24 тиждень вагітності

24-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На двадцять четвертому тижню вагітності плід все більше стає схожий на новонародженого. Обличчя, тіло і кінцівки придбавають милі округлості за рахунок тривалого накопичення підшкірного жиру. Брови і вії стають довгими і помітними. Шкіра все ще покрита густим первородним мастилом, але колір її з яскраво червоного поступово стає рожевим.

Саме з 24-го тижня вагітності у плоду починає вироблятися власний гормон зростання, з цієї миті він активно росте і набирає вагу.

У дитини вже сформовані майже усі органи чуття. Він бачить, чує, відчуває дотики і біль, розрізняє смак. В сукупності з розвитком головного мозку це призводить до помітного збагачення реакції на зовнішні подразники. Він жмуриться від світла, морщиться, відвертає голову, робить толкательные рухи рукою, здригається при гучних звуках. Негативні емоції, що випробовуються матір’ю, вдаються до дитини за допомогою гуморальних механізмів і він, випробовуючи переляк, завмирає або починає неспокійно рухатися, намагаючись уникнути загрози.

Жінка в цей час відчуває активне ворушіння плоду. Подібна реакція у дитини зберігається набагато довше, ніж у самої вагітної, тому при постійних стресах, він розвивається в несприятливих умовах.
На 24-му тижні вагітності плід вже починає підготовку до свого народження. У його організмі, а точніше в гіпофізі, утворюються активні речовини, відповідальні за розвиток пологової діяльності у матері, – окситоцин і Вазопресин.

Ви вже чули серцебиття малюка? Під час рутинного прийому акушер обов’язково слухатиме сердечко вашої крихітки стетоскопом. Чом би вам не попросити лікаря дати вам послухати? Це прекрасний момент!

Окрім перевірки серцебиття, акушер шукатиме ознаки преекслампсії – пізнього токсикозу вагітності. До очевидних симптомів відносяться підвищений кров’яний тиск, білок в сечі і набряки (які з’являються із-за скупчення рідини в тканинах тіла). Преекслампсія – сигнал того, що щось в організмі йде не так, як повинно, тому варто регулярно ходити на огляди.

До кінця 24-го тижня вагітності довжина плоду складає 30 см, його вагу, приблизно, дорівнює 600 г, діаметр голівки – 59,4 мм, грудної клітки – 60,0 мм, а животика – 60,9 мм. Товщина плаценти до цього часу досягає 25,37 мм.

24-й тиждень вагітності: відчуття жінки

Шостий місяць вагітності – час зосередженості жінки на собі і своїй майбутній дитині. Іноді у оточення створюється враження, що майбутню матір нічого не цікавить, окрім власного здоров’я, благополуччя майбутнього чада і підготовки до пологів. У цей період багато хто затіває ремонт, облаштовує своє житло, намагаються переробити усі справи, що накопичилися, до яких раніше не доходили руки. Іноді жінка усамітнюється, тихенько лежить під пледом і слухає свою дитину, мріючи про прийдешні зміни.

Читайте також  12 тиждень вагітності

Її більше турбує, чи не тягне живіт, чи не стали рідкісними ворушіння, чим стан справ на роботі або політичні події. Природа потурбувалася про те, щоб усі помисли вагітної були спрямовані на виношування спадкоємця, і створила в ній вогнище збудження, що називається домінантою вагітності. Це вогнище, гальмує інші, і це проявляється у відсутності інтересу до проблем, не пов’язаних з вагітністю.

Живіт росте не по днях, а по годинам. Дно матки піднімається над лобком на 24 см. Коло живота збільшується кожного тижня на 1 см. Усе це призводить до того, що шкіра на животі починає перерастягиваться, пупок спочатку згладжується, а потім починає випинатися назовні. Пігментація по середній лінії живота посилюється.

Розтягування шкіри і її сухість стають причиною розвитку шкірного свербежу. У вагітної все частіше виникає нестерпне бажання почухати живіт, особливо в тих місцях, де формуються розтяжки (стрії). Стрії утворюються в результаті розбіжності волокон підшкірної клітковини. Під час вагітності вони помітні оку, як різної ширини смужки, що мають схожий з навколишньою шкірою колір і легкий перламутровий відтінок. У деяких жінок вже під час вагітності, а частіше після пологів, розтяжки стають багровими.

Розтяжки частіше можна виявити на шкірі молочних залоз, стегнах, в нижньо-бічних частинах живота. Жінки, що мають пишні форми, а також що швидко додають у вазі і об’ємах, більше ризикують придбати цей дефект шкіри, ніж вагітні з тонкою підшкірною клітковиною. Але все таки утворення розтяжок знаходиться під генетичним контролем, і залежить від спадкової еластичності сполучної тканини.

Для того, щоб допомогти шкірі впоратися з навантаженням, уповільнити або уникнути розтяжок (утворення стрій), треба невпинно стежити за своїм харчуванням, не допускаючи швидкого набору ваги, і ретельно доглядати за шкірою, розтираючи її жорсткою щіткою і наносячи спеціальний крем від розтяжок.
На 24-му тижні вагітності зберігається і навіть збільшується ризик розвитку анемії вагітних. Збільшення об’єму рідкої частини крові призводить до її “розрідження”, і навіть якщо до цього кількість еритроцитів і гемоглобіну була нормальною, зараз може намітитися тенденція до анемії. Положення посилюється великою витратою і дефіцитом заліза в організмі матері, що порушує процеси утворенні еритроцитів.

