Ігри та іграшки для розвитку логічного мислення дитини вдома

У випадках, коли у дитини розвинене логічне мислення, його життя стає набагато простіше. Така дитина буде легше навчатися в школі, швидше і якісніше вирішувати побутові проблеми, з ним набагато простіше стане домовлятися, він буде краще сприймати чужі доводи і аргументи.

Розвитком логіки можна займатися вдома, при цьому результати таких занять можуть не поступатися підсумками роботи з фахівцями.

Розвиваючі дерев’яні іграшки

Для таких цілей рекомендовано використання різних видів ігор та іграшок. Причому кожна гра повинна бути націлена на тренування окремого типу мислення (наприклад, наочно-образного або абстрактно-логічного і т.д.). Для цього добре допоможуть популярні розвиваючі іграшки з дерева різних видів, таких як конструктори, кубики, пазли, подарункові іграшки. Варто також звернути увагу, що іграшки виготовлені з дерева – довговічні та безпечні. А купити такі (деревянные развивающие игрушки) можна у магазині Розвивайко.

Усні ігри

Це найбільш простий спосіб формування логіки у дітей. Такі ігри допомагають значно розширити кругозір дитини і збільшити її словниковий запас. Хороший результат можуть дати ігри, спрямовані на виділення аналогій, розподіл предметів або явищ за смисловими групам і т.д.

Прикладами усних ігор можуть стати:

  • Гра в асоціації. Дитині потрібно буде вибрати схожий предмет і пояснити чому він його вибрав (які схожі риси виявив у цих предметів).
  • Придумування альтернативних кінцівок для улюблених дитиною казок або історій.
  • Придумування нових історій і персонажів. Можна спробувати писати разом вірші або грати в буриме.
  • Діти з задоволенням грають в «так-ні» або в «гаряче-холодно». Сенс таких занять полягає в тому, що для пошуку або відгадування предмета, дитині потрібно формулювати питання, які передбачають отримання тільки однозначно певної відповіді ( «так» або «ні», «гаряче» або «холодно»).
  • Дуже подобається дітям гра в «вірю – не вірю». Батько вимовляє фразу, наприклад, «всі собаки великі» або «всі папуги розмовляють». А дитині необхідно погодитися або не погодитися з цим твердженням і пояснити чому він прийняв таке рішення. Не варто боятися неоднозначних фраз або варіантів з декількома відповідями. Сенс гри в тому, щоб дитина могла поміркувати і пояснити свою позицію.
Читайте також  Ідеальна гладкість: переваги та практичність лазерної епіляції

Ігри з зображеннями і образами

Люди сприймають світ за допомогою зору в 80% випадків. І діти, звичайно ж, не виняток. Їм дуже до душі різні ігри з картками, картинками, папером і можливістю помалювати. А тим часом такі заняття сприяють формуванню образно-логічного мислення.

Прикладами таких занять можуть бути:

  • Ігри на порівняння зовнішнього вигляду предметів, їх кольору, форми, розміру та інших параметрів.
  • Дерев’яні головоломки з паличками або сірниками. Наприклад, потрібно прибрати один сірник так, щоб жіноче ім’я «Юля» перетворилося в чоловіче «Толя».
  • Опис картинок або, що ще краще, складання оповідань по картинках.
  • Розгадування ребусів і проходження лабіринтів.

Настільні ігри

Перевірені часом настільні ігри, які залишаються популярними і у дітей, і у дорослих (шахи, доміно, нарди) найкраще сприяють розвитку логіки. Можна також навчити дитину карткових ігор або розкладання пасьянсів. Зараз дуже популярний і модний тренажер, так званий бізіборд купити його не складе труднощів, він продається практично в кожному дитячому магазині, але ви не пошкодуєте про вибір, адже ця іграшка багатофункціональна і корисна в розвитку дитини.

Настільні та карткові ігри вчать і певної гідності. Потрібно вміти і вигравати, і програвати красиво, нікого не ображаючи і не принижуючи. Тому вони сприяють і формуванню навички комунікації.

Насправді існує величезна кількість варіантів формування логічного мислення. Вони залежать від здібностей та вподобань дитини і батьків. Головне – не нехтувати такими заняттями, щоб дитина встигла сформувати необхідні для її подальшого гармонійного розвитку навички.