6 тиждень вагітності

6 тиждень вагітності: формування плодового пухиря

У наповненому рідиною просторі усередині бластоцисти починає формуватися амніотична оболонка – плодовий пухир, який захищатиме вашу дитину від механічних дій упродовж усієї вагітності, аж до самих пологів.

Зараз у ембріона розвивається система кровообігу, пов’язана з вашою за допомогою ворсинок хоріону (пальчики, що належать клітинам, що прикріпляються до вистилаючого шару матки).

Починають формоватися спинний мозок дитини і зачатки центральної нервової системи. Кровоносні судини утворюють те, що згодом стане пуповиною – каналом життєзабезпечення для вашої дитини.

6 тиждень вагітності: розвиток плоду

На шостому тижні вагітності зародок, завдяки попереднім перетворенням, має циліндричну форму, і зігнутий, як С-подібний “гачок”. До кінця цього періоду вже з’являються зачатки кінцівок і 4 пари зябрових дуг, що є даниною історичному розвитку людини.

Що з’явилися в стінці жовткового мішка острівці кровотворення, починають функціонувати, видаючи перші еритроцити. Формуються перші кровоносні судини ембріона, що об’єднуються в загальну кровоносну систему і зв’язують плід з плацентою. У кровоносній системі виділяються дві серцеві трубки, які зближуючись і зливаючись, утворюють двокамерне серце, що складається з одного шлуночку і одного передсердя. Потім вони будуть розділені міжшлуночковою і міжпередсердною перегородкою на чотири відділи.

На четвертому тижні внутріутробного розвитку людини, серце починає битися, це вже можна побачити при ультразвуковому дослідженні.
Триває розвиток нервової системи, у нервової трубки виділяються сегменти головного і спинного мозку. Головний мозок представлений двома мозковими пухирями, з яких в подальшому формуються півкулі.

Кишкова трубка зародка підрозділяється на три відділи. У передньому її відділі формуються вирости, які дають початок щитовидній, паращитовидным залозам і аденогіпофізу. Тут же виділяються зачатки дихальної системи, а точніше, трахеї, бронхів і легенів, зачатки печінки і підшлункової залози. У середньому відділі кишкова трубка доки сполучається з жовтковим мішком, а в задньому вона закінчується сліпим вирощуванням – аллантоисом.

Зяброві щілини зародка незабаром заростуть, а на місці їх першої пари формується внутрішнє вухо. Вже на 4-му тижні розвитку ембріон має очі, вони доки непропорційно великі і не прикриті віками. У головному кінці зародка видно ніс і носові ходи.

Розвиток ембріона йде нестримно і до кінця шостого тижня розвитку він вже досягає 1,36 см в довжину і починає здійснювати перші згинальні рухи у бічних напрямах. Природно, що ці слабкі, ледве помітні рухи не відчуваються матір’ю, і пройде ще немало часу перш, ніж майбутній чоловічок підросте і дасть про себе знати.

6 тиждень вагітності: відчуття жінки

На шостому тижні вагітності вага тіла практично не збільшується. В деяких випадках він дещо зменшується, що пов’язано з такими симптомами вагітності, як втрата апетиту і нудота. Відсутність надбавки ваги – це тимчасове явище, незабаром стрілка вагів почне відхилятися в потрібному напрямі.

Ознаки 6-ти-тижневой вагітності, що часто зустрічаються, – денна сонливість, млявість, підвищена стомлюваність. На додаток до них, все ще турбує слинотеча, нудота і періодична блювота вранці. Молочні залози ще більше нагрубают, стають важкими, збільшується чутливість сосків.

Матка доки трохи збільшилася в розмірах і тому, якщо тягне живіт, швидше, можна думати про збільшення її тонусу, тобто, загрозливому викидневі. Стан цей цілком оборотний, але вимагає відповідного лікування.

