28 тиждень вагітності

28-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 28-му тижні вагітності довжина плоду складає 35 см, вага вже трохи перевищує 1 кг, діаметр голівки збільшується до 70,5 мм, поперечник грудної клітки – до 71,9 мм, а живота – до 73,5 мм.

Плід продовжує активно рости і розвиватися. Риси його личка стають м’якшими, щоки округляються, на руках і ногах вже з’являються перші перетяжки. Шкіра залишається ще трохи червонястою із-за видимих, близько розташованих капілярів. Волосся на голівці починає накопичувати пігмент і стає темнішим. У деяких діточок накопичення пігменту йде настільки швидко, що його кількість, в результаті, перевершує закладені генетичні параметри.

Деякі недоношені діти, народжені в 28 тижнів білявими мамами, цілком можуть з’явитися перед очима здивованих рідних пекучими брюнетами.

Триває розвиток кори головного мозку і зараз, на 28-му тижні вагітності вже можна припустити, яка півкуля мозку буде таким, що веде. У класичних правош, які вже зараз тягнуть в рот пальці правої ручки, переважатиме активність лівої півкулі головного мозку, а у левшей, що частіше користуються лівою рукою, активнішим буде праве.

У легенях дитини вже сформувалися усі дихальні структури. В цей час кількість сурфактанту, відповідального за збереження легкості альвеол після вдиху, досягає свого першого максимуму. Недоношені діти, на 28 тижні що з’явилися на світ, вже мають можливість дихати самостійно. Проте недосконалість терморегуляції і інших функцій організму обумовлює необхідність спеціального відходу.

У разі передчасних пологів, недоношені діти, 28 тижнів гестації, виходжуються в спеціальному інкубаторі, де створюються сприятливі умови для подальшого розвитку, підтримується постійність складу повітря, температура і вологість.

Ворушіння плоду на 8 тижні

Фахівці стверджують, що з настання 28 тижнів, треба застосовувати тест розроблений доктором Д.Пирсоном. Метод полягає в підрахунку кількості рухів за 1 годину, яких повинно налічуватися не менше 10.

Причини ворушінь на 28 тижні вагітності:

✏ При попаданні глюкози в кров;
✏ Різка зміна положення або ритму. Це особливо проявляється в нічний час доби, коли мама відпочиває, дитина вирішує дати про себе знать, шляхом активних ворушінь;
✏ Дискомфорт, викликаний браком кисню;
✏ Зв’язок з мамою;
✏ Больові відчуття у разі падіння або поштовху в ділянку живота.

При виникненні стресової ситуації або сильного переживання, в організмі матері виробляється адреналін, стимулюючий плід на рухову активність.

Щоб спровокувати ворушіння плоду, можна зробити декілька вправ із затримкою дихання. У такому разі дитина почне рухатися, тим самим можна переконатися, що стан малюка в нормі. Головне, дотримуйтеся усіх рекомендацій фахівців, правильно харчуйтеся, стежте за своїм режимом сну, дихайте свіжим повітрям, тоді у вас народитися здорова і повноцінна дитина.

Читайте також  17 тиждень вагітності

28-й тиждень вагітності: відчуття жінки

На 28-му тижні вагітності жінку все більше починає турбувати питання, як благополучно доносити дитину і не народити завчасно. Численні оповідання “очевидців” чужих передчасних пологів тривожать і примушують прислухатися до своїх відчуттів: чи не тягне живіт, чи нормально ворушиться дитина, чи немає підозрілих виділень із статевих шляхів. Чим більше ви слухатимете “правдиві історії” доброзичливців, тим більше тривог буде у вас особисто.

Намагайтеся не вникати в чужі проблеми, щоб зберегти свій спокій і спокій вашої майбутньої дитини. Більше думайте про сприятливий результат і уважно і точно виконуйте призначення вашого лікаря.

Плід росте дуже швидко, поступово його рухи стають менш розмашистими, він рідше міняє своє положення в матці, але приловчившись, здатний перекинутися з голови на ноги. Найбільшу активність дитина проявляє, коли матка розслаблена, тобто, коли ви лежите і відпочиваєте. Коли ж ви працюєте або підвищується тонус матки, дитина затихає і, практично, не рухається. Щоб оцінити стан плоду продовжуйте рахувати його ворушіння.

Нагадаємо, що підрахунок можна робити впродовж 12-ти годин, при цьому живучи звичайним життям і виконуючи свої обов’язки по роботі або по будинку, або впродовж 1-2-ох годин відпочинку в положенні лежачи. У нормі дитина повинна ворушитися не менше чим 10 разів за половину доби або мінімум 3-4 рази, якщо рахувати впродовж 1 години.

Іноді вагітних жінок турбують болі в попереку, які нагадують радикуліт, поширюються по усьому стегну, аж до коліна і навіть кісточки. Ці симптоми з’являються в результаті тиску зростаючої матки на сідничий нерв, розташований поруч, в порожнині тазу.
Якщо через пару годин після їди тягне живіт під грудьми або з’являється тупий біль в правому підребер’ї, нудота, відрижка гірким або блювота з домішкою жовчі, треба подумати про наявність желчнокаменного холециститу, розвитку якого сприяє вагітність.

На 28-му тижні вагітності жінок часто турбує оніміння і відчуття повзання мурашок по руках. Накопичення рідини в організмі, здавлення набряклими тканинами чутливих нервових закінчень є причиною подібних порушень. Разом з цим можуть виникати судоми кінцівок, викликані нестачею кальцію в організмі.

