Лікування прищів на обличчі — 3 ефективні методи

Лікування прищів на обличчі

Прищі, які з’являються на обличчі — досить поширена проблема і вирішувати її потрібно якнайшвидше.  Адже прищі — це не тільки естетична проблема, кому сподобається, що на обличчі з’явилася жахливі висипи? Вони можуть стати джерелом цілої маси комплексів. Як же уникнути цієї проблеми, якщо вона вже з’явилася?

Проблеми, пов’язані з прищами, вимагають не тільки лікування, але і цілого ряду заходів профілактики. У цьому питанні важко обійтися без консультації з досвідченим лікарем, тому що позбутися від прищів на обличчі швидко, самостійно вельми складно. Є безліч порад, як доглядати за проблемним обличчям. І, повірте, деякі з них досить дієві і виправдані. Однак перш, ніж впритул зайнятися лікування, спершу слід розібратися в причинах захворювання. Це стане основним ключиком у підборі необхідних засобів профілактики та лікування.

Тільки чисті тампони і якісна косметика

Виникають прищі через те, що шкіра, вірніше її сальні залози, виробляють надмірну кількість жиру. Він — закупорює пори. Під впливом багатьох факторів в таких порах починають відбуватися не найкращі процеси. Спершу виникають точки — білі або чорні. Варто туди проникнути інфекції, як тут же починається запальний процес, результат якого — шкірні гнійники. Легко пояснити те, чому прищі з’являються найчастіше в звичних для нас місцях (лице, груди, плечі). Саме на цих ділянках розташована найбільша кількість сальних залоз, а значить можливість виникнення прищів тут найбільша.

Все, що потрібно знати про акне

Є безліч міфів, пов’язаних з цим захворюванням. Однак не всьому сказаному варто беззастережно вірити.

  • Наприклад, існує думка, що акне — на все життя, від нього неможливо вилікуватися. Насправді це неправда. Сьогодні існує багато варіантів позбавлення від цієї проблеми.
  • Ще одне невірне твердження про те, що акне найчастіше хворіє тільки молодь. Захворювання вражає і людей більш старшого віку.
  • Дуже часто жінки, які страждають акне, відмовляються від косметики, вважаючи, що вона тільки погіршує ситуацію. Це не так, косметика не протипоказана, а ось перевагу краще віддати спеціальним засобам на основі води.
  • До речі, дехто запевняє, що на акне здатна впливати їжа, якою ми харчуємося, а особливо продукти, що містять шоколад, горіхи, кава і так далі. Як показали численні дослідження, це не так. Але в кожному правилі є винятки. Якщо ви все-таки помітили, що на певні продукти вас обсипає, від них краще відмовитися.

Крім основних правил — не можна витискати прищики на обличчі

Багато рецептів обіцяють позбавлення від прищів в лічені дні. Не вірте, цього не станеться. Лікування даної проблеми — довгий і кропіткий процес. Не сподівайтеся на негайний результат. Навіть у тому випадку, якщо лікування дало позитивний результат, зупинятися не варто, за шкірою, особливо схильною до появи прищів, потрібно доглядати постійно.

Читайте також  Як викликати менструацію?

Всім знайоме відчуття, коли прокидаєшся, дивишся в дзеркало і бачиш ці червоні нариви, яких не було, коли ви лягали спати минулої ночі. Ви можете залишити все, як є, або ж зробити певні кроки, щоб позбутися від прищів, як можна швидше. Спробуйте наступні дії.

Метод 1. Лікування прищів

  •  Спробуйте перекис бензоїлу. Вона вбиває бактерії, які викликають вугрі. Дослідження показують, що засіб з 2.5% нітрохи не менш ефективно, ніж з 5% і 10%, але викликає менше подразнення , тому беріть мазь з меншим відсотком. Перекис бензоїлу також відлущує мертві шари шкіри, що змусить її швидко відновлюватися.
  • Використовуйте саліцилову кислоту. Як і перекис бензоїлу, вона вбиває бактерії, що викликають прищі. Вона також змушує оновлюватися шкіру. Нанесіть невелику кількість гелю безпосередньо на прищі і навколо них перед сном.
  • Використовуйте зубну пасту. У зубній пасті міститься двоокис кремнію, а це елемент, який висушує шкіру, також використовується і в харчовій промисловості. Зубна паста повинна значно зменшити прищі в розмірах всього за одну ніч.Нанесіть на шкіру тільки натуральну зубну пасту. У деяких пастах міститься лаурилсульфат натрію, який викликає подразнення на шкірі. Перед застосуванням прочитайте склад.
  • Спробуйте олію чайного дерева. Воно є антибактеріальним засобом, здатним допомогти позбавитися від мікробів і забруднень на шкірі. Нанесіть масло на вату або ватяну паличку і обережно змастіть прищики. Використовуйте масло в помірних кількостях.

     Олія чайного дерева володіє протизапальними властивостями, що може зменшити почервоніння і прищі.

  • Подрібніть таблетки аспірину. Подрібніть таблетки і додайте води. У вас повинна вийти паста, яку необхідно наносити ватною паличкою безпосередньо на прищі. Дайте пасті висохнути. Аспірин також має протизапальні властивості і зменшує прищі. Залиште пасту на ніч.

