22 тиждень вагітності

22-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його ворушіння і вага

На двадцять другому тижню вагітності триває активне зростання і розвиток плоду, до її кінця він досягає в довжину 27 -28 см, його вагу, в середньому, складає 500 г, діаметр голівки – 53,2 мм, грудної клітки – 53,4 мм, животика – 54,1 мм.

Продовжує удосконалюватися нервова система дитини. Маса головного мозку досягає 100 г, і він вже містить повний набір клітин, який надалі забезпечуватиме функціонування центральної нервової системи. Подальше збільшення маси головного мозку відбуватиметься за рахунок збільшення маси відростків нейронів.

Рефлекси плоду стають усе більш складними. Якщо раніше він підносив руку до обличчя, щоб “поторкати” його, то тепер він вже нахиляє голову до долоні. Він погладжує однією рукою іншу руку або ногу, перебирає пальчиками петлі пуповини. Розгинання ручок або ніжок сприймаються жінкою, як ворушіння.

На двадцять другому тижні вагітності помітно збільшуються розміри серця плоду, що співпадає з вдосконаленням функціональних можливостей серцево-судинної системи. У кістковій тканині тривають процеси відкладення кальцію, кістки стають твердіше і міцніше. Хребет вже повністю сформований, має усі хребці, міжхребетні диски, утримуючі зв’язки.

З двадцять другого тижня вагітності плід вважається життєздатним, дострокове переривання вагітності називається передчасними пологами, а дитина новонародженою.
Офіційною межею життєздатності глибоко недоношених дітей в Україні вважається гестаційний вік 22 тижні, маса немовляти при народженні не менше 500 г, а його зріст не менше 25-ти см. Діти, що не досягли цих параметрів, практично, не мають шансів на виживання. Глибоко недоношена дитина, народжена на терміні 22-х тижнів вагітності, вимагає особливого догляду. З перших же секунд після народження, новонароджений поміщається в інкубатор, який підтримуватиме недосконалу терморегуляцію малюка, задаватиме певну вологість повітря.

Недоношений новонароджений не в змозі самостійно дихати, тому його легені штучно вентилюватимуться кисневою сумішшю, до того моменту, поки він сам не будуть в змозі виконувати ці функції. Травна система вже досить розвинена, живлення новонародженого здійснюється через зонд. Усі параметри життєдіяльності малюка чітко контролюватимуться приладами, і у разі потреби, будуть прийняті заходи по їх корекції.

Читайте також  32 тиждень вагітності

22-й тиждень вагітності : відчуття жінки

На 22-му тижні жінки, які мали зайву вагу до вагітності, вже нерідко відчувають себе огрядними і неповороткими. Власниці ж стрункої фігури ще зберігають рухливість і легкість. Проте, коли то тут, то там тягне або коле живіт, виконувати звичайні обов’язки все одно стає досить складно. Вага додається швидко, на 500 г в тиждень, матка збільшується, і її дно все більше піднімається вгору. Відстань від лонного зчленування до дна матки вже складає 22 см

У другій половині вагітності з’являється явна загроза розвитку пізнього токсикозу(гестозу). Спочатку жінка може помітити припухлість гомілок і сліди від гумок шкарпеток. Зазвичай відповідне взуття стає трохи тісним. Пальці рук теж можуть набрякати, через що кільця починають упиватися в шкіру і стають малі, набряків немає, але жінка починає надмірно додавати у вазі. Цей стан викликаний утворенням прихованих набряків і теж класифікується, як водянка вагітних.

Набряки при водянці викликані накопиченням зайвої рідини в організмі жінки, але, усупереч поширеній думці, не є наслідком вживання великої кількості рідини. Утворення набряків має складніший механізм, і найпоширенішою помилкою є відмова від питва. Недолік рідини призводить лише до прогресу гестозу.

Водянка вагітних супроводжується порушенням плацентарного кровообігу, адже набрякають на тільки руки або ноги, але і тканини плаценти. Набряк здавлює кровоносні судини плаценти і порушує доставку до плоду кисню і поживних речовин. При появі набряків вагітна повинна чітко стежити за характером ворушінь дитини, а при зменшенні їх сили або кількості негайно повідомляти про це лікареві.

Болить живіт на 22 тижні вагітності

Болі в животі на 22 тижні вагітності, є природним відчуттям, оскільки плід додав у вазі, на 50 відсотків збільшилось навантаження на організм, внаслідок чого, з’явилося почуття болю. Ви можете відчувати болі, що “тягнуть”, характеризуються періодичністю. Річ у тому, що зростаюча матка розтягує зв’язки, що викликає хворобливу реакцію організму. Больові відчуття можуть бути викликані із-за тиску матки на сечовий міхур, що спричинить часте сечовипускання.

