39 тиждень вагітності

39-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 39-му тижні вагітності довжина плоду складає в середньому 51-52см, його вага приблизно дорівнює 2700 – 3500 гр. Діаметр голівки збільшується до 92,5 мм, грудної клітки – до 97,8 мм, а живота – до 101,3 мм.

Дитина повністю готова до появи на світ. Частина, що Передлежить, будь то голівка або тазовий кінець, опускається в порожнину тазу і вже до пологів не міняє свого положення.

Кістки черепа плоду податливі, між ними залишаються податливі шви і джерельця, утворені еластичною хрящовою тканиною. Це дозволяє голівці змінювати конфігурацію і безперешкодно проходити через пологові шляхи матері.

Рост плоду відбувається в основному за рахунок подовження кінцівок і тулуба. У плоду досить велика голівка, складає приблизно ¼ довжини тіла, добре розвинена грудна клітка і плечовий пояс, округлий животик і менш розвинений пояс нижніх кінцівок, що виступає.

Дитина, народжена на цьому терміні, здатна добре чути і розрізняти зовнішні звуки, і навіть бачити предмет, розташований на відстані 20-30-ти см від його очей. Вона може відрізняти яскраві кольори від приглушених, і навіть реагує на рух даного предмета.

Плацента вже перестає справлятися зі своїми функціями, все більше стоншується і знекровлюється, в ній сповільнюються обмінні процеси. Товщина плаценти на 39-му тижні вагітності складає всього 34,65 мм. Дитина починає відчувати нестачу кисню (гіпоксію) і поживних речовин.

39-й тиждень вагітності: відчуття жінки

На 39-му тижні вагітності жінка знаходиться в передчутті зустрічі зі своєю дитиною. Останні тижні – найважчі для неї. Попри те, що жінка чекає, коли з’являться перші перейми і настане вирішальний момент вагітності, прихід пологів часто стає несподіваним для неї і близьких родичів. Щоб остаточно не розгубитися, підготуйте заздалегідь речі, які будуть потрібні вам в пологовому будинку, майте при собі паспорт, обмінну карту і страхове свідоцтво.

У кінці вагітності жінка все частіше прагне до самоти, уникає оповідань про пологи, про проблеми із здоров’ям дітей, береже свою психіку і намагається бути спокійною.
Живіт опускається низько, дно матки знаходиться на відстані 34-35-ти см від лонного зчленування. Ворушіння дитини відчуваються добре і жінка повинна контролювати кількість рухів. Десять рухів, що відчуваються, за 12 годин – це норма для цього періоду вагітності.

Як же починаються пологи?

Зазвичай до 39-го тижня вагітності жінка вже чула безліч оповідань подруг про перейми, про вилиття навколоплідних вод. Але чіткої картини того, коли їй варто вирушати в пологовий будинок, зазвичай немає. Речі до пологового будинку повинні бути вже давно зібрані.

Передвісником пологів вважається відходження слизової пробки, що закривав усю вагітність цервикальний канал. Слизова пробка відходить в результаті відкриття і укорочення шийки матки і зазвичай містить незначну домішку крові.

Пологи провіщає і поява нерегулярних перейм. У жінки тягне живіт, тонус матки починає підвищуватися, починаючи від дна матки, потім збудження поширюється до нижнього сегменту. Перейми – передвісники, на відміну від справжніх перейм, не регулярні, не призводять до відкриття шийки матки і не є родовими силами. Через деякий час перейми стають регулярними, тобто, через рівні проміжки часу. З цієї миті починаються, власне, пологи.

Нерідко пологи провіщає відходження навколоплідних вод. Вилиття вод сприяє розвитку скорочувальною діяльність матки і появі перейм.

На самому початку пологів у жінки виникає відчуття розпирання і тяжкості в області промежини і піхви, посилюються болі в попереку. У деяких вагітних початок пологів провокує легке нудить, пронос, часте сечовипускання.

Не поспішайте в пологовий будинок, якщо перейми слабкі, не регулярні, виникають рідко, а плодовий пухир ще цілий. Передвісники пологів можуть з’являтися за декілька діб до розвитку справжньої пологової діяльності. Почекайте трохи і коли перейми почнуть з’являтися через рівні проміжки часу, стануть досить сильними і тривалими, візьміть підготовлені речі і документи і вирушайте народжувати.

