9 тиждень вагітності

9 тиждень вагітності: розвиток плоду

На дев’ятому тижні вагітності, відповідному сьомому тижні розвитку ембріона, спостерігається активний розвиток кінцівок. Формуються усі суглобові зчленування, на руках і ногах починають відособлятися пальці.

Ембріон активно рухає руками, згинає і розгинає їх в ліктьових суглобах, підносить до обличчя. Періодично випрямляючи ноги в колінах, він розташовує їх уздовж тулуба.

Раніше витягнута голова зародка починає округлятися, але все ще складає половину довжини тіла. Діаметр голівки ембріона 1,38 см, довжина тіла – 3,66 см. Обличчя вже має людські риси. Очі ще більші, але починають прикриватися віками. Уши як і раніше розташовані низько. З’являються перші смоктальні рухи. Починає зникати хвіст.

Серце ембріона все ще трикамерне і полягає їх двох передсердя і одного шлуночку. У крові починають циркулювати еритроцити. Триває розвиток травної системи, формуються різні відділи кишечника, ускладнюється будова печінки і підшлункової залози.

Дихальна система теж зазнає значні зміни. Зародкова трахея починає галузитися на бронхи. Первинна нирка закінчує своє існування, починають формуватися вторинні (справжні) нирки, надниркові залози і сечоводи.

На дев’ятому тижні вагітності на УЗД вже можна помітити, коли ембріон спить, а коли він не спить і проявляє рухову активність.

9 тиждень вагітності: відчуття жінки

Вагітність – цей не лише приємний час очікування дитини і простір для фантазії, це важка праця, що вимагає від жінки величезного терпіння, витривалості і самовладання. Зміни гормонального фону все більше призводять до активної перебудови усього організму матері. Це і зрозуміло, адже все тепер спрямовано на життєзабезпечення плоду і задоволення його потреб, що ростуть з кожним днем.

В той же час, організм жінки починає потихеньку пристосовуватися до нового стану, робота внутрішніх органів налагоджується, нервова система приходить в порядок.

Зменшується секреція шкірного сала, шкіра стає чистіше, а волосся брудниться вже не так швидко.

Молочні залози збільшуються настільки, що доводиться замислитися про придбання зручного бюстгальтера. Він має бути на широких бретелях, з глибокими чашками, бажано з натуральних тканин. Хороша підтримка грудей зменшить відчуття тяжкості і напруги в молочних залозах.

Читайте також  20 тиждень вагітності

Нудота і блювота у деяких жінок вже позаду, але і іншим чекати вже не довго: до 12-13-ти тижнів неприємні симптоми зникнуть.

Організм жінки поступово адаптується до зниженого артеріального тиску, запаморочення і головні болі зникають. Зменшується слабкість, відчувається прилив сил.

Тіло матки все ще знаходиться прямо за сечовим міхуром і здавлює його. До того ж посилений кровообіг нирок супроводжується збільшенням виділення сечі. Прискорене сечовипускання доки турбує, але коли матка підніметься вище, ходити в туалет доведеться рідше.

Іноді жінка скаржиться, що у неї періодично тягне живіт і з’являються неприємні відчуття в області паху. Зростаюча матка натягує зв’язки, що утримують її в нормальному положенні, і це нерідко викликає подібні симптоми.

Але якщо болить живіт над лобком, і особливо, якщо біль носить характер спазмів, варто подумати про загрозу переривання вагітності.
Поліпшення загального стану сприяє зменшенню дратівливості, емоційної стабільності. Жінка вже абсолютно упевнена у вагітності, відчуває її і звикає до нового статусу. Думки стають оптимістичнішими, вона починає замислюватися про майбутню дитину, про те, хлопчик це буде або дівчинка. Планує зміни у своєму житті.

На дев’ятому тижні ваші родичі можуть помітити животик, що злегка виступає, адже матка помітно збільшилася. Можливе погіршення самопочуття, нудота, блювота, дратівливість, болі в ділянки живота і легкі запаморочення. Не варто турбуватися, якщо помітили виділення з піхви ясно-жовтого кольору, це наслідки гормональної “перебудови”, але за наявності дискомфорту звернетеся до лікаря. Якщо ви схильні до повноти, то цього тижня ваша вага трохи збільшиться, інакше залишиться колишній результат.

Ви напевно помітили, що волосся стало густіше, а шкіра ніжніша, це пов’язано з початком вироблення гормону вагітності (прогестерон). Грудні залози готуються до вироблення молока, збільшуючись в розмірах. За рахунок посилення кровообігу, на грудях з’явиться (якщо це не сталося минулого тижня) венозна сітка, синьо-зеленого кольору.