Читайте також  16 тиждень вагітності

Ознаки анемії вагітних: слабкість, блідість шкіри і слизових оболонок, денна сонливість, запаморочення, шум у вухах і мигтіння мушок перед очима.

Чим небезпечна анемія вагітних для майбутньої дитини? Тим, що низький вміст гемоглобіну призводить до зниження здатності крові переносити кисень, тобто викликає кисневе голодування плоду, відставання його в зростанні і розвитку.

Іноді ви можете відчувати раптовий гострий біль, що коле, у боці. Хвилюватися не варто: це просте розтягування матки, а не тренувальні перейми.
Якщо у вас погіршав настрій і не покращується вже тривалий час, поговорите з акушером і друзями. Постійне почуття пригніченості може свідчити про допологову депресію, яка зустрічається частіше, ніж ви думаєте.

24-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Виділення із статевих шляхів у вагітної жінки в нормі мають бути помірними, світлими, однорідними, із злегка кислуватим запахом. Зміна характеру виділень і поява сирнистих, слизових або гнійних білей говорить про розвиток кольпіту і ендоцервіциту.

Якщо болить живіт, матка напружується і стає твердою, а потім розм’якшується, якщо з’явилися рідкі, водянисті, жовтуваті виділення із статевих шляхів, це означає, почалися передчасні пологи і почали відходити навколоплідні води. Слід негайно викликати бригаду “Швидкої допомоги” і відправитися в пологовий будинок. Вагітність вже не вдасться продовжити.

Навколоплідні води можуть виливатися і без підвищення тонусу матки, причиною тому нерідко стає інфекція, що ушкоджує плодові оболонки або истмико-цервикальная недостатність, що позбавляє плодовий пухир достатньої підтримки знизу. Навіть мала кількість водянистих виділень з піхви повинна стати приводом для позачергового звернення до лікаря.

Поява кров’яних виділень із статевих шляхів може бути проявом передлежання плаценти або наслідком відшарування нормально розташованої плаценти. Ці стани погрожують не лише здоров’ю, але і життю матері і дитини і вимагають негайного виклику бригади “Швидкої допомоги” і доставки вагітної в акушерський стаціонар.

Читайте також  6 тиждень вагітності

24 тиждень вагітності: фото

 24 тиждень вагітності

24-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Харчування жінки на 24-му тижні вагітності повинне забезпечувати потреби організму в поживних речовинах, вітамінах і мікроелементах. У зв’язку із загрозою анемії вагітних, рекомендується вживати більше продуктів, що містять природні з’єднання заліза. Заліза багато в яловичині, яловичій печінці, морепродуктах, печінці тріски, яєчному жовтку, гречаній крупі. Воно міститься в таких фруктах, як кислі яблука, гранати, хурма.

Засвоєнню заліза сприяють продукти, що містять аскорбінову кислоту, наприклад, солодкий перець, морські водорості, вишня, смородина. Залізо швидко окислюється на повітрі, особливо при нагріванні, тому обробка продуктів має бути мінімальною, і їх слід швидко спожити в їжу.

УЗД на 24 тижні вагітності

Як правило, кількість відвідувань УЗД повинна проходити в “розумних” рамках, адже, незважаючи на безпеку процедури, все ще є сумніви з приводу нешкідливості. Не варто зайвий раз йти на УЗД, щоб упевнитися в правильності визначення статі або подивитися його шевелюшки, тому як є маса вагоміших причин.

Причини з яких проводять УЗД на 24 тижні:

✏ Кров’яні вагінальні виділення;
✏ Наявність раннього відшаровування плаценти;
✏ Болі в животі;
✏ Визначення генетичних захворювань;
✏ Наявність членів сім’ї з аномаліями розвитку;
✏ Вплив шкідливих випромінювань (наприклад, флюорографія);
✏ Визначення міри загрози при перенесенні інфекційних захворюваннях;
✏ Наявність ризик переривання вагітності;
✏ Затримка розвитку плоду.

Нинішній термін вагітності дозволяє вам не відмовлятися від статевих контактів, тому як плід добре захищений декількома шарами, що не дають нанести йому шкоди. В процесі статевого акту намагайтеся бути обережною, тому як це буде не зайвим. Не рекомендується займатися сексом при підвищеному ризику переривання вагітності або багатоплідної вагітності.

Корисні поради

Поки у вас досить часу, почитайте про грошову допомогу і виплати, на які маєте право. Якщо ви не працюєте, вам все одно належать всілякі дотації від держави.

Деяку допомогу ви можете отримати від місця роботи батька дитини. Якщо сім’я у вас молода і батьку дитини ще не виповнилося 27 років, його можуть призвати до армії. В цьому випадку вам належатиме додаткова матеріальна допомога від держави.

24 тиждень вагітності : відео

Джерело