14-й тиждень вагітності: розвиток плоду
На 14-му тижні вагітності плід все більше стає схожий на маленьку людину. Його личко округляється, з’являються пушок волосся на місці майбутніх брів. Навіть на голівці можна виявити першу “рослинність”. Усе тіло плоду покривається пушком волосся – лануго. Ці тонкі волоски утримують особливий сальний секрет – первородне мастило, що виділяється шкірою плоду, захищає його від дії навколоплідних вод і утримує тепло.
Навколоплідні води активно поповнюються сечею плоду і оновлюються 8-10 раз на добу. Це забезпечує хімічну постійність і стерильність місця існування маленької людини.
Продовжують розвиватися і “модернізуватися” внутрішні органи. Інтенсивно розвивається кора головного мозку, з’являються нові рефлекси. У плодів чоловічого роду з’являється простата. У дівчаток яєчники починають опускатися з верхньої частини черевної порожнини в порожнину тазу. Підшлункова залоза починає виробляти інсулін. Зовнішні статеві органи вже придбавають жіночі і чоловічі відмінності, але на УЗД цього доки ще не видно.
Плід активно збільшується в розмірах. До кінця 14-го тижня діаметр його голівки складає 26,3 мм, діаметр грудної клітки – 23,4 мм, діаметр животика – 23,5 мм. Паралельно з терміном вагітності збільшується і товщина плаценти, до цього моменту вона вже – 16,85 мм.
14-й тиждень вагітності: відчуття жінки
Активне зростання плоду, що спостерігається після становлення фетоплацентарної системи, значно підвищує потреби організму матері в мінеральних речовинах і вітамінах. Дефіцит аскорбінової кислоти може призводити до кровоточивості ясен, зниженню захисних сил організму у боротьбі з різними інфекційними захворюваннями. При недоліку вітаміну А (каротину) стають сухими волосся, крошатся і ламаються нігті, починає лущитися шкіра.
На 14-му тижні вагітності починає мінятися зовнішній вигляд жінки. Живіт помітно округляється, що викликано збільшенням матки. Дно матки піднімається практично на середину відстані між лобковим зчленуванням і пупком. По середній лінії живота починає виразно проступати пігментація, пов’язана з накопиченням в клітинах шкіри меланіну. З’являються перші пігментні плямочки на обличчі, іноді відзначається зростання волосся в небажаних місцях.
Риси обличчя трохи “розпливаються”, збільшується ніс і губи, що пов’язано зі збільшенням продукції гормону зростання. На щоках і переніссі з’являється характерний для вагітних рум’янець, іноді виникають відчуття приливів жару до особи і верхньої частини тулуба, кисті рук стають червоними, збільшується виділення поту. Набрякання слизових оболонок під дією гормону вагітності – прогестерону – призводить до кровоточивості ясен, нежиті, закладеності носа.
За наявності схильності до бронхоспазму може виникати відчуття нестачі повітря, обумовлене повнокров’ям і набряком слизової оболонки бронхів.
В цілому, вагітність в сороці 14-и тижнів не доставляє занепокоєнь жінці. Час, коли вона прислухалася до своїх відчуттів і звикала до нового стану, звільняється, і занепокоєння з приводу власного здоров’я змінюються хвилюваннями про сприятливий результат вагітності. Іноді правда тягне живіт, і тоді олії у вогонь підливають докучливі подруги, що постійно віщають про передчасні пологи і різні ускладнення, про народження хворих дітей.
Усе це ввергає в смуток і може привести до параної, якщо вчасно не присікати подібних оповідачів. Живіть спокійно і насолоджуйтеся вагітністю, вірте у власні сили і прихильність природи, в той же час, прислухаючись до власного організму і дотримуючись припису лікарів.
Болить живіт, болі що тягнуть на 14 тижні
Причиною болів, що тягнуть, в животі на 13 тижні вагітності може стати гіпертонус матки, що свідчить про загрозу вагітності. У таких випадках треба негайно викликати швидку допомогу або звернутися до лікаря. У такій ситуації лікарі призначають лікарський препарат “Но-шпа”, що відновить колишній стан маткових м’язів.
Якщо болі в животі характеризуються гостротою і супроводжуються кров’яними виділеннями, значить, почалося передчасне відшарування плаценти, або переривання вагітності по ряду внутрішніх ознак. Такі болі можуть виникати у жінок з діагнозом “Позаматкова вагітність”, що також характеризується сильними виділеннями і погіршенням загального стану (нудота, блювота, запаморочення).
УЗД на 14 тижні вагітності
Якщо ви не відвідали плавне УЗД на дванадцятому тижні, то рекомендується зробити, якомога раніше. На першому ультразвуковому дослідження буде проведено аналіз на скупчення рідини в голові (Водянка), Синдром Дауна і інші відхилення в розвитку. Виявлення подібних ознак дозволяє зробити лікареві укладення про продовження (лікування) або припинення вагітності.
До того ж буде проведений вимір грудної клітки, кола голови, розмір від лівого до правої скроні і інші параметри, що дозволить визначити міра фізичного розвитку, отже, зробити заходи у разі відхилень. В процесі першої процедури буде з’ясовано положення плаценти, тому як її відшаровування припинить життєдіяльність плоду.