Гормональний фон вагітності сприяє зниженню тонусу мускулатури матки і одночасно м’язової оболонки кровоносних судин. У зв’язку з цим можлива поява таких симптомів вагітності, як зниження артеріального тиску, слабкість, запаморочення, непритомні стани. Розслаблення жому, що замикає стравохід, сприяє зворотній занедбаності їжі з шлунку вгору, що викликає печію. Зменшення тонусу кишечника призводить до метеоризму, кишкових кольок і запорів.

Читайте також  19 тиждень вагітності

Розслаблення м’язової оболонки сечоводів створює умови для проникнення інфекції з сечового міхура в нирки, тому вже на початку вагітності виникає загроза пієлонефриту. Особливо вона висока за наявності захворювань сечового міхура і інфекцій в уретрі.

Гормональні зміни, що відбуваються при вагітності, позначаються на стані шкіри, підвищуючи вироблення шкірного сала. Шкіра стає більше рихлою, пористою, нерідко з’являються вугри і прищі. Варто приділити більше уваги догляду за шкірою – і подібні ознаки вагітності будуть успішно ліквідовані.

Гормони, що бродять по вашому тілу і допомагають дитині рости, можуть викликати ранній токсикоз, а деякі жінки говорять, що їх нудить не лише класично вранці, але і весь день безперервно. Ви також можете помітити, що частіше стали бігати по малій нужді, оскільки матка росте і давить на сечовий міхур.

Забезпечте собі якомога менше неприємностей! Якщо ви працюєте і ваша робота зв’язана з ризиком для вагітності, працедавець зобов’язаний розглянути це питання і у разі потреби надати вам безпечнішу посаду без зниження заробітної плати.

Болить живіт

Якщо на 6 тижні вагітності з’явилися болі в животі, рекомендується приймати лікарський препарат “Но-шпа”, тому як він не має побічних ефектів і протипоказань по відношенню до вагітних. Приймати його рекомендується 3 рази в день по 1 пігулці, але перш ніж почати процедуру прийому треба проконсультуватися з лікарем. Завжди повідомляйте лікарів про введення нових лікарських препаратів, що допоможе відстежити і вилікувати порушення у разі погіршення стану.

Виникнення на шостому тижні почуття ніби, щось тягне в животі, свідчить про збільшення розміру матки, яка давить на сідничий нерв і довколишні органи, викликаючи неприємні відчуття. Це досить поширена ознака, що вважається нормою при вагітності. Якщо почуття супроводжується сильними болями, то рекомендується звернутися до дільничного лікаря і обговорити ваш стан, тому як болі можуть бути викликані виникненням тонусу матки.
Якщо відчуття, що “тягне”, супроводжується кров’яними виділеннями, то треба викликати швидку допомогу, тому як підвищується ризик переривання вагітності.

Серцебиття

Варто відмітити, що сердечна діяльність є головною критеріїв життєдіяльності, тому йому треба приділити особливу увагу. На 6 тижні вагітності норма серцебиття складає 100-120 в хвилину і через місяць збільшитися до 130-140 ударів. Не варто відразу хвилюватися, якщо ваші дані не підходять під описані критерії, тому як на 6-7 тижні точність реєстрації серцебиття складає 70-80 повторне проходження процедури дозволить точніше підтвердити результати.

Через 2-3 тижні можна самостійно прослуховувати биття серця за допомогою стетоскопа, треба прикласти до самої нижньої частини живота, щоб почути роботу серця майбутньої дитини. Бувають випадки, коли на 10-11 тижнях биття серця не чутно із-за низькоякісного устаткування, тому рекомендується не жаліти грошей і пройти процедуру в спеціалізованих комплексах, що дозволить упевнитися в життєздатності плоду і стабілізує ваш психологічний стан.

УЗД на 6 тижні вагітності

Ультразвукове дослідження дозволяється проводити раніше дванадцятого тижня тільки за наявності вагомих обгрунтувань, наприклад загроза переривання вагітності, кров’яні виділень із статевих шляхів, гострі періодичні болі, а також для з’ясування локалізації яйця. Деякі мами турбуються про те, що ультразвукове дослідження може негативно позначитися на розвитку плоду, але були проведені ряд досліджень, що довело проведення УЗД є повністю безпечною процедурою.

