12 тиждень вагітності

12-й тиждень вагітності: розвиток плоду

На 12-му тижні вагітності довжина тіла плоду досягає 7,24 см, його ваги 45-50 г, діаметр його голівки складає 2,52 см. У цей період триває активний розвиток головного мозку плоду. Починається диференціювання кори головного мозку, розвивається його судинна мережа, закладаються основні ядра.

Рухи плоду стають усе більш “усвідомленими”. Він відсмикує ручку і здригається у відповідь на роздратування матки. Можна зареєструвати перші рухи грудної клітки, що нагадують дихання. Серце вже має чотири камери: два передсердя і два шлуночки. Частота його скорочень досягає 150-160-ти ударів в хвилину, але визначити це доки можна тільки за допомогою приладів.

На дванадцятому тижні вагітності формується кісткове небо. У кістковій основі ясен вже можна виявити зачатки молочних зубів, а в гортані – крихітні голосові зв’язки.

Якщо донині грудна і черевна порожнині плоду не були розділені, то тепер між ними утворюється діафрагма.

Під масивною дією тестостерону, що виробляється статевими залозами хлопчиків, активно формуються зовнішні чоловічі статеві органи – статевий член і мошонка. При недоліку цього впливу може розвиватися гермофродитизм.
Товщина плаценти до кінця 12-го тижня складає 15,4 см До цього часу, практично, складається фетоплацентарна система і кровообіг в системі мати-плід стає усе більш ефективним.Плід, що розвивається, в повному об’ємі отримує усі необхідні речовини з організму матері і швидко росте. Дія несприятливих чинників на організм матері негайно відбивається на стані дитини.

У свою чергу, розвиток фетоплацентарної системи кровообігу, що має низький опір, призводить до зниження артеріального тиску у жінки приблизно на 10 мм рт. ст. З кожним тижнем свого розвитку плід робить все більше вплив на організм вагітної.

12-й тиждень вагітності: звернення до лікаря

Зараз вам треба визначитися, де ви спостерігатиметеся до пологів: в жіночій консультації або в платній клініці. Якщо ви вибираєте другий варіант, переконаєтеся в тому, що клініка видає обмінну карту. Обмінна карта вагітної – це документ, в якому вказані абсолютно усі процедури, пройдені вами в ході спостереження за течією вагітності, результати аналізів, обстежень, ультразвукових досліджень, а також ті ваші хвороби, які можуть вплинути на хід пологів.

При цьому обмінна карта теоретично надає вам право безкоштовно народжувати у будь-якому державному пологовому будинку України. За відсутності цього документу, згідно з чинним законодавством, вас мають право прийняти на пологи тільки в інфекційне відділення.

Читайте також  19 тиждень вагітності

УЗД на терміні вагітності 12 тижнів

На сеансі ультразвукового дослідження, ви побачите мимовільні рухи плоду, зовнішні частини тіла і органи. Для з’ясування життєздатності фіксується ЧС (частота серцебиття).

Якщо у вас багатоплідна вагітність, то УЗД дозволить лікарям з’ясувати залежність і кількість плацент кожного плоду. Зверніть увагу, що при багатоплідній вагітності значно зростають навантаження на організм і міру ризику, тому рекомендується частіше відвідувати лікаря, а також знаходитися під наглядом фахівців. Варто відмітити, що при декількох плодах, результати УЗД можуть бути помилковими, що може показати розвиток природжених патологій, яких зовсім немає.

У подібних випадках не варто відразу турбуватися і приймати які-небудь дії, тому як повторне проходження процедури змінить вашу помилкову думку.

На дванадцятому тижні, вам належить відвідати дільничного лікаря-гінеколога, здати аналіз сечі, крові, виміряти вагу і широту тазу. Лікар обмацає живіт, з метою з’ясування дна матки, щоб визначити правильність розвитку плоду, а також руки і ноги на наявність набряків, тому як на цьому терміні, до набряків схильна більшість вагітних жінок.

Небезпека на 12 тижні вагітності

Перша небезпека при вагітності 12 тижнів це “замерзла вагітність”, тобто розвиток плоду несподівано припиняється, і він гине. Щоб запобігти подібному явищу треба відвідувати процедури ультразвукового дослідження і регулярно ходити на планові перевірки.

Стоматологічна анестезія може стати загрозою для вагітності, тому лікарі рекомендують до зачаття вилікувати усі зуби, інакше доведеться терпіти до середини другого триместра, коли плід менше схильний до ризику. Будьте обережні, вживаючи м’ясо, тому як є небезпека розвитку токсоплазмоз. Як правило, немало жінок захворює подібній інфекції, але впродовж першого триместра вагітності вона здатна спровокувати викидня або передчасні пологи.

Регулярне вживання алкогольної і тютюнової продукції відіб’ється на розвитку плоду, не унеможливлено виникнення вад. У деяких антибіотиках (аспірин) міститься мала доза спирту, тому зловживання прирівнюється до вживання алкоголю, тому від антибіотиків рекомендується максимально уникати (гентаміцин, стрептоміцин).

