності жовте тіло через 10-12 днів піддається зворотному розвитку і настає менструація.

У нашому випадку, після запліднення менструальне жовте тіло розквітає і переходить в нову фазу свого існування, жовте тіло вагітності, яке існує приблизно до 12-ти тижнів вагітності. Виробляючи прогестерон, воно підтримує вагітність до того моменту, поки не сформується плацента.

У другій фазі менструального циклу під дією прогестерону у функціональному шарі матки відбуваються зміни, що остаточно готують його до імплантації. Слизова оболонка матки стає товстою, рихлою і повнокровною, вона готова прийняти і утримати зародок, що розвивається.

Читайте також  33 тиждень вагітності

На 6-7-у добу своєї подорожі або до кінця 3-го тижня вагітності (20-21-й день), запліднена яйцеклітина у стадії бластоцисти починає прикріплятися до стінки матки. Виділяючи особливі речовини, вона прилипає до стінки матки і починає занурюватися глибоко в її рихлу слизову тканину. Пізніше “ранка” на поверхні ендометрія затягнеться і покриється епітелієм. Зародок виявиться “вмонтованим” в стінку матки, в її слизовий шар.

В період імплантації зародок харчується руйнованими клітинами ендометрія і до кінця третього тижня вже досягає 0,35 см в діаметрі. Період імплантації триває біля 40-а годин і плавно переходить на четвертий тиждень вагітності.

Зріла яйцеклітина виходить з яєчника, і відкритий кінець фаллопієвої труби втягує її всередину, саме тут яйцеклітина зустрічається із сперматозоїдами. У цей момент може статися запліднення.

Сперматозоїдові треба пройти крізь безліч перешкод, які знаходяться на його шляху до яйцеклітини, а потім проникнути крізь її захисну оболонку, щоб, злившись з яйцеклітиною, утворити зиготу. Нове ядро, що вийшло від злиття ядер яйцеклітини і сперматозоїда, починає просуватися по трубі до матки, при цьому постійно відбувається ділення. Спочатку на дві частини – одна містить генетичну інформацію чоловіка, друга – жінки. Зигота, що стала схожою на кулю з 64 частин, називається морулою.

Процес почався!

3 тиждень вагітності: ознаки вагітності

Третій тиждень, по суті, відкриває вагітність. Починаючи з моменту зачаття, в організмі жінки починається перебудова функцій усіх органів і систем, змінюється обмін речовин і причиною тому являються гормональні зміни, що виникають в результаті запліднення. Вже на 3-му тижні деякі жінки починають відчувати перші передбачувані ознаки вагітності. Ці ознаки дуже суб’єктивні і не можуть бути виявлені за допомогою приладів.

У деяких особливо чутливих і недовірливих представниць прекрасної статі, прагнучих мати дитину, такі відчуття можуть виникнути необгрунтовано, лише на тлі особливого стану нервової системи.

У самому початку вагітності ви можете відчути зміну апетиту. Вона може виражатися в появі відчуття постійного голоду або, навпаки, у відсутності бажання їсти. гикати необгрунтовано, лише на тлі особливого стану нервової системи.

Вагітність може зробити вас украй вередливими в їжі. Раніше улюблені блюда можуть опинитися поза милістю, поступившись місцем екзотичним пристрастям у вигляді недозрілих яблук або сухих макаронів. Практично завжди виникає відраза до деяких запахів, наприклад, до запаху курки або м’яса, трохи пізніше вони ж, можливо, будуть викликати появу нудоти і навіть блювоту.
З виникненням вагітності багато жінок стають дратівливими, плаксивими, запальними. Усі ці зміни обумовлені гормональними змінами в організмі, що викликають перебудову вищої нервової діяльності і формування домінанти вагітності.

Гормональні перебудови стають причиною нагрубання молочних залоз. Груди стають важкими, збільшуються в об’ємі, але ці метаморфози цілком порівнянні зі змінами, що відбуваються в другій половині менструального циклу.

Читайте також  38 тиждень вагітності

Симптоми вагітності на третьому тижні

В основному вагітність визначається по відсутності менструації в очікуваний термін. Керуючись одним чинником, досить складно точно визначити наявність вагітності, тому ми нижче описали ряд ознак, що підтверджують наявність вагітності.

✏ Уранішня нудота
✏ Припинення місячних
✏ Посилена чутливість запахів
✏ Прискорене сечовипускання
✏ Сонливість (особливо в денний час доби)
✏ Поліпшення апетиту
✏ Вагінальні виділення
✏ Переваги до нової їжі
✏ Токсикоз
✏ Часті слиновиділення

Варто відмітити, що кожен організм індивідуальний, тому проявлятися ознаки можуть бути в різний час або взагалі відсутніми. Саме тому рекомендується регулярно відвідувати дільничного лікаря і не ігнорувати відвідування процедури УЗД.

Визначення вагітності

Існує багато методів для визначення вагітності, але, як правило, максимальний результат дає тест і процедура ультразвукового дослідження. Купіть спеціальний термометр і як тільки ви помітите, що менструація не настала, то наступного дня можна приступати до процедури.

Тест є невеликим термометром, що дозволяє визначати базальну температуру, підвищення якої вказує на наявність вагітності.