У зв’язку з інтенсивним розвитком серця, за допомогою спеціального устаткування, можна почути серцебиття плоду. Починаючи з цього моменту, при кожному відвідуванні лікаря, в першу чергу проводитиметься фіксація серцебиття для з’ясування життєздатності плоду, що украй важливо. Дотримуйтеся усіх вказівок лікарів, стежте за своїм здоров’ям, більше дихайте свіжим повітрям і їжте овочів, фруктів, злакових продуктів!
14-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів
Виділення із статевих шляхів на 14-му тижні вагітності повинні зберігати колишній характер. Світлі, однорідні, помірні виділення із статевих шляхів, що мають злегка кислуватий запах, свідчать про благополуччя. Зміна ж характеру виділень, поява слизових, гнійних або сирнистих білей говорить про приєднання інфекції.
Найчастішим супутником вагітності є кандидоз. Його розвитку сприяють гормональні перебудови і зниження загального і місцевого імунітету жінки. Патогенні гриби, що мешкають в піхві кожної жінки, в сприятливих умовах починають розмножуватися з великою швидкістю, вражаючи слизову оболонку піхви і зовнішніх статевих органів. Симптомами кольпіту і вульвіту є сильні сирнисті виділення із статевих шляхів, свербіж і паління в області входу в піхву, що посилюються після сечовипускання.
Кандидоз не є причиною внутріутробного інфікування плоду, але він може підготувати грунт для розвитку інших, небезпечніших інфекцій, наприклад, папилломавирусной інфекції або інфекцій, що вдаються статевим шляхом.
Якщо з’явилися кров’яні виділення із статевих шляхів, болить живіт – чекати не можна. Самостійно впоратися з ситуацією не вдасться. Зберегти вагітність можна, тільки удавшись до медичної допомоги. Поява кров’яних виділень з піхви, що мастять, не супроводжуються болем в животі і пов’язаних з попереднім статевим актом або гінекологічним оглядом, свідчить про наявність ерозії шийки матки. В цьому випадку показано додаткове обстеження.
14 тиждень вагітності: фото
14-й тиждень вагітності: харчування вагітної жінки. Алергія
Яким має бути харчування вагітної жінки, схильної до алергічних реакцій? Природно, воно повинне відповідати тим же вимогам, що і харчування здорових жінок, тобто повністю задовольняти потреби в поживних речовинах, вітамінах і мікроелементах. Але в той же час, споживані продукти повинні максимально дбайливо впливати на імунну систему і не призводити до розвитку алергічних реакцій.
Харчова алергія може бути не лише реакцією негайного типу, коли імунна відповідь формується швидко і призводить до появи гострої симптоматики, наприклад, висипу на шкірі, шкірного свербежу, локальним набрякам або порушенню дихання. Деякі продукти викликають реакції уповільненого типу, тобто, ефект від їх вживання накопичується впродовж певного часу, і реакція у відповідь виникає не відразу, а через тижні або навіть місяці.
Такий потенціал має, наприклад, м’ясо молодої птиці, телятина, баранина. Уникайте міцних бульйонів з цих видів м’яса, всіляких піджарок, шашликів і стейків. Для приготування супу використайте вторинні бульйони або, ще краще, готуйте вегетаріанські супи. Гіпоалергенним вважається м’ясо кролика, індички, яловичина. З риби вважайте за краще хек або навагу, ікру краще вживати в малих кількостях, в якості ласощів.
Жінкам, схильним до полінозу (алергії на пилок рослин), краще не захоплюватися манною та вівсяною кашею. Гречка, рис, пшоняна і перлова крупи мають менш виражені алергенні властивості.
Білок коров’ячого молока, мабуть, найпоширеніший алерген. За наявності алергії не перевантажуйте свій організм молочними продуктами, краще вибирайте кисломолочну продукцію, наприклад, кефір, кисле молоко або йогурт, в яких білок вже знаходиться в зміненому стані.
Нерідко алергія у вагітних провокується бобовими культурами. Горох, соя і квасоля іноземного виробництва, найчастіше – генетично модифіковані продукти, тобто не рекомендовані для вагітної жінки.
Алергічна реакція може бути спровокована надмірним вживанням овочів і фруктів червоного або помаранчевого кольору, забарвлення яких обумовлене наявністю природних саліцилатів, що створюють, у великих дозах, перенапруження в імунній системі. Корисно з’їсти одну варену моркву, але випивши дві склянки свіжовичавленого морквяного соку, можна отримати алергію, півстакана свіжій чорної смородини або полуниці – корисно, а щоденне вживання компоту з цієї ягоди може привести до зриву імунітету.
Взагалі в харчуванні вагітних жінок треба віддавати перевагу лісовій ягоді, наприклад, брусниці, лісовій суниці, чорниці, журавлині. Курагу, чорнослив, персики слід вживати обмежено.
Відносьтеся уважно до підбору продуктів для свого столу, і тоді алергенний ефект не накопичуватиметься, і з часом не приведе до алергії і діатезу у вашої дитини.
Корисні поради
Якщо ви підхопили застуду або у вас болить голова, не думайте, що для вас безпечний будь-який натуральний засіб.
Препарати рослинного походження : всілякі трави, гомеопатія, ароматерапія – безпечні тільки під строгим контролем фахівця. Так що, будь ласка, не займайтеся самолікуванням, оскільки йдеться не лише про ваше здоров’я, але і про благополуччя нової людини.