Яка чистка обличчя краща: механічна, вакуумна, ультразвукова або комбінована?

Чиста, рожева, сяюча здоров’ям шкіра – ось головний секрет краси. У будь-якому віці саме чистці обличчя важливо приділяти особливу увагу.

Ця процедура дозволяє підтримувати здоров’я шкіри і надовго зберігати її молодість. Яка чистка обличчя краще – ось питання, яке хвилює і юних красунь, і жінок елегантного віку.

Які види чистки існують

Вибираючи догляд, жінка виявляється в складному становищі. Чому віддати перевагу – домашнім або салонним процедурам? А якщо відправитись в салон, то яку саме чистку спробувати і застосовувати?

Приймати рішення, яка чистка обличчя краще, потрібно виходячи зі стану шкіри. Якщо особливих проблем немає, то підійде будь-який варіант. Якщо шкіра проблемна, є глибокі підшкірні запалення, рясні гнійні висипання, вугрі, то для власної безпеки потрібно проконсультуватися з дерматологом або лікарем-косметологом. Фахівцю видніше, який саме вплив здатен вирішити проблему і повернути шкірі чистоту і здоров’я.

Вибір процедур глибокого і ефективного очищення верхнього шару шкіри досить великий.

• Механічна, або ручна чистка – найпростіший і популярний метод. Проводиться і в салоні, і вдома. Сенс в тому, щоб попередньо розкрити пори розпарюванням, а потім вручну видалити з них сальні пробки або гній. Робити це можна пальцями або спеціальним пристосуванням – ложечкою Уно. Обов’язкова дезінфекція.

• Броссаж, або брашінг. Нова процедура механічного чищення, яка проводиться спеціальними щітками-насадками. Незважаючи на те що дія механічна, набагато менш травматична в порівнянні з ручною чисткою, не викликає болю і не залишає слідів на шкірі. Ефективно очищає шкірні пори від чорних крапок, а епідерміс – від ороговілих відмерлих частинок шкіри. Проводиться в салоні або вдома, якщо є спеціальний прилад.

• Вакуумна чистка заснована на створенні ефекту витягування вмісту пір спеціальною маніпулою. Одночасно проводиться легкий масаж, значно поліпшує лімфо і кровообіг. Проводиться тільки в салоні.

Читайте також  Жіночі колготки: як вибрати потрібні по розміру, щільності і складу

• Ультразвукова чистка – найбільш затребувана салонна процедура. Ультразвукова маніпула діє абсолютно безболісно, розпарювання шкіри не потрібне, а значить, чистка дозволена при куперозі. Сенс процедури в тому, щоб зруйнувати сальні пробки, очистити дерму від відмерлих клітин і вивести продукти розпаду природним чином.

• Лазерна чистка заснована на впливі однойменного променя на шкіру обличчя. Популярна салонна процедура показана і для вирішення серйозних шкірних проблем, і для збереження молодості шкіри.

• Комбінована чистка поєднує механічний вплив на окремі ділянки обличчя і ультразвукову або лазерну чистку.

У кожної з процедур є свої плюси і мінуси, а також показання та протипоказання. Коли мова йде про красу і здоров’я, деталі мають велике значення. Важливий момент – регулярність процедур очищає догляду. Як часто можна робити чистку особи, повинен визначити дерматокосметолог.

Салонна чистка: за і проти

Регулярне відвідування салону після 30 років – внесок в свою молодість і красу. Так кажуть косметологи, і вони абсолютно праві. Але і в юному віці допомоги досвідченого фахівця не обійтися. Особливо якщо мова йде про дійсно серйозні проблеми: кератозі, вугрової висипки, підшкірних запаленнях. Вони вирішуються фахівцем індивідуально, що і визначає, як часто можна робити чистку особи.

Дійсно, в арсеналі професійного косметолога є пристосування, апарати, високоефективні косметичні засоби, без яких успіх процедури виявиться сумнівним. І все ж потрібно оцінити всі сторони салонного косметичного догляду і обов’язково зрозуміти, як часто можна робити чистку.