Читайте також  34 тиждень вагітності

УЗД дозволяє виявити масу позитивних і негативних чинників протікаючої вагітності, що необхідно для лікарів для відстежування змін або виникнення природжених патологій.
Нині, нормою є триразове відвідування сеансу УЗД, але Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує проходити чотирьохразове, тому як почастішали ризики переривання вагітності і розвитку природжених патологій. Саме по цих і іншим причинам, УЗД є необхідною процедурою.

6 тиждень вагітності: фото

 6 тиждень вагітності

Ознаки вагітності на терміні 6 тижнів

Нижче викладений список ознак, які частенько зустрічаються у жінок на цьому тижні вагітності. Ті, у кого ознаки раніше не спостерігалися, можуть зіткнутися з ними, починаючи з цього тижня.

✏ Втома, що доставляє жінкам дискомфорт. Ви можете відчути, що у вас бракує сил на виконання звичних справ (прибирання, приготування їжі, прання). У такому разі треба більше відпочивати, переклавши деякі обов’язки на чоловіка. Почуття стомленості закінчиться, коли ваш організм пристосуватися до вагітності, що настала. Пам’ятайте, що усі стани залежать виключно від вашого організму, тому вам треба набратися сил і терпіння, адже залишилося ще трохи.
✏ Вранці може “мучити” нудота, що викликає відразу до їди. Намагайтеся їсти меншими порціями, щоб не провокувати блювоту.
✏ Цього тижня у вас можуть з’явитися (якщо раніше не спостерігалося) пристрасті до нової їжі і підвищиться апетит. В основному, вам подобатиметься мариновані, копчені і солоні блюда і продукти.
✏ Дратівливість може “зіпсувати” стосунки з близькими людьми, тому намагайтеся менше нервувати. Заспокоїтися допоможе глибоке зітхання грудьми. До усього іншого, нервоз негативно позначається на нервово-психічному розвитку плоду, що слід враховувати і намагатися уникати подібних ситуацій.
✏ Посилений нюх викличе непереносимість специфічних запахів (парфюмерія, тютюновий дим), що може спровокувати нудоту.
✏ Вагінальні виділення, які можуть бути різними, але якщо виділення мають специфічний запах, то треба звернутися до лікаря, тому як це говорить про неправильне функціонування організму.
✏ Колення в грудях, збільшення молочних залоз, посилення “павукових вен”, що говорить про посилений кровообіг.
✏ Зайве виділення слиною залози (Салівація).

Не варто турбуватися за раптові зміни, що викликано гормональними “перебудовами”, адже це підлаштовує ваш організм під потреби плоду, забезпечуючи найкращі умови для нормального розвитку.

Якщо ваше самопочуття доставляє сильний дискомфорт, то рекомендується скористатися викладеними нижче радами.

Лікування головних болів за допомогою східної медицини (пальцьова акупунктура і іглорефлексотерапія). Це дозволяє швидко позбавитися від головних болів, що снизиттошноту і допоможе уникнути блювотного рефлексу. Перед тим, як записатися на подібні процедури спочатку потрібно проконсультуватися з дільничним педіатром, щоб в майбутньому не було розбіжностей.

Позбавитися від нудоти можна шляхом використання м’ятної зубної пасти або жуйки. Намагайтеся вживати більше сухофруктів або домашніх сухарів, вони не провокують блювоту і дозволяють тамувати відчуття голоду.
В процесі вагітності відбувається інтенсивний обмін речовин, де головним елементом є рідина. Тому треба споживати більше мінеральної води (без газу), фруктових соків (набір вітамінів і інших поживних речовин), що допоможе відновити водний баланс у вашому організмі.

Намагайтеся більше спати, адже здоровий сон покращує кровообіг і підвищує бадьорість.

Не ігноруйте візити до лікаря, адже не завжди хороше самопочуття свідчить про відсутність захворювань і порушень в організмі.

