7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності: розвиток ембріона

На сьомому тижні вагітності, відповідному п’ятому тижні розвитку ембріона, починає швидко збільшуватися голова зародка і досягає 0,8 см в діаметрі, що пов’язано з активним формуванням головного мозку.

У головній частині нервової трубки утворюється п’ять потовщень – мозкових пухирів, що відповідають п’яти відділам мозку. Починають утворюватися нервові волокна, що сполучають центральну нервову систему і внутрішні органи плоду.

Триває розвиток органу зору. Передній мозковий пухир випинається і дає початок сітківці очей і зоровим нервам.

На п’ятому тижні розвитку дитини передній відділ кишки підрозділяється на глотку, стравохід і шлунок. Продовжує активно збільшуватися печінка і підшлункова залоза, ускладнюється їх будова. Середній відділ кишки випинається у бік пуповини. Він все ще пов’язаний з жовтковим мішком. Із заднього відділу кишкової трубки формуються пряма кишка і сечостатевий синус, які дають початок простаті і сечовому міхуру.

Дихальна система доки представлена тільки трахеєю, утвореною випинанням переднього відділу кишки. З боків від первинної нирки з’являються два потовщення – статеві валики, що є зачатками статевих залоз, сюди починають “підтягуватися” статеві клітини.

Росте хребетний стовп, з’являється його перший шийний вигин. Довжина зародка вже складає майже 2 см Руки мають лопаткообразную форму, нижні кінцівки значно відстають від них в розвитку. Продовжує ускладнюватися будова плаценти, що супроводжується значним посиленням кровопостачання ембріона. Її товщина до кінця сьомого тижня вже складає 1,1 см

Саме ця стадія вагітності, коли закладаються самі основи усіх органів і систем, має величезне значення для внутріутробного розвитку дитини і робить вплив на його здоров’я упродовж усього майбутнього життя. Перший період в розвитку закінчується на 12 тижні вагітності.
Пам’ятайте, що багато медикаментів можуть зашкодити зростаючій дитині, тому у разі будь-яких сумнівів обов’язково консультуйтеся з лікарем.

УЗД на 7 тижні вагітності

Ця процедура дозволяє не лише визначити пів майбутньої дитини, досліджувати життєздатність плоду, але принести матерям радість. Коли жінки бачать, що в них росте нове життя, вони стають упевненішими, що благотворно позначається на психологічному стані.

Що може УЗД:

✏ Підтвердити факт наявності вагітності
✏ Виявлення природжених патологій
✏ Уточнити термін вагітності
✏ З’ясувати причину вагінальних виділень
✏ Додаткова установка дозволяє почути серцебиття плоду (Доплер)

Варто відмітити, що серцебиттю плоду властиво мінятися, наприклад, минулого тижня норма складала 90-100 ударів, то через 3 тижні поріг підвищиться до 140-170 ударів в хвилину. За відсутності серцебиття плоду, ставиться укладення “Переривання вагітності”.

Читайте також  37 тиждень вагітності

Після сеансу УЗД ви можете роздрукувати перші знімки і вкласти в першу сторіночку дитячого альбому.

Живіт на 7 тижні вагітності

Як було сказано вище, опуклості живота ви навряд чи помітите, тому як розмір плоду хоч і збільшився, але вага складає декілька грамів. А ось зовнішні зміни, можуть змусити турбуватися, а саме поява “розтяжок”. Розтяжками називають коричневу горизонтальну лінію, що пролягає уздовж пупка, яка виникає в результаті ушкодження шкіри.

Як правило, виникнення “розтяжок” обумовлюється інтенсивністю зростання матки, плоду і збільшенням навколоплідної води (амніотична рідина). Варто відмітити, що у жінок худорлявої статури розтяжки з’являються швидше, оскільки їх жировий шар значно тонший, відносно більше угодованих. Нерідко жінки відчувають болі в ділянці живота, що пов’язано з розтяганням шкіри.

Після утворення плаценти, сформувалася метрия, яка забезпечуватиме плід поживними речовинами (через кров) і киснем (через стінки матки). З цього тижня розпочнеться збільшення об’єму навколоплідної води, в якій плід знаходитиметься впродовж усієї вагітності. Амніотична рідина потрібна для захисту плоду від травм, а також вона бере участь в обміні речовин. Навколоплідна вода здатна самоочищатися, що дозволить в майбутньому “викидати” залишки меконію і позбавлятися від непотрібних речовин.

Зараз об’єм навколоплідної води займає в матці більше місця, ніж плід, що дозволяє йому плавати. До кінця вагітності співвідношення амніотичної рідини і плоду змінитися, тому дитина лише омиватиметься нею.

7 тиждень вагітності: ознаки вагітності

На сьомому тижні ознаки вагітності стають усе більш очевидними. Гормональні перебудови в організмі жінки роблять свою справу. Все більше змінюється апетит і ті, хто раніше їв з небажанням, тепер чекають кожної їди і часто перекушують. Часто турбує слинотечу, деякі запахи і продукти викликають появу нудоти, але блювота спостерігається, в основному, вранці. Про розвиток токсикозу першої половини вагітності свідчить часта блювота, схуднення і погане самопочуття упродовж усього дня.

Емоційний стан жінки, що знаходиться на 7-му тижні вагітності, складне і суперечливе. З одного боку вона рада вагітності, з іншою, знаходиться в стані замішання і тривоги. Особливо важким є цей період для тих, хто виношує первісток. Незвичайний стан стає причиною зайвої дратівливості, недовірливості, мінливості настрою і плаксивості.