Якщо відійшли навколоплідні води, то відправитися в пологовий будинок треба в самий найближчий час. Порушення цілісності плодових оболонок відкриває шлях інфекції з піхви всередину матки і може привести до внутріутробної інфекції.

Тягне живіт

Якщо у вас на 39 тижні вагітності тягне живіт, можливо, скоро почнуться пологи, тому варто викликати швидку.

Можливими причинами такого почуття є:

✏ Розтягання м’язів матки;

✏ Тренувальні перейми (Брекстона Хікса);

✏ “Розм’якшення” тазових кісток;

✏ Передвісники пологів.

Розтягання м’язів відбувається унаслідок збільшеної ваги матки. Щоб полегшити свій стан рекомендується більше лежати на боці, щоб матка не давила на хребет і розташовані поруч органи.

Читайте також  20 тиждень вагітності

При виникненні “ложних” перейм (перейми Брэкстона Хікса) треба зафіксувати час початку скорочень і тривалість. Якщо перейми не мають певної періодичності і тривалість постійно варіюється, значить, матка “тренується” перед пологами, щоб витягнути малюка. Коли інтервал між потугами виникає все рідше і рідше, при цьому посилюється біль, то треба викликати швидку допомогу, адже симптоми свідчать про початок пологів.

Якщо болить поперек і хворобливе відчуття відчувається в області тазу, то це говорить про розширення кісток, щоб плід зміг безперешкодно вийти на світло.

Якщо ви помітили слизові виділення, що виходять з організму в об’ємі 20-30 мл, значить, слизова пробка почала відходити. Виділення можуть бути жовтуватого, сіруватого, коричневого відтінку, іноді з кров’яними прожилками. Вагінальні виділення можуть супроводжуватися болями в черевній порожнині, якщо вони посилюються, то викликайте швидку допомогу, тому як несподівано можуть початися пологи. Слиз може мати різну консистенцію, наприклад густувату, текучу або сирнисту.

У будь-якому випадку, повідомите лікаря, адже деякі ознаки можуть вказувати на серйозні відхилення.

При виникненні подібних виділень, не рекомендується намагатися зупинити їх, тому що це природне явище, що свідчить про початок пологів. При сильних виділеннях використайте виключно прокладення. Ні в якому разі не використайте тампони, адже після відходження слизу, матка стає відкритій для попадання інфекції. Пробка може вийти, какза один день, так і за три-чотири, все залежить виключно від організму. Не рекомендується приймати ванни і робити різні спринцювання, тому як підвищується ризик занесення інфекції.

Пронос на 39 тижні вагітності

Розрідження випорожнення може бути спровоковане розладом шлунку, на який постійно давить матка. Щоб полегшити ситуацію треба споживати більше відвареної картоплі, рис, банани, фруктові соки(особливо яблучний). Причиною появи проносу може стати токсикация від несвіжих продуктів, що спричинить порушення мікрофлори кишечника. У таких ситуаціях треба звернутися до лікаря, щоб він призначив відповідне лікування.

На 39 тижні вагітності пронос або часте сечовипускання може бути викликаний “передвісниками пологів” при якому організм позбавляється від зайвих мас. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, адже це може привести до погіршення стану і важкого відновлення випорожнення. Для ущільнення консистенції калу можна пити міцний чай, а також настоянки кори дуба і ромашки, що добре закріплює випорожнення. В якості альтернативи спробуйте заварити плоди черемхи і пити 2-3 рази в день.

Нудота на 39 тижні

Почуття нудоти на тридцять дев’ятому тижню вагітності викликано “пізнім токсикозом”(гестоз) і у разі прояву явних ознак треба відразу звертатися до лікаря, тому як явище може нести загрозу вагітності. “Пізній токсикоз” зустрічається у 8-12енщин і має 3 міри(легка, середня і складна). Позбавитися від нудоти практично не можна, але можна полегшити свій стан, шляхом використання легкозасвоюваної їжі і прогулянок на свіжому повітрі.