Метод 2. Зменшення почервоніння

  • Покладіть лід на уражену ділянку шкіри. Це має зменшити набряк, так як уповільнить приплив крові. Ви можете прикласти лід безпосередньо до прищів або загорнути його в марлю або рушник.
  • Спробуйте природні антигістамінні препарати. Ці препарати зменшують набряк в тканинах шкіри, а також почервоніння. Більшість подібних засобів випускається у вигляді таблеток, але ви можете знайти їх у вигляді чаю або мазі. Природні трав’яні антигістамінні препарати включають в себе:
  • Кропиву дводомну. Це звучить дивно, так як в природі дотик до кропиви викликає висипання. Однак, деякі лікарі рекомендують вживати сушену кропиву, тому що вона зменшує кількість вироблюваного в організмі гістаміну.
  • Мати-й-мачуха. Європейці століттями використовували цю рослину для лікування шкірних захворювань. Можна зробити з листя пасту або придбати препарат в таблетках.
  • Базилік теж може виступити в якості природного антигістаміна. Нагрійте пару гілочок базиліка паром і обережно прикладіть до проблемної ділянки шкіри.
Читайте також  Все про те, як підняти тиск в домашніх умовах

Загальні поради

  1. Мийте обличчя двічі на день. Робіть це акуратно і не використовуйте брудний рушник- прищі з’являються через бактерії, які живуть на брудних рушниках.
  2. Раз на тиждень використовуйте скраб для обличчя, щоб видалити мертві клітини шкіри. Скраб видаляє верхній шар шкіри, так званий епідерміс. Це корисно робити раз на тиждень.
  3. Зволожуйте шкіру після кожного вмивання. Шкіра — це теж орган тіла. Як і вашим ниркам, їй необхідна волога для підтримки здоров’я. Дайте їй цю вологу після кожного вмивання.
  4. Займайтеся спортом. Фізичне навантаження відмінний спосіб позбутися від прищів. Під час тренування ви оберігаєтеся від стресу. Вважається, що стрес викликає прищі, хоча, лікарі досі не знайшли чіткого зв’язку. Позбавляйтеся від стресу і тривог за допомогою спорту.
  5. Після занять негайно приймайте душ. Коли ви тренуєтеся, ви потієте (принаймні, якщо ви займаєтеся спортом правильно). Після інтенсивного тренування на вашій шкірі повно бруду, солі і мертвих клітин шкіри.
  6. Не вживайте алкоголь. Алкоголь посилює прищі. Алкоголь зневоднює ваше тіло, позбавляючи його життєво важливого інгредієнта. В алкоголі дуже велика кількість цукру, що сприяє появі прищів. Якщо ви хочете перестрахуватися, спробуйте пити менше алкоголю і простежте за реакцією свого організму.

Прищі на обличчі: народні методи лікування

Якщо прищі викликані тимчасовими, несерйозними факторами і носять неглибокий, локальний характер, їх можна усунути і в домашніх умовах.

Лікування внутрішніх прищів

Іноді під шкірою виникає невелике ущільнення, дуже болюче на дотик і поступово переходить у широке підшкірне запалення. Це так звані внутрішні прищі, які доставляють багато неприємних моментів. Якщо ви зважилися на їх усунення в домашніх умовах, то зробіть це якомога швидше.

  • сік алое: листя лікарської рослини потрібно витримати в холодильнику десять днів, подрібнити, віджати з них сік і протирати ним обличчя, замість магазинного лосьйону 3 рази на день;
  • календула також видаляє підшкірні прищі: сухі суцвіття лікарської рослини (1 столова ложка) залити окропом (півлітра), півгодини настояти, процідити і охолодити; використовувати як лосьйон 3 рази на день.
Читайте також  Блефаропластика - хірургічна чи лазерна процедура?

Лікування підліткових прищів

Дуже часто доводиться спостерігати у підлітків моторошні на вигляд прищі на обличчі: як позбутися цієї неприємності? І на цей випадок існує кілька народних рецептів:

  • трав’яні відвари: нормалізують обмін речовин, надають кровоочистну та протизапальну дію; відвари з листя берези або кропиви, кореня кульбаби або лопуха потрібно приймати по півсклянки 3 рази на день;
  • цибулля: якщо прищ нариває і не може ніяк прорвати, прикладіть до запаленого місця на ніч печену цибулину і закріпіть її пластиром;
  • імбир: чудово очищає кров;

Універсальні засоби

Є універсальні народні рецепти, які допомагають позбутися від прищів будь-якого походження:

  • лимон: нарізати кружечками і накладати 1 раз на день на проблемні ділянки шкіри на 5-10 хвилин — шкіра відбілюється і стає сяючою;
  • харчова сода: розвести водою до кашоподібного стану і нанести на прищ на 1 хвилину — це значно знизить жирність шкіри і звузить пори;
  • яєчний білок: відокремити від жовтка, збити, нанести на шкіру на 20 хвилин — відновить пошкоджені шари шкіри;
  • зелений чай: заварити, дати йому настоятися, процідити, намочити в ньому серветку і покласти на обличчя — це заспокоїть шкіру, нейтралізує бактерії;
  • мед: натуральний мед нанести тонким шаром на обличчя на 15 хвилин і змити теплою водою — мед має антибактеріальну дію, так і протизапальні властивості.

Самостійно лікувати прищі у дитини на обличчі не рекомендується. Ви можете поспостерігати за висипом 2-3 дні: зазвичай це наслідок гормональних змін, які відбуваються в організмі малюка чи підлітка і все швидко минає само собою. Це може бути реакція на деякі харчові продукти, зміну клімату. Якщо прищики не проходять або починають гноїтися, не затримуйте візит до лікаря: тільки він може виявити причину їх появи і призначити відповідне лікування.

Перед застосуванням народних методів лікування вугрових висипів переконайтеся, що вони не викликані серйозними захворюваннями внутрішніх органів, а інакше заподієте своєму здоров’ю непоправної шкоди.