Завмер краще всього проводити уранці, тому як це найоптимальніший період, що дає точніші результати. Відразу після пробудження вставте тест і зробіть фіксацію температури. Вимір можна проводити трьома способами: ректальним, вагінальним і оральним. Варто відмітити, що при вимірі температури звичайним градусником, треба тримати не менше 5 хвилин, а електронним 50-60 секунд. Не забудьте покласти зошит і ручку, тому як усі результати треба фіксувати, адже процедуру виконується впродовж 7-10 днів.

3 тиждень вагітності: фото

 3 тиждень вагітності

УЗД на третьому тижні вагітності

За стандартом УЗД проводиться 3 рази за увесь період вагітності, тобто на 10-12, 24, 30-32 тижнях. Якщо у лікарів є вагомі обгрунтування або вас щось турбує, то ультразвукове обстеження можна проводити на ранніх стадіях. Зазвичай, перше УЗД проводиться для перевірки локалізації яйця, тобто правильності його імплантації.

Причини проведення УЗД на 3 тижні:

✏ Підтвердження факту вагітності. УЗД дозволяє з максимальною точністю визначити успішне зачаття.
✏ Визначення багатоплідної вагітності, тобто з’ясування кількості плодових і жовткових мішків.
✏ Визначення терміну вагітності. На 5 тиждень, термін можна уточнити з погрішністю в 2-3дня.
✏ Визначення позаматкової вагітності і успішну імплантацію до стінок матки.
✏ За наявності сильних кров’яних густуватих виділень, що оповідає про відхилення у вагітності.

При багатоплідній вагітності не бажано ігнорувати процедуру ультразвукового дослідження, тому як ризики переривання вагітності перевищують в 10 разів, до того ж подвоюється навантаження на організм.

Ті жінки, у яких проявляються загальні ознаки (токсикоз, нудота, чутливість, дратівливість) не сумніваються у своїй вагітності, тому як активні гормональні зміни підлаштовують організм під нові умови, що сприяють для плоду. Якщо ви не встали на облік для вагітних, то рекомендується це зробити, якомога раніше, адже це дозволить консультуватися з лікарем відносно прийому призначених раніше лікарських засобів.

Читайте також  7 тиждень вагітності

3 тиждень вагітності: відчуття жінки

На третьому тижні вагітності відчуття жінки нагадують відчуття в другій половині менструального циклу. У деяких жінок вже зараз починають збільшуватися груди, що пов’язано з переважанням прогестерону в гормональному фоні. Прогестерон сприяє затримці рідини в організмі, тобто жінка іноді скаржиться, що у неї тягне живіт, з’являється відчуття повноти в молочних залозах. Настрій жінки починає мінятися.

Особливо схильні до змін жінки, схильні до передменструального синдрому, з нестабільною нервовою системою, що не відрізняється відлагодженою функцією.

3 тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Кількість виділень із статевих шляхів на третьому тижні вагітності – індивідуальна особливість організму жінки. У одних вони мізерні, у інших – досить щедрі. Проте характер виділень з піхви повинен завжди відповідати нормі. Виділення із статевих шляхів у здорової жінки світлі, молочного кольору, однорідні, із злегка кислуватим запахом.

Зміна кількості і характер виділень із статевих шляхів свідчить про наявність інфекції в статевих шляхах і є приводом для негайного звернення до лікаря. При проникненні хвороботворних мікроорганізмів у внутрішні статеві органи болить живіт і підвищується температура тіла.

3 тиждень вагітності: харчування вагітної

Під час вагітності зовсім не треба їсти за двох, споживаючи величезну кількість калорій. Жінці, що виношує дитя, цілком достатньо 2200 ккал в день, тобто звичайна калорійність раціону збільшується приблизно на 300 ккал, але ніяк – не удвічі. Харчування має бути 4-5-тиразовым, порції їжі – невеликими, але усуваючими відчуття голоду. В якості перекушувань цілком підійдуть не дуже солодкі фрукти і ягоди, горіхи, сухофрукти.

Вагітна жінка щодня потребує додаткових 26-ти грамів білку, 40-а мг заліза, 800-от мг кальцію, 0,4 мг фолієвої кислоти. Усі ці речовини можна отримати, вживаючи достатню кількість риби, сиру, хліба з борошна грубого помелу, брокколі, яблук і інших свіжих овочів і фруктів.
Для нормальної роботи організму, необхідно щодня вживати не менш 1,5-2-х літрів чистої води. Кількість кави і міцного чаю краще звести до мінімуму, проте якщо ви звикли пити ранком каву, не варто відмовлятися від чашки напою – при тривалому вживанні кофеїну розвивається звикання і різка відмова від нього може сприяти зниженню артеріального тиску. А ось від алкоголю і нікотину необхідно відмовитися повністю, навіть мінімальні кількості можуть завдати шкоди плоду і привести до непоправних наслідків.

Корисні поради

В допомогу парі, що бажає зачати дитину, – Камасутра і інші посібники з позицій. Вибирайте пози, в яких буде досягнуте найбільше проникнення : в цьому випадку сперматозоїди опиняться в максимальній близькості до цервікального каналу, що підвищить їх шанси досягти мети.

3 тиждень вагітності: відео

Джерело