21 тиждень вагітності

21-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 21 тиждні вагітності, На УЗД все ще можна побачити дитину повністю, на пізніших термінах малюк буде занадто великий для цього.

На цьому терміні важливими показниками розвитку плоду є: серцебиття (і частота серцевих скорочень), рухова активність, біпариентальний розмір (діаметр голови плоду між точками тім’яних кісток бічних поверхонь черепа, що найбільш виступають), довжина стегна, коло живота і діаметр грудної клітки, наявність структури мозку і чотирикамерного зрізу серця.

Також відмічають кількість навколоплодних вод, локалізацію плаценти, міру її зрілості і товщину, кількість судин пуповини.

Для плоду 21 тиждень вагітності це період, коли розвиток дитинчати відбувається дуже швидкими темпами. На цьому етапі вагітності, у малюка вже дуже добре розвинена нервова система. Він вже без зусиль може ковтати навколоплодну рідину, частина якої благополучно засвоюється, а відпалі клітини шкіри, які вважаються твердим матеріалом, – відкладаються в прямій кишці до самого народження. Кров малюка вже містить досить велику кількість червоних кров’яних клітин, а білі кров’яні клітини, що розвиваються, пригнічуватимуть у малюка різні інфекції.

Ще однією особливістю розвитку плоду на 21 тижні вагітності – формування смакових сосочків на язику, а травлення вже розвинене настільки, що може відділяти від навколоплодної рідини воду і цукор. Очі малюка ще сховані за повіками. Ворушіння на 21 тижні вагітності особливо активні. Малюк раз у раз міняє свою позу усередині матки.

Важливим етапом є визначення анатомії плоду, перевіряють наявність внутрішніх органів, лицьові структури і скелет. Ці показники важливі для встановлення віку плоду і для виявлення затримки розвитку. На 21 тижні вагітності зріст дитини 25-26 см, вага 400-430 грамів. Кількості навколоплодних вод доки вистачає для того, щоб малюк вільно рухався, а оскільки він вже досить великий, то рухи ці майбутні мами дуже добре відчувають.

Самопочуття майбутньої мами теж прекрасне, хоча деяких жінок турбують болі в спині і трохи неприємно тягне живіт (рекомендований лікарем бандаж допомагає здолати ці відчуття) і набряки (гінеколог, що спостерігає вагітність, підбере засоби, що допомагають у боротьбі з ними).
Якщо ж біль в попереку посилюється, а болі в животі стають переймоподібними і на піку болю твердне живіт, якщо з’явилися коричневі або червоні кров’яні виділення – необхідно негайно звернутися по медичну допомогу, оскільки це може свідчити про викидня, що почалосся.

Читайте також  3 тиждень вагітності

Плід в 21 тиждень вагітності, на жаль, ще нежиттєздатний. Мимовільне переривання на цьому терміні трапляється украй рідко, оскільки вдається вчасно помітити ознаки загрози і зберегти вагітність

Ворушіння плоду на 21 тижні вагітності:

Раніше ви не могли відчувати малюка, тому як його рухи були занадто слабкими, і шкірний прошарок знижував дотики. Зараз ви повною мірою можете відчути, як плод “перекидається”, міняє положення, ручками чіпає стінки матки, штовхається, намагаючись відштовхнутися.

На 17-19 тижні рухи плоду були рефлекторного характеру, зараз же вони цілком осмислені. Якщо крихітка “розбушується” ви можете погладити низ животика, заспівати пісеньку, щоб заспокоїти її, тому як її пильнування можуть викликати у вас невеликий біль. З моменту настання 21 тижня вагітності, ворушіння стануть засобом спілкування між вами і малюком, так як і позитивний настрій матері, – плід злегка почне ворушитиметься.

Якщо ви випробуєте стрес, то плід почне активно рухатися, відштовхуватися від стінок матки, даючи знать, що він все відчуває. При виникненні тривалих і різких ворушінь треба звернути увагу і повідомити лікаря, адже це говорить про їх неблагополуччя. Частенько ворушіння виникають із-за дискомфорту.

Наприклад, ви лягли на спину, що створило тиск, у такому разі треба обернутися на бік, тоді крихітка заспокоїтися. Коли ворушіння супроводжуються сильними болями, рекомендується викликати швидку допомогу, тому як плоду щось погрожує (наприклад, гіпоксія). Нерідко сильні хвилювання або стреси викликають подібні явища, тому намагайтеся менше нервувати, думаючи тільки про малюка.

21-й тиждень вагітності: відчуття жінки

Саме з 21 тижня вагітності жінка починає активно додавати у вазі. Це триватиме приблизно упродовж 9 тижнів. Причина уся в тому, що у дитинчати в цій фазі активно формується жирова тканина. Як правило, за цей період жінка набирає майже половину тієї ваги, яка вона вже набрала. Звичайно, дитинча запасається жиром за рахунок живлення мами, а це означає, що апетит помітно покращає.

