ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова

Тарас Голубков

Тарас Голубков — український режисер, який відомий роботами для MONATIK, “Скрябіна”, Артема Пивоварова, Melovin або FoSho. На рахунку кліпмейкера премія “Креатив року” від Music Box, регулярні лекції для студентів Kyiv Academy of Media Arts, а також відеороботи, які збирають до 80 мільйонів переглядів.

Сьогодні, 30 вересня, на честь 7-річчя з прем’єри першого кліпу режисера, ексклюзивно для tochka.net Тарас прокоментував 7 своїх найяскравіших робіт для українських виконавців.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков і Клава Кока

Артем Пивоваров — Дежавю/Позови

Унікальність роботи в тому, що два музичних відео об’єднані в одну історію або спліт. Перша частина “Дежавю” — це танцювальна, символічна і абстрактна розповідь. Друга ж історія “Позови” має більш конкретний посил. Стилістично вона абсолютно відрізняється від першого кліпу.

У першій частині “Дежавю” була велика хореографічна постановка, творцем якої був хореограф Олесь Пасічник. Нашим з ним завданням було створити малюнки, які будуть прочитуватися як знаки з верхньої точки. За основу я взяв циклічність, повторюваний рух, принцип доміно, що і народжує відчуття дежавю. Звідси ж і центр рожевої платформи, яка є ядром композиції. Було витрачено багато сил для опрацювання саме верхніх точок, які створювали візерунки. Робота була схожа на математичні прорахунки і пошук циклічності, дзеркальності та рефлексів.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Дежавю/Позови

Один з цікавих технічних моментів — це провалений чорний колір, який створює враження, що у кадру немає меж. Щоб досягти цього кольору на постпродакшені, ми цілий місяць проробляли його, відокремлювали людей від фону і регулювали колір вручну. Вже на монтажі я зрозумів, що дане освітлення можна обіграти ніби чорний — це океан, в центрі якого знаходиться маленький острів.

Кліп “Позови” це продовження “Дежавю”. Це кардинально інша історія. Кліп знято не в павільйоні, а на злітній смузі. Коли ми приїхали вранці на розворот, нам повідомили, що будуть польоти, хоча раніше говорили, що вони не планувалися. Довелося чекати дві години, поки нас пустять на злітну смугу, тому за планом ми вже спізнювалися. Але в підсумку все склалося найкращим чином.

Якщо дивитися на загальні плани, зліва є паркінг літаків і його ніяк не можна було уникнути, тому такі деталі ми прибирали вже на постпродакшені. Нам було важливо зробити трасу в безмежному просторі, нескінченному полі.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков

Найскладнішою для команди на майданчику була спека. Ми всі дуже сильно обгоріли, окільки знімали до заходу, а в обід сонце стояло високо. Воно було абсолютно безжалісним, не допомагали ніякі креми і фізично команді було дуже складно.

FO SHO — BLCK SQR

Спочатку моїм завданням з точки зору режисури було органічно інтегрувати в кліп бренд “BUD”, оскільки вони були нашими спонсорами. Це був свого роду професійний виклик, але одночасно було дуже цікаво розв’язувати поставлені завдання.

Так народилися цікаві рішення з лазерами у стилі логотипа бренду на початку кліпу, а також рішення нативно провести їх айдентику і брендовий червоний через всю роботу. У цьому кліпі я використовував камеру 360. Можна побачити її застосування у кадрах, де дівчинки катаються на велосипеді. Створюється відчуття, ніби вони їдуть по великій кулі та видно майже всю площу.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков і FO SHO

У кліпі є фінальна сцена вечірки, в якій брало участь багато артистів, таких як YUKO, Constantine, різні творчі люди, саунд-продюсери, музиканти. Коли ми знімали цю сцену, хлопці не імітували тусовку — все дійсно переросло у справжню вечірку. Мені було дуже радісно, ​​що емоції не награні, але з іншого боку хотілося не впустити момент і встигнути зафіксувати його на плівку.

Читайте також  Віра Брежнєва і Костянтин Меладзе переїхали в центр Києва: вартість житла зірок

Пам’ятаю ще одну деталь, коли в учасниці групи Міріам було взуття меншого розміру, ніж потрібно. Попри це, вона провела в ній весь знімальний день (а це близько 20-ти годин) і мужньо терпіла біль заради вдалих кадрів.

SLEZA — Проблема

Цей кліп став першою зйомкою після карантину. Мене дуже зачепила музика Лізи і саме тому я погодився на цю роботу. Мені в першу чергу хотілося зробити відеопортрет музики і самого автора. Свого роду візитну картку для нового артиста.