Читайте також  36 тиждень вагітності

Якщо больові відчуття спостерігаються у верхній частині живота, то це говорить про тиск на шлунок. Намагайтеся більше відпочивати (у лежачому стані), щоб понизити тиску на хребет і внутрішні органи.

Якщо болі мають наростаючий характер і супроводжуються гостротою (чи кровотечею), то негайно викликайте швидку допомогу, тому як ознаки говорять про загрозу переривання вагітності, або від’єднання плаценти, що загрожує загибеллю для плоду.

22-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Виділення із статевих шляхів на 22-му тижні вагітності повинні залишатися помірними, світлими і однорідними, із злегка кислуватим запахом. Поява сирнистих згустків, слизу або гною говорить про інфекцію піхви і вимагає проведення додаткової діагностики і лікування.

Якщо виділення із статевих шляхів набули кров’яного характеру, якщо на додаток до цього болить живіт, слід негайно викликати бригаду “Швидкої допомоги”. Подібні симптоми характерні для початку передчасних пологів.
Кров’яні виділення із статевих шляхів можуть свідчити про передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, коли ділянка, що відшарувалася, розташовується близько до цервикального каналу. При відшаруванні у іншому місці крові у виділеннях не буде, зате жінка відчуватиме локальний біль в животі. Причиною кров’яних виділень з піхви може стати передлежання плаценти, її крайове розташування, особливо за наявності истмикоцервикальной недостатності.

У будь-якому випадку, кровотеча із статевих шляхів при вагітності повинна сприйматися як ситуація, що вимагає екстреної медичної допомоги.

Водянисті, світлі виділення із статевих шляхів повинні насторожувати з точки зору передчасного вилиття навколоплідних вод. Виділень не обов’язково повинно бути дуже багато, іноді води підтікають маленькими порціями, але і це є приводом для негайного звернення до лікаря.

22 тиждень вагітності: фото

 22 тиждень вагітності

22-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Ви не переносите м’ясо? Чи просто є вегетаріанкою? Виносити здорову дитину, відмовившись від м’ясних продуктів, цілком можливо, адже білки і вітаміни, що містяться в м’ясі, і мікроелементи, можна отримати іншим способом.

У рослинній їжі складно знайти вітамін В12, але в ній немає вітаміну D. Щоб задовольнити потреби організму в цих речовинах, доведеться прибігати до прийому вітамінів в пігулках.
Не слід повністю відмовлятися від тваринного білку, амінокислоти, що містяться в нім, не заповнити ніякими іншими продуктами. Зате м’ясо можна замінити рибою, яйцями, морськими і молочними продуктами. З рослин велику кількість білку містять бобові культури, соя і різні каші, особливо гречана і вівсяна.

Читайте також  34 тиждень вагітності

УЗД на 22 тижні вагітності

На двадцять другому тижні за допомогою УЗД можна побачити, як плід смокче пальчик, перевертається, ковтає амниотическую рідину. Не хвилюйтеся, якщо побачите складки на шкірі, адже він ще не набрав необхідну масу жирового шару. Зараз можна розглянути геніталії плоду, що допоможе при покупках посагу. Цього тижня лікарі аналізують стан нирок, тому як їх дисфункція може викликати набряки на руках і ногах, тому за наявності таких ознак, треба терміново звертатися до лікаря.

Деякі першонароджуючі починають турбуватися, побачивши велику голівку плоду, припускаючи, що малюк народиться з такою пропорцією. Не треба хвилюватися, тому що до 25 тижня, усі частини тіла придбають пропорційні розміри.

У зв’язку з сексуальним потягом, ви можете випробовувати істинний організм, тому як усі негативні ознаки вже позаду, що перешкоджали статевій близькості. Незважаючи на гарантію безпеки плоду, все ж дружині варто не зловживати “глибокими проникненнями”. Не забувайте про раціональне і корисне харчування, адже організм потребує поживних речовин для задоволення зростаючих потреб.

Корисні поради

Якщо слово “геморой” знайомо вам тільки як метафора, можливо, це щасливе знання відходить в минуле. Геморой – це варикозне розширення вен навколо заднього проходу. Це дуже часте явище під час вагітності через дію гормонів, які примушують вени ослаблятися. Місця розширення вен можуть зудіти, запалюватися і трохи кровоточити, особливо після походу в туалет.

Якщо вас наздогнала неприємність на ім’я “геморой”, пийте більше води і їжте продукти, багаті клітковиною. Якщо ж дискомфорт занадто сильний, звернетеся до лікаря за лікуванням. І не переживайте: зазвичай геморой проходить після пологів.

22 тиждень вагітності : відео

Джерело