Лікарі стверджують, що з цього етапу жінці треба вживати приблизно на 500 ккал більше, ніж зазвичай. Так само матусі на цьому етапі хочеться чогось такого, чого вона ніколи не пробувала. З фізіологічної точки зору дно матки у жінки поступово піднімається. Самий верхній її край розташовується на відстані 1,2 см вище за пупок.

Читайте також  40 тиждень вагітності

Живіт на 21 тижні вагітності

Живіт дуже активно починає збільшуватися в розмірі. Небезпеки на двадцять першому тижню вагітностіЗараз організм дитинчати вимагає якомога більше кальцію для свого зростання і розвитку. Саме тому, якщо в організмі у мами буде його недостатньо, то жінка ризикує дуже сильно зіпсувати свої зуби, а як слідство – кісткову тканину своєї дитини.

У разі нестачі кальцію, відчуття на 21 тижні вагітності будуть зіпсовані, оскільки у майбутньої мами можуть виникнути судоми в ногах, а ще гірше – варикозне розширення вен. Це відбувається унаслідок того, що дно матки розташоване вже занадто високо над лоном, і вона буквально здавлює великі вени. В результаті кров застоюється у венах і починається їх розширення.

21-й тиждень вагітності: виділенні із статевих шляхів

Варто відмітити, що не можна за характером виділень точно визначити діагноз, тому при насторожуючих явищах рекомендується звертатися до лікаря, для з’ясування точнішої причини.

Насторожуючі виділення:

✏ Білі виділення з відтінком сірого (щедрі), мають специфічний запах, свербіж в області статевих органів. Після тривалого перебування придбавають жовтуватий відтінок (чи зелений);
✏ Жовті виділення з відтінком білого, не мають запаху, супроводжуються болями;
✏ Сильні сирнисті виділення, що супроводжуються сильним свербежем і почервонінням в області статевих органів;
✏ Виділення з домішкою крові, можуть бути будь-якої консистенції і кольору;Як правило, кров’яні виділення на 21 тижні вагітності у будь-якому об’ємі, тривалості, домішки оповідають о, загрозі для плоду.

Пам’ятайте, що передчасне звернення до лікаря, може позбавити вас від серйозних наслідків.

21 тиждень вагітності: фото

 21 тиждень вагітності

20-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Незважаючи на почуття незграбності, що з’явилося, усі також корисні піші прогулянки на свіжому повітрі і гімнастика для вагітних. На цьому терміні плод виглядає худеньким, зараз головне його завдання – накопити жирок і розвинути м’язи. Саме тому майбутня мама постійно хоче їсти.

УЗД на 21 тижні вагітності

На двадцять першому тижню вам можуть призначити друге планове УЗД (варіюється від 20-24 тижня). Ультразвукове дослідження дозволяє визначити: Природжені аномалії; Хромосомні патології; Зовнішній розвиток плоду; Внутрішній розвиток плоду; Стан плаценти; Фізичні показники плоду (Розмір голови, плечей, стегна і.т.д.); Стан матки в цілому; Об’єм навколоплодних вод.

Читайте також  30 тиждень вагітності

Вагітність є динамічним процесом, тому жінці в цей період треба обстежуватися, щоб виключити всілякі риски і відхилення при вагітності. УЗД дає максимальну інформацію про протікання вагітності, тому не можна ігнорувати цю процедуру. За увесь період вагітності буде проведенні три процедури УЗД, які необхідно відвідати усім жінкам.

Корисні поради

Цього тижня вам треба пройти планову перевірку, лікар призначить вам препарати кальцію, які зараз потрібні, тому як йде стрімкий розвиток скелета і м’язів дитини, для чого власне і потрібно кальцій, адже плацента починає запозичувати речовину з організму матері. Нерідко зустрічаються випадки, коли при нестачі кальцію у вагітних починають випадати зуби і ламатися ділянки нігтів.

Варто звернути увагу, що надлишок кальцію теж не піде малюкові на користь, адже при надлишку мінералу почнеться раннє заростання джерельця, що негативно відб’ється на ньому.
Для уникнення таких проблем, слід приймати кальцій в пігулках і вживати продукти, багаті кальцієм. Для того, щоб не виникло проблем з венами, треба керуватися рядом правил. Не варто носити взуття на високому каблуці. Про неї краще всього забути мінімум півроку. Замість них слід носити взуття з підошвою не вище 1-2 см, а удома і зовсім, ходити босоніж.

Під час відпочинку не варто лежати на спині. Свою звичну позу треба поміняти на бік. Так само корисно 3 рази в день по 15 хвилин лежати з піднятими вверх ногами, оскільки це помітно покращує відтік крові Еластичні бинти так само припадуть в допомогу вагітній жінці. Як правило, лікарі рекомендують бинтувати ноги при перших ознаках розширення вен. Але якщо робити це для профілактики – гірше не буде. Цей бинт можна придбати в аптеці, розрізати його не слід. Бинтувати слід вранці: від ступні і до середини стегнової кістки. Нога не має бути сильно затягнутою, але щільний обхват обов’язково треба досягти.

У випадку якщо болить живіт на 21 тижні вагітності або з’являються судоми в ногах, слід обов’язково сказати про це своєму лікареві.

21 тиждень вагітності : відео

Джерело