Якщо у вас знижений апетит, тоді змініть раціон харчування, тобто зменште об’єм порцій і збільште кількість їжі, що не викликатиме нудоту і відчуття голоду. Щоб не провокувати блювоту рекомендується лягати на ліжко відразу після їжі, інакше їжа не встигне перетравитися.

Болить живіт на 39 тижні вагітності

Нормальними болями вважаються ті, що спостерігаються у бічних ділянках живота, не характеризуються періодичністю і не є наслідком фізичного навантаження. У інших випадках треба звертатися до лікаря, тому як інші симптоми можуть вказувати на всілякі риски. Коли болі супроводжуються кров’яними або коричневими виділеннями, треба відразу викликати швидку допомогу, тому як симптоми свідчать про загрозу переривання вагітності або передчасні пологи.

Нерідко при опущенні матки в нижню частину черевної порожнини, відбувається розтягання маткових м’язів, що і викликає болі. У деяких жінок неправдиві перейми можуть супроводжуватися болями. У такому разі проконсультуйтеся зі своїм лікарем, можливо, він призначить вам валеріану, тому як тренувальні перейми припиняються, якщо прийняти зручне положення і спокійний стан.

Кам’яніє живіт

Якщо у вас на 39 тижні вагітності кам’яніє живіт, треба відразу звертатися до лікаря, тому як матка може бути в тонусі. Можливо, лікар призначить свічки “папаверин” або “гинипрал”, що добре допомагає в подібних ситуаціях. Подібні симптоми украй небезпечні для плоду, тому як вказують на наявність гіпертонусу, що може привести до передчасних пологів.

На такому терміні, подібні явища можуть посиленими скороченнями матки, необхідні тренування перед пологами. При сильних болях можна прийняти Но-шпу, але тільки зі схвалення лікаря. Щоб полегшити стан намагайтеся спати на боці, це дозволить розслабитися і “притупити” біль.

Запам’ятайте, що при перших подібних проявах, відразу звертайтеся до лікаря, адже ознака може вказувати на загрозу вагітності, що в прогресі може привести до її переривання. Ніколи не прибігайте до самолікування, тому як можете тільки загострити больові відчуття. Якщо живіт твердне, при цьому супроводжується кров’яними виділеннями, то викликайте швидку допомогу, тому як це ознаки пологових перейм.

Читайте також  9 тиждень вагітності

Болить спина

Болі в спині на 39 тижні вагітності викликані “розм’якшенням” кісток тазової області, щоб голівка плоду змогла безперешкодно пройти через родовий канал. Поліпшити ваш стан можна шляхом спеціального корсета, що дозволить понизити навантаження. На задній стінці матки проходить сідничий нерв, на який матка починає давити, як тільки збільшується в розмірах. Тиск на нерв викликає біль в області нижньої частини спини.

Щоб полегшити свій стан рекомендується відпочивати, щоб не перевантажувати організм, але і бувати на прогулянках, тому як сонячне світло секретує вітамін D, що сприяє засвоєнню кальцію в організмі. Споживайте більше продуктів насичених кальцієм(кунжут, мак, бобові плоди, коров’яче молоко), що зміцнить кістки і понизить почуття болю в спині. Якщо больові відчуття викликають сильний дискомфорт, тоді носите бандаж, він підтягуватиме живіт і знижуватиме навантаження на хребет.

39 тиждень вагітності: фото

 39 тиждень вагітності

Передвісники пологів на 39 тижні

Передвісниками називають ознаки, які проявляються у жінок перед пологами. Вони можуть проявлятися у кожної жінки по-різному, тому не треба сильно концентрувати на них свою увагу, адже кожен організм індивідуальний. Нижче викладений список передвісників пологів на 39 тижнів вагітності, які допоможуть визначити початок пологів.

✏ Болі в області тазу;
✏ Болі, що тягнуть, в низу живота;
✏ Легка судома в області стегон;
✏ Відходження слизової пробки;
✏ Тренувальні перейми (перейми Брекстона Хикса).