Незмінні переваги:

  • кілька методів розпарювання обличчя перед чищенням, в тому числі без впливу гарячої пари (гелеві або парафінові маски, вапоризатор та ін.);
  • безпечне видалення гнійників. У домашніх умовах навіть за умови достатньої дезінфекції є небезпека зараження крові вмістом підшкірної гнійної капсули;
  • спеціальні апаратні процедури, які проводяться тільки в салоні з використанням лазера, ультразвуку, вакуумної маніпули, абсолютно безпечні, а головне – безболісні і нетравматично. Крім власне глибокого очищення шкіри вони вирівнюють колір обличчя, стимулюють вироблення колагенових волокон, омолоджують, вирівнюють колір обличчя, позбавляють від зморшок і набряків, підтягують овал обличчя і дають стійкий тривалий ефект.
Читайте також  Гідрофільне масло для вмивання, найкращі засоби для зняття макіяжу

Саме салонні процедури поєднують в собі очищення, омолодження, оздоровлення. Якісна салонна процедура по ефективності перевершує домашній догляд, забезпечуючи шкірі красу і здоров’я.

Але є і мінуси, про які потрібно знати:

  • чистка щітками (броссаж) і вакуумом – процедури ефективні, але недовговічні. Робити їх доведеться регулярно, щоб підтримувати чистоту особи. Не всі дівчата готові двічі на місяць платити за красу;
  • ще дорожче обійдеться чистка ультразвуком і лазером, хоча ефект буде помітний довше. При цьому ультразвук не завжди здатний глибоко очистити пори, доведеться все одно вдаватися до механічного видавлювання;
  • в салоні пропонують не тільки апаратні процедури, але і механічне чищення. У деяких випадках показана комбінована чистка, так як тільки ручне видалення вмісту пір виявиться ефективним. Механічна чистка – це боляче. Крім того, доведеться пройти період реабілітації: почекати, поки ранки заживуть.

Не потрібно забувати, що у салонних процедур є протипоказання. Наприклад, ультразвукову чистку не можна робити, якщо є купероз, захворювання нирок, печінки, жовчного міхура, запальні явища в пазухах носа і ін. Від лазерної чистки доведеться відмовитися, якщо виявлена схильність до рубцювання шкіри.

Домашня чистка: за і проти

Глибоке очищення дерми в домашніх умовах можливо в декількох формах:

  • механічне чищення з попередніми розпарювання;
  • використання індивідуальної щітки-брашінга.

Не всі дівчата готові довірити обличчя косметологу або регулярно платити за процедуру. Комусь через алергію не йде професійна косметика, а хтось просто боїться професійної хімії на обличчі, вважаючи її надто агресивною.

Домашнє механічне чищення – найпопулярніший, простий і очевидно доступний очистити пори. Переваги домашнього догляду очевидні:

  • це швидко і безкоштовно;
  • не застосовуються агресивні хімічні засоби професійної косметики, а значить, не буде алергії або шкоди;
  • парова ванночка діє нітрохи не гірше хімічної маски. Тим більше що розпарювання можна поєднати з лікуванням, зволоженням і харчуванням, якщо додати потрібні трави;
  • правильно проведена домашня процедура часом очищає краще, ніж дорога ультразвукова. То яка чистка краще?
Читайте також  Що ефективніше – лазерна або фотоепіляція?

Безумовно, є і підводні камені. Перш за все висока небезпека занести інфекцію, так як створити вдома абсолютно стерильні умови неможливо. Розпарені пори розширені і уразливі, інфекція може проникнути, навіть якщо вони абсолютно здорові.

Крім того, самостійне видавлювання вугрів – це дуже небезпечно. Наслідки можуть виявитися катастрофічними, аж до розвитку фурункульозу або зараження крові. Найчастіше замість позбавлення від прища дівчина отримує на ранок розсип нових прищиків або обширне запалення, яке в ряді випадків доводиться лікувати медикаментозно.

Джерело