Слабкість, млявість і запаморочення, характерні для ранніх термінів вагітності, примушують жінку турбуватися про власне здоров’я і іноді стають причиною іпохондрії.
Формування первинного матково-плацентарного комплексу супроводжується збільшенням концентрації хорионического гонадотропіну в крові і сечі вагітної жінки. По зростанню кількості ХГ тепер судять про нормальний розвиток вагітності.

Читайте також  3 тиждень вагітності

УЗД чітко виявляє наявність ембріона в матці. Вже можна виміряти його довжину і розглянути форму.

При гінекологічному огляді лікар може визначити збільшення розмірів матки до розмірів гусячого яйця. Перешийок розм’якшується, шийка матки стає довгою, цервикальний канал змикається і наповнюється тягучим слизом.

7 тиждень вагітності: фото

 7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності: відчуття жінки

На сьомому тижні вагітності більшість жінок починають помічати деяке погіршення самопочуття. З’являється безпричинна слабкість, млявість, знижується працездатність. Падіння артеріального тиску, характерне для початку вагітності, стає причиною запаморочень, головного болю, сонливості.

Все частіше турбує нудота, вранці нерідко виникає блювота, особливо під час гігієнічного чищення зубів, коли зубна щітка торкається язика. У деяких нудота зберігається упродовж усього дня. Її появу провокують різні запахи, вид їжі, проте блювоти виникати не повинно. Якщо блювота повторюється більше 3-5-ти раз на добу, можна говорити про розвиток токсикозу першої половини вагітності. У важких випадках вагітну може рвати 10-12 і більше раз на день. Жінка помітно втрачає у вазі, її стан стає важким.

Токсикоз не є нормальним проявом вагітності – цей хворобливий стан, який викликаний накопиченням ацетону і отруєнням організму жінки і плоду. Токсикоз обов’язково вимагає лікування і зазвичай проходить до 12-14-го тижня вагітності.
Вагітність позначається на стані шкіри жінки. Шкірні покриви стають жирнішими, рихлими, нерідко з’являються вугрові висипання і прищі. Проявом токсикозу першої половини вагітності є така патологія, як свербіж вагітних. Свербіж захоплює усе тіло жінки, але найчастіше локалізується в області зовнішніх статевих органів. Неприємні відчуття ще більше посилюють емоційні порушення, властиві вагітним, сприяє розвитку дратівливості і безсоння.

Рідше з шкірних проявів неблагополучної течії вагітності зустрічається екзема. Вона вражає шкіру молочних залоз, живота, стегон або рук і характеризується появою типових бульбашкових висипань, що зливаються і перетворюються на “киплячі” ерозії.

Якщо у жінки, що знаходиться на 7-му тижні вагітності тягне живіт, в першу чергу слід думати про загрозу переривання вагітності. Біль в животі при загрозливому викидневі частіше локалізується над лобком, носить переймоподібний характер, віддає в поперек і стегна. Поява кров’яних виділень свідчить про прогрес ускладнення.

Читайте також  5 тиждень вагітності

Вагітність є провокувальним чинником для хронічних запальних процесів в придатках матки. Загострення аднекситу супроводжується постійним тупим болем в паховій області, підвищенням температури тіла.

7 тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Виділення із статевих шляхів здорової вагітної жінки мають світле молочне забарвлення, однорідну консистенцію і злегка кислуватий запах. Гормональні зміни, що відбуваються під час вагітності, і зниження імунного захисту нерідко стають причиною розвитку кандидозу. Виділення із статевих шляхів стають щедрими, сирнистими, придбавають різкий кислий запах. Жінку починають турбувати свербіж і печіння в області зовнішніх статевих органів, і ці відчуття іноді набувають нав’язливого, нестерпного характеру.

Поява кров’яних виділень із статевих шляхів є сигналом про викидня, що почався, але вагітність ще можна зберегти, якщо вчасно звернутися по медичну допомогу.

7 тиждень вагітності: харчування вагітної

Щоб наочніше продемонструвати, як повинен виглядати раціон вагітної жінки, побудуємо продуктову піраміду.

На першому рівні знаходитимуться зернові – різні каші, хліб з борошна грубого помелу, макарони з твердих сортів пшениці, бурий мал. В день, приміром, необхідно з’їдати 1 скибочку хліба і ½ чашки каші.

На другому рівні розташуємо овочі. Краще вживати їх у свіжому вигляді або, в крайньому випадку, готувати на пару. Денна порція – ½ чашки приготованих овочів, 1 чашка свіжих або ¾ склянки соку.

Третій рівень – це фрукти. Купуючи їх, вибирайте екологічно чисті продукти. З’їдайте в день 1 апельсин, банан або яблуко або випивайте ¾ склянки свіжовичавленого соку.

Четвертий рівень займають молочні продукти: молоко, кефір, йогурт, сири і сир. У день рекомендується вживати 1 чашку молока або кефіру, 100 г творогу або 50 г сиру. Краще вибирати маложирні сорти цих продуктів.

П’ятий рівень нашої піраміди – це різне м’ясо, риба, горіхи, бобові, тобто продукти, багаті білком. Денна порція м’яса або риби дорівнює 100 г, яєць рекомендується з’їдати не більше 2-х штук, а бобових – 1 чашку.

Уникайте вживання солоних, гострих, копчених, маринованих продуктів, жирного м’яса, грибів, консервів. Харчуйтеся вдома або ретельно вибирайте місця громадського харчування.

Корисні поради

Під час уранішньої нудоти можна пробувати різні засоби для позбавлення від цього неприємного симптому. Деяким допомагає свіжий тертий огірок, іншим – лимон або імбир, а комусь досить просто поснідати.

Експериментуйте – і через декілька днів ви знайдете те, що допомагає саме вам.

7 тиждень вагітності : відео

Джерело