Бажано трохи обмежити себе в споживанні рідини, солі і спеціях, тому як почнеться посилене навантаження на нирки і додаткова рідина з вищеописаними компонентами може привести до набряків, а також частих сечовипускань. Такі наслідки виникнуть, якщо бруньки не впораються зі своєю роботою і не зможуть вивести з організму зайві об’єми води з іншими шкідливими речовинами.
Щоб уникнути запорів рекомендується їсти більше продуктів, що мають послаблюючий ефект (морська капуста, чорнослив, буряк, морква, груші, яблука). Що стосується лікарських засобів, то їх рекомендується приймати тільки за згоди дільничного лікаря.

Читайте також  35 тиждень вагітності

Якщо ви схильні або страждаєте цукровим діабетом, то рекомендується знаходитися під наглядом лікарів, щоб понизити можливі ризики. Жінкам, що страждають цукровим діабетом, рекомендується проводити більше часу на свіжому повітрі, а також приймати вітаміни С і Р, тому як вони сприяють зміцненню кровоносних судин.

Для профілактики варикозу не рекомендується:

✏ Напружувати черевний прес;
✏ Піднімати важкі предмети;
✏ Тривалий час знаходитися в одному положенні.

Щоб позбавитися від розширення вен, бажано придбати варикозні панчохи, сприяючі полегшеному транспортуванню крові по посудинах. Перед сном рекомендується підкладати подушки під ноги, що не дасть перевантажити підшкірні вени на ногах. Щоб уникнути “павукових вен” в ділянці грудей, треба понизити навантаження, в чому допоможе спеціальний бюстгальтер для вагітних.

9 тиждень вагітності: фото

 9 тиждень вагітності

9 тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Виділення із статевих шляхів в терміні вагітності 9 тижнів мають бути помірними, світлими, однорідними, не повинні містити домішки гною, слизу і крові.

Послаблення місцевого імунітету піхви часто призводить до надмірного розмноження грибкової флори і розвитку кандидозу. Молочниця вимагає лікування, як і інші інфекції статевих шляхів. Крім того, вона нерідко маскує інші захворювання, у тому числі ті, які передаються статевим шляхом.

Поява кров’яних виділень із статевих шляхів завжди є приводом для звернення по невідкладну медичну допомогу. Викидня, що почався, ще можна зупинити, якщо пройти необхідне лікування. Особливо слід бути насторожі, якщо окрім появи виділень, що мастять, болить живіт.

9 тиждень вагітності: харчування вагітної

Вибираючи продукти в магазині або на ринку, вагітна жінка повинна керуватися наступними принципами:

1. Корисними є тільки натуральні продукти.
2. Найбільшу користь можуть принести цілісні продукти.

Натуральними є продукти, які не піддавалися глибокій тепловій обробці. Ні сосиски з ковбасами, ні консерви або соки в пакетах, ні маргарин не мають нічого спільного з корисним живленням. Вибираючи продукти, приділяйте увагу тому, де вони зроблені, якій обробці піддавалися, чи не є вони генетично модифікованими. Екологічно чисте живлення знижує ризик розвитку вад у плоду.

Читайте також  15 тиждень вагітності

Теплова обробка при приготуванні їжі має бути максимально щадною, але в той же час, достатньою для того, щоб убити хвороботворні мікроби. Кращими способами кулінарної обробки є гасіння і запікання.

Вагітним слід споживати цілісні продукти, тобто, якщо яблуко, то разом з шкіркою, якщо каша або хліб, то з цілісного зерна, якщо картопля, то в шкірці, якщо рис, то бурий. Цілісні продукти містять більше вітамінів і мінералів, ніж рафіновані.
Необхідно уникати продуктів з консервантами, з додаванням загусників, підсолоджувачів, ароматизаторів, генетично модифікованих компонентів. Денатурована їжа не лише не приносить користі матері і дитині, але і створює додаткове навантаження на травну і видільну систему. Набряки виникають часто через надмірне захоплення солоними продуктами, а тягне живіт, іноді, через те, що кишечник забитий каловими масами із-за вживання великої кількості хліба або булочок.

Корисні поради

Краще, що ви зараз можете зробити для своєї дитини – це захистити його від тютюнового диму. Сигарети обмежують доступ кисню малюкові, і його серце вимушене витрачати значно більше сил, щоб битися, кожного разу, коли ви закурюєте або знаходитеся поряд з людиною, що палить. Подібне пасивне паління може привести до низької маси тіла дитину при народженні і збільшує ризик виникнення СРДС (синдрому раптової дитячої смертності).

Діти батьків, що палять, більше інших схильні до небезпеки захворіти бронхітом або пневмонією на першому році життя. Якщо вам ніяк не відмовитися від паління самостійно, ваш акушер-гінеколог може дати вам телефони фахівців, які допоможуть вам кинути цю згубну звичку.

9 тиждень вагітності: відео

Джерело