Що необхідно знати перед покупкою покривала?

Гарне покривало

Кожна господиня прагне надати своїй спальні гармонійного інтер’єру. Покривала не тільки роблять постільну білизну непомітною і захищають її від плям та літнього вицвітання, але й ефектно декорують ліжка та дивани. Головне – це підібрати покривала в найбільш підходящих кольорах та принтах.

Правила вибору покривала для спальні

Купуючи покривало, слід враховувати такі особливості:

  • Розмір. Обирайте таке покривало, яке буде відповідати розміру вашого ліжка чи дивана.
  • Дизайн. У цьому випадку враховуйте колір меблів та стін, освітлення в кімнаті та загальний стиль. Стьобані підійдуть для романтичного стилю, а пухнасті створюють у спальні відчуття затишку та комфорту. Яскраві картинки підійдуть для дитячих кімнат, а підліткам сподобаються молодіжні та креативні варіанти. Якщо приміщення не має стильового спрямування, зупиніть свій вибір на чомусь універсальному та стриманому, наприклад, бежевому або кава з молоком, або навпаки, яскраві принти та кольори можуть візуально оживити кімнату.
  • Матеріал. Синтетичні тканини більш зносостійкі, але натуральні перевершують їх за відчуттями та гігієнічністю.
  • Практичність. Потрібен простий догляд, включаючи регулярне прання.

Який матеріал покривала вибрати?

  1. Хутряне покривало. Такі покривала для великих ліжок шиються зі штучного хутра. Вони м’які, пухнасті та теплі, створюють затишну, чарівну атмосферу.
  2. Гобеленове покривало. Вони виготовлені з натуральної бавовни; не линяють і не втрачають блиску після багаторазового прання.
  3. Атласне покривало. Таке красиве блискуче покривало зберігає форму протягом усього періоду використання. Вони пилонепроникні та ідеально підходять для алергіків.
  4. Покривало зі штучного шовку. Воно дуже приємне на дотик; антиалергенне, пилонепроникне та стійке до всіляких забруднень.
  5. Покривало з мікрофібри. Воно виготовлено з високогігроскопічного синтетичного матеріалу, а також не линяє при пранні, а його волокна не залишаються на постільній білизні, як у бавовни або вовни. У мікрофібри не розмножуються шкідливі мікроорганізми, а сам матеріал стійкий до ультрафіолету.
  6. Бавовняне покривало. Воно натуральне та підходить як для дорослих, так і для дітей. Його можна прати при високих температурах і легко відіпрати різноманітні плями.
Читайте також  Армійські штани: стиль та функціональність

За потреби в якості ковдри можна використовувати покривала та накидки на дивани. Найкращим покривалом є стьобаний виріб, який складається з двох шматків тканини, зшитих разом зі спеціальним наповнювачем посередині. В якості наповнювача часто застосовують синтетичні волокна та шерсть. Покривала з натуральної вовни коштують дорожче, аніж зі штучних матеріалів.