Допомогти в цьому зможуть спеціальні масажі з олією арніки. Якщо вам захочеться провести домашнє прибирання, купити що-небудь для малюка, встановити дитяче ліжечко з мобілем, значить, пологи вже близько. Таке явище називається “Синдром гніздування”, адже вам хочеться все покращувати на благо, малюка, що ще не народився.

При появі судом в ногах або області стегон, – говорить про те, що плід поступово просувається вперед, зачіпаючи нервові закінчення. Якщо у вас спостерігаються виділення жовтуватого кольору з домішкою крові, значить, почалося відходженні слизової пробки, як тільки вийде уся рідина, через 3-10 днів почнуться пологи. У першонароджуючих пологи настають через 1-2 дні після відходу пробки. Об’єм рідини, що виділяється, складає 1-1.5 столових ложок. Також підказати про пологи, що наближаються, можуть тренувальні перейми.
Вони схожі з родовими, але мають декілька відмінностей, тобто при неправдивих переймах болю не посилюються і характер появ не має строгої періодичності. Якщо проміжки у пологових перейм здатні тільки скорочуватися, то тренувальні можуть збільшуватися і зменшуватися, ні на що не реагуючи.

Другі пологи на 39 тижні вагітності

Як правило, повторні пологи проходять швидше і менш хворобливо, тому як організм вже зазнавав колосальні зміни. Варто відмітити, що організм індивідуальний, тому можуть бути виключення. Якщо перша вагітність спокійно протікала, тобто без токсикозу, набряків, мулуватих болів, то при повторній вагітності ці ознаки можуть проявитися. Якщо вам більше 35 років і це друга вагітність, то післяпологове відновлення триватиме трохи довше.

Варто відмітити, що у повторно вагітніючих жінок, пологи наступають на 37-39 тижні, на відміну від першонароджуючих, де вагітність протікає аж до 42 тижня.

Якщо ви плануєте третю вагітність, то учите, що вона повинна настати через 2-3 роки, саме цей час буде досить організму, щоб повністю відновитися (матка, гормональний фон і.т.д.). Якщо наступна вагітність через рік, то в процесі виношування можуть виникнути проблеми і розвиток різних хвороб. Якщо одна вагітність проходить шляхом кесарево розтини, то планування наступної можливе буде з консультації лікарів. Це пов’язано з тим, що операція може утруднити наступну вагітність.

Ворушіння плоду на 39 тижні вагітності

На 39 тижні вагітності ворушіння плоду значно нижче, ніж на 24-32 тижнях, тому як малюк став більший, а матка почала звужуватися, щоб “виштовхнути” його під час пологів. Багато мам турбуються, що крихітка став рідше відчуватися. Річ у тому, що цього тижня норма залишає 10 за дванадцять годин. Якщо вас щось турбує, то проведіть тест, рахуючи кількість ворушінь за 12-годинний період, якщо їх буде 10 і більше, то з плодом все нормально.

Варто відмітити, що активні рухи зв’язують з наявністю гіпоксії(дефіцит кисню). Як правило, активні ворушіння є початковою стадією гіпоксії, що іноді супроводжується больовими відчуттями. Почуття болю виникає залежно від положення плоду. Коли рухи стають “в’ялими” і проявляються раз в декілька годин, значить, у плоду прогресуюча міра гіпоксії. Незалежно від міри, треба звертатися до лікаря або викликати швидку допомогу, тому як плоду погрожує небезпека, аж до загибелі.

Читайте також  22 тиждень вагітності

Секс на 39 тижні вагітності

За відсутності діагнозів переривання вагітності, ускладненої міри або болів рекомендується займатися сексом, але дуже обережно, щоб не спровокувати раптові пологи. Сам процес не може зашкодити плоду, тому як він захищений слизовою пробкою і навколоплідною водою, що обереже від поштовхів і інших явищ. Займатися сексом корисно, тому як сперматозоїди роблять позитивний вплив на матку, роблячи її м’якою, що позитивно позначиться при пологах.

