41 тиждень вагітності

41-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

Якщо передбачувана дата пологів настала, а пологів все ще немає, то не варто хвилюватися, адже на цьому терміні малюк не вважається переношеним. Як правило, лише 4 відсотки жінок народжують в передбачуваний лікарями термін (ПДП), у інших 96 відсотків погрішність в 1-2 тижні. Відведіть від себе усі хвилювання і страхи, краще налаштуйтеся на процес пологів, адже він буде складним і завершальним етапом вашої зустрічі.

Розвиток плоду

Плід повністю готовий до зустрічі з вами, адже усі органи вже сформовані і відмінно функціонують, підтримуючи його життєздатність. Поступово зникає лануго, разом з ним і воскоподібний секрет, який захищав шкіру на усьому етапі розвитку від навколоплідних вод. Первородне мастило виступає в ролі захисного шару від роздратувань, адже амніотична рідина постійно омиває тіло малюка. Зараз воскоподібний секрет є присутнім тільки в області паху і пахвових западин, де шкірка залишається ніжною.

Крихітка отримує кальцій, тому скелет продовжує рости і розвиватися, отже, він добре додає в зростанні. За рахунок насиченості кальцію ростуть волосся і нігті. До цього часу нігті мають достатню довжину, тому в період самопізнання (торкаясь тіла руками) він може подряпати себе.

У зв’язку підвищеними потребами плоду, плацента активно працює, поставляючи все більше поживних речовин. На цьому терміні через оболонку плаценти почали поступати антитіла в пуповинну вену, що дозволить вашим імунним клітинам, впоратися з інфекціями, які можуть потрапити в організм малюка. Кишечник продовжує здійснювати хвилеподібні рухи, готуючись до діяльності у внеутробной середовищі. Травна система продовжує виробляти меконій, який надалі відкладається в кишечнику.

40-й тиждень вагітності: відчуття жінки

Вас може турбувати пасивний стан дитини, але відженете хвилювання, адже це природне явище, викликане зростанням плоду і зменшенням простору матки.Річ у тому, що йому вистачає місця для очікування пологів, а не активної діяльності. Якщо раніше плід здійснював до 30-40 ворушінь, то зараз 10 є нормою. Якщо кількість ворушінь складає менше десяти, треба дзвонити в швидку допомогу, тому як симптом свідчить про неблагополуччя плоду.

Читайте також  19 тиждень вагітності

Не варто турбуватися, якщо вдень ви не відчули рухів, тому як активність частенько проявляється до ночі. Річ у тому, що весь день плід проводить уві сні, набираючись сил до майбутніх пологів. Ретельно підготуйтеся до від’їзду, тобто виберіть пологовий будинок (якщо не зробили раніше), зберіть сумку з необхідними речами, закупіть продуктів (доручивши близьким), щоб чоловік не почував себе голодним і самотнім (так це теж дуже важливо).

Деякі жінки думають, що на 41 тижні плід вважається переношеним, але за даними ВООЗ це повноцінна дитина, якій ніщо не погрожує. Переношеними дітьми вважаються ті, які були народжені після 42 тижня.

Якщо ви відчули бурхливі ворушіння, що не реагують на погладжування і голос, то треба викликати швидку допомогу, тому як з плодом не все гаразд. Такі явища можуть бути викликані неправильним положенням під час відпочинку або дефіцитом кисню.

Якщо крихітку турбує ваше положення, спробуйте лягти на бік, підігнувши ноги, що заспокоїть його. У випадку з кисневою голодовкою треба дзвонити в швидку допомогу, тому як це явище погрожує життю плоду.

Не варто строго концентрувати взглядна приблизній даті пологів (ПДП), тому як вона частенько має погрішність в 1-2 тижні. ПДП це орієнтовний термін, що дозволяє у разі відхилень госпіталізувати вас і вжити потрібні заходи, спираючись на термін вагітності.

Ні в якому разі самостійно не зціджуйте молозиво, адже це приведе до маткових скорочень слідуючих на початку пологів. Якщо ваша вагітність “затягнулася” лікарі можуть призначити стимуляцію сосків, але робити процедуру тільки з дозволу лікаря.

Як було сказано вище, після 42 тижня дитина вважатиметься переношеною. Після пологів ви зможете визначити “статус” свого малюка за нижчеописаними параметрами.

Читайте також  28 тиждень вагітності

Як виглядають переношені діти?

✏ Худорлява статура;
✏ Суха шкіра;
✏ Відсутність воскоподібного секрету;
✏ Пупок має світло- жовтий або світло-зелений колір.

Випадки застосування кесаревих розтинів, або стимуляції пологів:

✏ Наявність цукрового діабету або гіпертонії;
✏ Амніотична рідина має зеленуватий відтінок;
✏ Відшаровування плаценти;
✏ Уповільнений розвиток плоду;
✏ Нездатність жінки народити самостійно;
✏ Вузький таз;
✏ Передлежання плаценти;
✏ Плід обвитий пуповиною;
✏ Непропорційні розміри голови;
✏ Відсутність перейм.

40-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Якщо ви помітили прозорі вагінальні виділення на 41 тижні вагітності, значить, вам скоро народжувати, тому як, ознака свідчить про відхід слизової пробки. Слизова пробка є рідиною, яка скупчується в матці для захисту від инфекцийповреждений, тобто виступає в ролі захисного бар’єру. При виявленні такого виділення треба викликати швидку допомогу, адже після відходу слизової оболонки ви можете народити впродовж 1-3 днів.

При виявленні кров’яних виділень на 41 тижні в сукупності з болями черевної області потрібно дзвонити в швидку допомогу, тому як починається відшаровування плаценти, що говорить про початок пологів.

На третьому триместрі, при виявленні будь-яких виділень, треба повідомляти вашого лікаря, тому як зростає ризик передлежання плаценти або її передчасного відшаровування. Коли виділення набувають щедрого характеру, що супроводжується нудотою, то жінка потребує термінової госпіталізації.

41 тиждень вагітності: фото

 41 тиждень вагітності

Що треба зробити на 41 тижні

В першу чергу вам треба готуватися до від’їзду в пологовий будинок і майбутніх пологів. Щоб при переймах не нервувати і збирати речі, треба заздалегідь зібрати сумку.

Треба обов’язково узяти:

✏ Обмінна карта
✏ Медичний поліс
✏ Паспорт
✏ Рушник
✏ 2-3 бюстгальтери більшого розміру
✏ 1-2 упаковки прокладень
✏ Халат
✏ Тапочки
✏ Стільниковий телефон

Закріплюйте навички, отримані на курсах для вагітних, тому як вони згодяться під час пологів(особливо “релаксаційне дихання” і “правильні потуги”). Спілкуйтеся з членами сім’ї, щоб не випробовувати дискомфорт, знаходячись в палаті. Якщо ви не вибрали пологовий будинок, то зробіть це, якнайшвидше. Бажано розпочати з інтернету, щоб оглянути більше пологових будинків за менший час.

Читайте також  26 тиждень вагітності

Сподівайтеся тільки на краще, адже психологічна підтримка грає не останню роль при пологах. Відсутність концентрації може підвести у момент потуг, тому дайте вказівки членам сім’ї, щоб не турбуватися про домашні справи. Готуйтеся до пологів, тренуйте релаксаційне дихання і не забувайте про раціон харчування. Будьте обережні, бережіть себе, адже щонайменша травма на цьому терміні може негативно позначитися на малюку.

Незвичайні пологи: відео

Джерело