Психологія кольору в інтер’єрі

Ви помічали, як колірне рішення інтер’єру може впливати на людину?

У кімнаті в червоних тонах вам чомусь складно заснути, а от зелений колір діє як снодійне. Все це підпорядковується законам психології кольору, тому вибір переважаючого відтінку в житлових кімнатах або офісах – дуже відповідальне заняття.

Білий колір

Білий колір уособлює нордичний мінімалізм. Цей колір як найкраще підходить для житла в скандинавському стилі. Психологи стверджують, що цей колір дуже позитивно впливає на самопочуття людини, наповнюючи його силою та енергією. У кімнаті, де багато білого, ви себе будете почувати спокійно. Цей колір сприяє нормалізації роботи всіх органів, зокрема зорової та ендокринної систем, виведенню токсинів і шлаків. Але з білим не можна зловживати – це загрожує стомлюваністю і підвищеною дратівливістю.

Червоний колір

Червоний колір збуджує нервову систему, тому його надлишок в інтер’єрі може негативним чином позначитися на стані мешканців, викликаючи у них агресію і нервові розлади. Якщо ж використовувати цей колір з розумом, то можна домогтися позитивного впливу – підвищеної працездатності, творчого мислення та відчуття благополуччя. Не рекомендується використовувати цей колір в оформленні дитячих спалень – є ризик нервових зривів і стомлюваності.

Жовтий колір

Кімната в жовтих тонах позитивно діє на творчих людей, викликаючи у них напади геніальності. Сонячні відтінки здатні повернути життєву енергію, наповнити вас силами і поліпшити настрій в цілому. Жовтий колір не підходить для приміщень, де часто перебувають діти – вони починають вередувати і часто плакати.

Зелений колір

Соковитий колір зелені здатний позбавити вас від хвилювань і тривог, а також залучити до вашого будинку фінансове благополуччя. На Сході вірять в те, що зелений притягує гроші. Також він позитивно впливає на фізичний стан людини: з’являється бадьорість, енергія, підвищується тонус. Занадто багато зеленого кольору провокує сонливість, так що в такій кімнаті дуже важко буде прокидатися вранці. Зате для релаксу таке приміщення підійде ідеально.

Читайте також  Римські штори для кухні: практичні поради і стильні рішення

Синій Колір

Якщо у вас гіперактивна дитина, то можете зробити спальню в синіх відтінках – цей колір діє заспокійливо, пригнічуючи агресію і негатив. В офісі, де інтер’єр виконаний в синіх тонах, співробітники більш зібрані й уважні. Цей колір благотворно впливає на тих, у кого підвищена температура, запальні процеси, безсоння або проблеми з артеріальним тиском. Синій заспокоює і позбавляє від втоми, але його надлишок загрожує порушенням гормонального фону.

Обов’язково враховуйте вплив різних кольорів і відтінків на ваш настрій і самопочуття. Вибір відтінку вашого інтер’єру не повинен бути спонтанним.

Проконсультуйтеся з дизайнерами і психологами, щоб якомога вдаліше оформити своє житло або робочий простір.

Джерело