Кліп побудований на еклектиці фешн естетики, монтажних прийомів і ефектів. Наша команда стилістів на чолі з Анастасією Велігурою розробила багато образів і варіантів макіяжу, які були підлаштовані під стиль артиста. Це один з основних елементів даної роботи. До слова, в одній зі сцен кліпу ми використовували реальну зупинку, яку повністю обладнали освітлювальними елементами. Вийшла артінсталяція на нічній вулиці.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков і SLEZA

Після зйомки фінального кадру, я крикнув команді “Стоп! Знято”, але потім подумав, що було б здорово зробити асфальт мокрим. На жаль, в тих умовах, нам цього зробити не вдалося. Однак через хвилин десять почався дощ. Ми швидко повертаємо всіх на позиції і знімаємо кадр так, як і задумували — з мокрим асфальтом. За підсумком можу сказати, що всім було дуже радісно знову опинитися на знімальному майданчику, було відчуття свята і сам процес був дуже надихаючим.

Злата Огневич — Богиня

“Богиня” — це колаборація бренду “Anabel Arto” і Злати Огневич, в якій оспівується історія жіночої краси.

Трек і слова вже існували, їх до речі, написала Jerry Heil. Коли мені запропонували цю роботу, то мені захотілося побачити її нетривіальною, а не черговим солодким попкліпом.

Так прийшла думка зняти портрети різних героїнь. Не моделей і актрис, а реальних людей з різними історіями. Вони займаються різними речами, але кожна з них — успішна у своїй справі та проживає своє унікальне життя. Мені хотілося показати реальну красу цих дівчат.

Так ми зібрали різних героїнь: дівчину із нестандартною зовнішністю, трансгендера, жінку у віці, дівчину, яка прагне до ідеалу і старанно над цим працює, plus size героїню, яку зіграла неймовірна блогерша Люда з Голлівуду.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков

Всі ці історії я помістив в один кліп, який вийшов таким собі жіночим маніфестом про прийняття себе, любові до себе і про те, що у кожної може бути свій шлях. Цей шлях може виявитися не таким, яким ми його бачимо в стрічці інстаграм. Але від цього він не стає менш прекрасним і щасливим.

Робота вийшла дуже красивою і життєствердною. Як на мене, нам вдалося зробити важливий музичний кліп з правильним посилом.

Найцікавішим в роботі був підбір героїнь. Особливо жінки age plus. Ми переживали про те, чи погодиться героїня і як вона буде відчувати себе на знімальному майданчику. У підсумку ми знайшли Вероніку — вона неймовірна і просунута жінка, яка має свій бренд одягу і ательє. Вероніка була відкрита на майданчику і дуже органічно виглядала в кадрі.

Ми знімали кліп, який покликаний торкнутися важливої теми і вивести глядача на діалог.

MELOVIN — Under the ladder

Кліп дуже знаковий для мене. MELOVIN з даної композицією їздив на Євробачення і представляв Україну, тому для мене це було колосальною відповідальністю.

Читайте також  У весільній сукні: Настя Каменських представила кліп "Почуття", який чекав її тато

Історія побудована дуже мінімалістично і знята на одній локації. Головний атрибут героя в кліпі — це фортепіано.

Це історія про внутрішнє переродження, розуміння птиці фенікс: коли після кризи, втративши все, ми все одно купуємо щось нове. Саме від цього народилася ідея із загорянням фортепіано.

Щоб інструмент загорівся по-справжньому, а не за допомогою графіки, ми знайшли старе фортепіано і спеціальну команду піротехніків. Розібрали повністю інструмент і кожну дошку три дні промащували спеціальним розчином, для того щоб не загорілося саме дерево, а тільки певні частини фортепіано.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков

Артист максимально віддавався процесу і це було дуже захоплююче. В якийсь момент, полум’я стало надзвичайно великим та інструмент спалахнув, оскільки деревина все ж таки загорілася. Після цього ми загасили його, зробили ще пару дублів, а потім остаточно спалили залишки дерева.

Ми також робили кадри із загорянням самого артиста, наприклад, коли загоряються руки. Для цього ми змащували спеціальним гелем руки Меловіна, щоб ті не обгоріли. Такі кадри можна знімати не більше 15-ти секунд. Так ми зняли кадри, де артист грає на фортепіано, а його руки в цей момент горять.

У кадрах, де герой загоряється повністю, в зйомці брав участь каскадер, який був одягнений у спеціальний костюм. Він запобігав загоряння одягу і був оброблений спеціальною рідиною, яка швидко запалюється і також швидко згасає.

Однозначно можу сказати, що це та зйомка, в якій було багато вогню, як на неживих предметах, так і на живих людях.

Скрябін — Дельфіни

Одним з найекстремальніших спогадів зі зйомки був рів з води, для якого ми окремо замовляли пожежну машину. Художники-постановники зробили потрібну чорну субстанцію, почали нагрівати її, але через кількість води і того, що кліп знімався взимку в павільйоні, прогріти до комфортної температури її не вдавалося.

Тоді було прийнято рішення: Кузьма сказав, що він не буде падати в цю воду, тому що був період корпоративів, виступів, передноворічних свят і захворіти або втратити голос для нього в той момент було неприйнятно.