Читайте також  1 тиждень вагітності

Як було сказано вище, на 6 акушерському тижні вагітності самопочуття може погіршати, тобто посилитися нудота, блювота, запаморочення, до того ж можуть виникнути болі в області попереку, що викличе сильний дискомфорт. Щоб поліпшити свій стан рекомендується раціонально живитися, займатися гімнастикою для вагітних, гуляти на свіжому повітрі. Намагайтеся більше відпочивати, тому як, ваш організм випробовує сильні навантаження, сприяючі життєдіяльності плоду.

6 тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Гормональний фон вагітності робить вплив на стан статевих органів жінки в цілому. Слизова оболонка піхви стає повнокровною, в ній накопичується глікоген, що призводить до збільшення кількості молочнокислих бактерій і появи світлих виділень з піхви. Лактобацили виділяють молочну кислоту і перекис водню, стримуючий зростання патогенних бактерій.

Ці зміни характерні для більшості вагітних жінок, але при зниженні захисних властивостей піхви хвороботворні мікроби починають посилено розмножуватися, викликаючи запалення – кольпіт. Захворювання характеризується, передусім, збільшенням кількості виділень – біліше. Їх характер залежить від виду збудника інфекції. Білі можуть бути слизово-гнійними, гнійними або білими сирнистими. Останні характерні для кандидозу – захворювання, що найчастіше зустрічається, при вагітності.

Вагітність, сама по собі, дуже часто провокує молочницю (кандидоз) . Його ознаками, окрім сильних світлих сирнистих виділень, являються свербіж і печіння зовнішніх статевих органів, що посилюються після сечовипускання.
Патологічним варіантом виділень із статевих шляхів на ранніх термінах вагітності являються кров’яні виділення. Це можуть бути виділення, що просто мастять, а може бути досить значна кровотеча. Якщо болить живіт і з’явилася хоч би крапля крові з піхви – це не що інше, як викидня, що почався. Вагітність ще можна зберегти, якщо викликати бригаду “швидкої допомоги” і попрямувати в гінекологічний стаціонар.

В деяких випадках викидень не супроводжується болем в животі, особливо часто це буває, коли переривання вагітності провокується гормональними порушеннями. Проте і в цьому випадку, кров’яні виділення із статевих шляхів повинні стати приводом для звернення по медичну допомогу.

6 тиждень вагітності: харчування вагітної

На шостому тижні вагітності йде активне формування кровоносної системи ембріона, продовжують розвиватися нервова система і внутрішні органи. Потрібно безперебійне постачання зародка білками і жирами, вітамінами групи В і Е, фтором, фосфором, кальцієм. Ці речовини в достатніх кількостях містяться в таких продуктах харчування, як молоко і молочні продукти, риба, м’ясо і зелень.

Харчування має бути дробовим і частим, щоб не перевантажувати шлунок і не провокувати нудоту і блювоту. Щоб уникнути запаморочення, рекомендується уранці, не встаючи з ліжка, випивати чашку солодкого чаю і з’їдати крекер або сухар.

Корисні поради

У вас є кішка, кролики, морська свинка або папужка? Делегуйте турботу про їх туалет іншому членові сім’ї на увесь термін вагітності. У фекаліях гризунів, травоядных і хижаків можуть міститися токсоплазми – паразити, що викликають токсоплазмоз. Ця інфекція украй небезпечна для вагітної жінки, оскільки легко передається дитині і викликає ураження нервової системи, очей і часто призводить до летального кінця плоду.

Якщо ви підозрюєте, що можете бути заражені, негайно звернетеся до свого акушера-гінеколога: токсоплазмоз під час вагітності успішно піддається лікуванню.

І постарайтеся не придумувати собі жахів: більшість жінок устигають перенести токсоплазмоз до вагітності (у неактивній формі) і придбавають до нього імунітет. Просто підстрахуйтеся: що береже бог береже!

6 тиждень вагітності: відео

Джерело