Не бажано утримуватися від статевої близькості, адже це викликає стресовий стан, який негативно позначається на стані плоду. На цьому терміні жінкам особливо хочеться близькості, тому як протікає активна робота гормонів, що робить піхву слизовим оболонкам, впливаючи на ерогенні зони. При кожному статевому контакті намагайтеся бути максимально обережною, адже несподівано можуть початися пологові перейми і доведеться викликати швидку допомогу, для від’їзду в пологовий будинок.
Відходження слизу не є загрозою для плодавашего здоров’я, тому треба просто чекати остаточного виходу, при цьому змінюючи прокладення. Якщо звичні виділення змінилися на кров’яні, при цьому щедрі, значить, впродовж декількох годин почнуться пологи, тому треба викликати швидку допомогу. Причиною кровотеч є поступове відшаровування плаценти, що загрожує загибеллю плоду у разі бездіяльності. Відходження слизової пробки є першою ознакою пологів, що наближаються, тому будьте готові переїхати в родову палату.

Готуйтеся до пологів, читайте, спілкуйтеся з членами сім’ї, приготуйте сумку, адже надалі уся увага буде приділена новонародженому. Спілкування з близькими людьми, дозволить стабілізувати емоційний стан, що не доставлятиме вам дискомфорт, знаходячись в пологовому будинку.

39-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

В очікуванні пологів жінка повинна стежити за характером виділень із статевих шляхів, щоб при появі змін, вчасно зробити необхідні заходи.

Слизово-гнійні і гнійні виділення із статевих шляхів – ознака статевої інфекції. Негайно слід звернутися до лікаря і пройти лікування, щоб запобігти зараженню дитини в пологах.

Виділення великої грудки слизу із статевих шляхів, швидше за все, є ознакою відходження слизової пробки, що закривала під час вагітності вхід в матку. Відходження слизової пробки – ознака швидких пологів.

Рідкі, схожі на каламутну воду виділення із статевих шляхів, характерні для передчасного вилиття навколоплідних вод. При щонайменшій підозрі на відходження вод, навіть, якщо не болить живіт, немає перейм, слід негайно відправитися в пологовий будинок.

Кров’яні виділення із статевих шляхів – симптом передчасного відшарування плаценти, загрозливої життю матері і дитини. При появі кров’яних виділень негайно викличте “Швидку допомогу”, не намагайтеся дістатися до пологового будинку самостійно, оскільки рух може спровокувати посилення кровотечі.

39-й тиждень вагітності: харчування вагітної

На тридцять дев’ятому тижню вагітності, коли матка опустилася вниз і вже не давить з такою силою на шлунок, у жінки з’являється бажання їсти більше. Тримайте себе в руках, пам’ятайте, що перевантажувати свій організм перед пологами – не саме відповідне зайняття. Рекомендується навіть трохи понизити кількість вживаної їжі, щоб розвантажити кишечник і вивести зайву воду з організму.

У раціоні харчування повинна залишатися достатня кількість білку, що в основному міститься в молочних продуктах, рибі, кашах. А ось долю тваринних жирів цілком можна зменшити.
На відміну від ранніх термінів, у кінці вагітності рекомендується збільшити споживання вуглеводної їжі. Набиранню зайвої ваги вуглеводи вже не загрожують, зате вони підтримуватимуть необхідний об’єм енергії на випадок пологів. Манна крупа, білий рис, печиво, бісквіти, солодкі йогурти, сирні десерти – усе це тепер дозволено. Вибираючи солодощі, завжди віддавайте перевагу натуральним продуктам, і замість шоколадного батончика з наповнювачем, краще з’їжте булочку з домашнім варенням.

Складні вуглеводи, наприклад, клітковина, сприяючі нормальній роботі кишечника, як і раніше повинні споживатися в достатньому об’ємі, тобто хліб, макарони з борошна грубого помелу, сирі овочі і фрукти дуже хороші для живлення.

Корисні поради

Малинове листя давно зарекомендувало себе як прекрасний засіб для підготовки шийки матки до пологів.

Якщо пити відвар листя малини щодня впродовж пари місяців до пологів, м’яза матки скорочуватимуться легше і менш хворобливо, що дуже допоможе вам під час другого періоду пологів(на потугах). До того ж подібна підготовки істотно понизить ризик медичних втручань, що дуже важливо для правильного протікання пологів.

39 тиждень вагітності: відео

Джерело