Але хлопці з групи погодилися йти заради мистецтва на ці жертви. Звичайно ж були встановлені інфрачервоні обігрівачі та приготовлені рушники. Був своєрідний екстрим на даній зйомці. Адже коли хлопці падали або вистрибували з води і кричали в кадрі — це все було не награно. Хоча завдання було передати саме такі емоції, насправді вони кричали від “контрастного душу” і обливання холодною водою.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков

Також цікаво, що Кузьма мене набирав перед зйомками і сказав, що не зможе бути весь знімальний період. Він попросив його сцени перенести на першу половину зйомок, щоб потім він зміг виїхати, так як у нього були плани. Тому мені довелося переформатувати весь графік і переставити всі сцени. Але вже на майданчику, коли ми увійшли в знімальний процес і коли відзняли всі сцени з Кузьмою, той підійшов до мене і каже:

Слухай, я скасував усі свої плани. Мені настільки подобається весь двіжняк, який тут відбувається, вся ця атмосфера, що я хочу залишитися і додивитися.

Я йому кажу:

Я вже ніде тебе не можу зняти, тому що все переставив і залишилося відзняти тільки сцени з хлопцями і героїнею.

Він каже:

Так мені все одно, я просто буду тусуватися, тому що мені просто подобається сама ця атмосфера, яка тут створилася.

І він залишився до кінця зйомки. Апогеєм, кульмінацією всього процесу була одна з перестановок: Кузьма включив музику, змусив всіх танцювати і вся наш знімальний майданчик перетворився на імпровізований танцпол і спонтанну вечірку. Попри те, що це були складні зйомки, і ми знімали добу, я вважаю їх прекрасними, легкими, творчими, надихаючими і одними з найдушевніших і найвеселіших, на яких час пролетів непомітно.

Читайте також  Знайомство з батьками: Том Еванс і Ніколь Шерзінгер відпочили в сімейному колі

Артем Пивоваров — Кослород

Мені захотілося розповісти історію про пару людей, які немов інопланетяни у цьому світі. Я побачив в цій історії двох людей альбіносів.

Я уявив, як дві незнайомі людини ходять по планеті Земля, зустрічаються один з одним, організовують якийсь союз, і як у обох народжуються почуття. Ще день тому вони не були знайомі, а сьогодні у них з’являється загальний шлях. Насправді, для мене це дивовижні речі та я намагався перенести ці відчуття в кліп. Кожен з нас іноді відчуває себе як ця пара альбіносів.

Кастинг для підбору акторів був найскладнішим, ми шукали їх по всій Україні. Дуже багато кандидатів відмовлялися, оскільки жили в іншому місті, багато хто боявся зніматися, дізнаючись сценарій і що це будуть повноцінні зйомки. Але ми продовжували пошуки, тому як важливо було знайти саме пару альбіносів: у них свій особливий погляд, колір волосся, очей і шкіри, і я знав, що штучно цього неможливо створити.

У підсумку ми знайшли хлопця з Харкова, і дівчину, яку вдалося відшукати тільки в крайні дати дедлайнів.

У сценарії були прописані сцени з легкими поцілунками та обіймами. В день зйомки, коли ми дійшли до сцени з поцілунком, я розумію, що нічого не відбувається. Хлопець тягнеться до дівчини, але та не реагує. Я кажу: “Ань, а що відбувається?”. Виявилося у неї з’явився хлопець за цей час. Ми довго це обговорювали, проводили психологічні роботи, але в губи вона так і не погодилася цілуватися. Я абсолютно поважаю ставлення інших людей, але все-таки акторська робота має свою специфіку і завдання. Звичайно ж такі ситуації впливають на сценарій, адже завдання було донести ніжне і трепетне ставлення одне до одного.

Актриса закрилася, була стримана, і я розумів, що насильно провокувати її на емоції я не буду. В той момент я був дуже засмучений, тому що на цьому було багато збудовано.

ТОП-7 найяскравіших робіт кліпмейкера Тараса Голубкова
Тарас Голубков на зйомках

Коли я віддав матеріал на монтаж, відчував себе спустошено і придушено. Я відчував, що не відбулося тієї хімії, якою я хотів домогтися в кадрі. Але коли мені показали чорновий монтаж, я зрозумів, що цієї хімії не відбулося тільки у моєму розумінні — в кадрі все вийшло.

Я досі здивований, наскільки добре вийшла ця робота. Я вважаю, що це більше ніж музичний кліп — це була магія. Я до кінця не вірив, що емоції були такими органічними і щирими. Багато хто після виходу кліпу, писали мені про те, де знайти цю пару, чи дійсно вони зустрічаються.

Наразі ц цієї роботи 17 млн ​​переглядів. Вона дійсно дуже глибока.

Попри те, що я завжди переглядаючи свої роботи думаю про те, як можна було зробити краще, “Кислород” я готовий переглядати тільки із задоволенням і приємними відчуттями.

Нагадаємо, MONATIK і Лайма Вайкуле випустили кліп-мюзикл “УВЛИУВТ на улице Пикадилли”.