28-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Нормальними вважаються виділення із статевих шляхів світлого молочного кольору, однорідній консистенції і легким запахом кефіру. Найчастішим захворюванням вагітних жінок є кандидоз – молочниця, що супроводжується появою щедрих сирнистих білей і різким кислим запахом, свербежу і печіння в області зовнішніх статевих органів.

Читайте також  16 тиждень вагітності

Розвитку захворювання сприяє зниження імунітету під час вагітності, дисбактеріоз кишечника, наявність кандидозу у статевого партнера, носіння синтетичної “не дихаючої” нижньої білизни, що підвищує вологість і температуру в області статевих органів. Наявність слизу, гноїть у виділеннях з піхви є симптомом статевої інфекції і вимагає додаткового обстеження.

Передлежання плаценти може супроводжуватися різною по інтенсивності кровотечею. Виділення із статевих шляхів можуть бути незначними, такими, що мастять, коричневими або яскравими, але можуть приймати і загрозливі життя масштаби. Особливо небезпечне передлежання при підвищенні тонусу матки і появі болів, що тягнуть, в животі – загрозливих передчасних пологах.

Причиною кров’яних виділень з піхви може бути відшарування нормально розташованої плаценти. Найчастіше в таких випадках у жінки болить живіт, а скорочення матки викликають подальше відділення плаценти від стінок матки. Ситуація вимагає негайного втручання лікарів.
У будь-якому випадку, кров’яні виділення із статевих шляхів є приводом для негайного виклику бригади “Швидкої допомоги” і госпіталізації.

28 тиждень вагітності: фото

 28 тиждень вагітності

УЗД на 28 тижні вагітності

Як правило, при нормально протікаючій вагітності процедура ультразвукового дослідження проводиться 3 рази за 42 тижні. Якщо у вас часті болі в животі, кровотечі інші неприємні симптоми, то лікар направить вас на УЗД для обстеження плаценти і плоду. Також на УЗИ проводиться вимір лобово-потиличної частини, довжини стегна, зростання, вага, коло голови і грудної клітки. Усі ці показники дозволять визначити повноцінний фізичний розвиток і відповідність показників терміну вагітності.

Процедура ультразвукового дослідження здатна виявити вроджені вади і аномалії в розвитку, тому не рекомендується нехтувати ім. На 28 тижні вагітності, сеанс узи дозволить визначити об’єм амниотической рідини, товщину “коміра” матки, стан кровообігу і плаценти. Це далеко не усе параметри, відхилення від яких допоможе вчасно виявити аномалії розвитку і проблеми здоров’я матері. На 28 тижнів вас направлять на скринінгове дослідження, що і дозволить визначити вроджені вади і відхилення в розвитку.

Настав третій триместр, тому варто замислитися про укладення декретного договору, тому що робота, передусім, пов’язана з психологічними або фізичними навантаженнями, які негативно позначаються на здоров’ї плоду.

Цього тижня рекомендується 2 рази пройти огляд у лікаря. Лікар випише вам напрям на здачу аналізів крові і сечі, вимір тиску, послухає серцебиття малюка, зробить вимір живота, запитає про психологічний стан, спосіб життя, перевірить руки і ноги на наявність набряків.

Читайте також  33 тиждень вагітності

Це лише основні процедури, які проводяться при нормально протікаючій вагітності. Запам’ятайте, треба уникати стресів, адже це впливає на нервову систему малюка.

28-й тиждень вагітності: харчування вагітною

Чи корисні вуглеводи при вагітності? …Дивлячись, які це вуглеводи.

Глюкоза, сахароза, фруктоза відносяться до простих цукрів, вони швидко розщеплюються в організмі людини і є джерелами швидкої енергії і джерелом живлення для нервової тканини. Проте, незважаючи на очевидну користь, подібні вуглеводи в надмірній кількості стають причиною накопичення надмірної ваги.

Прості сахари містяться в кондитерських виробах, виробах з борошна вищого гатунку, шоколаді, цукерках, білому рисі, картоплі. Такі продукти називаються рафінованими і бідні корисними речовинами і вітамінами, та зате надзвичайно калорійні.

Складні цукру (полісахариди) – це, приміром, крохмалі, клітковина. Вони містяться в цілісному зерні, кашах, хлібі з борошна грубого помелу, коричневому рисі, кукурудзі і інших продуктах. Складні вуглеводи довго перетравлюються і не викликають різкого збільшення змісту глюкози в крові людини, вживаючи їх можна поліпшити травлення, нормалізувати його, заповнити нестачу вітамінів групи і мінералів, наприклад цинку, магнію і селену.

У третьому триместрі вагітності жінці рекомендується обмежити вживання простих цукрів, скоротивши кількість цукру до 4-5-ти чайних ложок в день. Ще краще замінити цукор медом, за умови відсутності алергії на цей продукт.
Слід уникати всіляких замінників цукру, оскільки ці речовини не несуть користі, але можуть завдати шкоди плоду. Виняток становлять випадки наявності цукрового діабету, коли замінники являються єдино можливим способом, зробити їжу солодкою.

Корисні поради

Подумайте про майбутні пологи. Як ви хочете, щоб вони протікали? Чи станеться ваша зустріч з дитиною будинку або в пологовому будинку, чи потрібні вам басейн або ванна, яке ваше відношення до знеболення в пологах – усе це краще продумати заздалегідь. Чим краще ви уявлятимете собі те, чого хочете, тим більше шансів, що все піде так, як треба саме вам. Але пам’ятаєте, що завжди варто продумувати запасні варіанти, тому що плани вашого малюка можуть не зовсім співпасти з вашими.

Якщо ви працюєте, пора замислитися про те, чи збираєтеся ви йти в декретну відпустку вчасно.

28 тиждень вагітності: відео

Джерело