12 тиждень вагітності: фото

 12 тиждень вагітності

12-й тиждень вагітності: відчуття жінки

Закінчується третій акушерський місяць вагітності, відносячи з собою прояви токсикозу, дратівливість, слабкість і інші ознаки перебудови жіночого організму у свою нову якість. Стан більшості вагітних значно покращується, настає період благополуччя і насолоди кожним днем очікування чаду. Деяка нервозність все ж залишається, але тепер вона, швидше, викликана не поганим самопочуттям, а особливими пристрастями жінки і бажанням робити все правильно, щоб не зашкодити своїй дитині.

Читайте також  9 тиждень вагітності

У 12 тижнів жінка уперше повною мірою відчуває реальність того, що відбувається, вона уперше на УЗД бачить свою майбутню дитину не у вигляді крихітної точки, а у вигляді зародка, зовні схожого на маленьку людину. Постійні думки про майбутнього спадкоємця, мрії про приємні зміни в житті сім’ї, плани на майбутнє настільки займають думки жінки, що її нервова система не в змозі швидко перебудовуватися і повноцінно відпочивати в нічний час. До того ж іноді то тут, то там тягне живіт.

Сон стає тривожним, чуйним, виникають барвисті сновидіння, іноді тривожного характеру. Вагітній дуже важливо правильно організувати своє спальне місце, заздалегідь готуватися до сну, обмежити перегляд збудливих телепередач і пити на ніч заспокійливий трав’яний чай. Спокійний стан нервової системи матері забезпечує комфортні умови для плоду.
Зростаюча матка поступово збільшує свій тиск на кровоносні судини тазу, куди відтікала венозна кров від нижніх кінцівок. Саме під час вагітності жінка іноді помічає розширення підшкірних вен гомілки. Звиті, наповнені кров’ю, що застоюється, підшкірні вени, можуть ставати місцем утворення тромбів і причиною тромбоемболії легеневої артерії.

Вагітним, що страждають варикозним розширенням вен нижніх кінцівок, рекомендується в період виношування дитини носити колготи, що підтягують, або застосовувати туге бинтування нижніх кінцівок. Подібні заходи дозволяють уникати переповнювання вен ніг. Для профілактики тромбоутворення зазвичай призначають аспірин в мінімальних дозах, а для зміцнення стінок кровоносних судин – аскорбінову кислоту, вітамін Р і спеціальні зовнішні засоби (флеботоніки).

12-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Виділення із статевих шляхів у здорової вагітної жінки мають бути помірними, ясно-молочними, однорідними із злегка кислуватим запахом. Поява домішки гною або слизу свідчить про приєднання інфекції. Найбільш частими збудниками є гриби роду Кандида, що викликають молочницю. Свербіж, печіння в області входу в піхві, що посилюються після сечовипускання, сирнисті виділення із статевих шляхів – ось симптоми найчастішого захворювання вагітних.

Читайте також  1 тиждень вагітності

Нерідко молочниця маскує інші інфекції, наприклад, хламідіоз, трихомоніаз. Зараз, в 12 тижнів, у разі наявності цих захворювань, самий час пройти повноцінне лікування. Плід вже сформований, плацента в змозі захистити його від зовнішнього впливу і антибактеріальні препарати не завдадуть ніякої шкоди.
Кров’яні виділення із статевих шляхів, будь то навіть незначні виділення, що мастять, особливо, якщо на додаток до цього, болить живіт, є ознакою загрози переривання вагітності і вимагають втручання лікаря. Кров’яні виділення після статевого акту або гінекологічного дослідження, швидше, говорять про наявність ерозії шийки матки, але теж є приводом для додаткового обстеження.

12-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Харчування вагітної жінки повинне не лише забезпечувати потреби організму в поживних речовинах, але і заповнювати втрати вітамінів.

Жінці, що виношує дитину, щодня потрібні багато вітамінів.

✏ Вітамін А (каротин) в добовій дозі 500 МЕ, але застосовувати його окремо не рекомендується. Зазвичай досить активних речовин, що поступають з їжею і входять до складу вітамінів для вагітних.
✏ Вітамін В1 (тіамін), бере участь в обміні естрогену і забезпечує нормальну роботу нервової системи (10-20 мг).
✏ Вітамін В2 (рибофлавін), що підтримує вагітність і бере участь в обмінних процесах.
✏ Вітамін В6 (піридоксин) необхідний для білкового обміну (5 мг).
✏ Вітамін В12 (ціанкобаламин) для профілактики анемії і гіпотрофії плоду (0,003 мг).
✏ Вітамін РР (нікотинова кислота), що бере участь в синтезі статевих гормонів (18-25 мг).
✏ Вітамін С (аскорбінова кислота) в дозі 100-200 мг для посилення дії естрогену, підтримки імунітету і обмінних процесів в організмі.
✏ Вітамін Д, що бере участь в обміні кальцію і фосфору, побудові кісткової тканини (1000 МЕ).
✏ Вітамін Е (Токоферол) або вітамін плодючості, необхідний для нормальної роботи статевих органів і розвитку зародка.

Корисні поради

Зараз лікар повинен вам повідомити передбачувану дату пологів. Але майте на увазі, що мало які діти з’являються на світ точно за розкладом.

Тримайте в голові позначений лікарем день, але пам’ятаєте, що малюк може захотіти вийти у світ значно раніше або пізніше зазначеної акушером дати.

12 тиждень вагітності: відео

Джерело