Що буде, коли помре Єлизавета II: план дій, британська практичність і зміни

Єлизавета ІІ

9 квітня Букінгемський палац оголосив про те, що з життя пішов принц Філіп у віці 99 років. Новина приголомшила громадськість і навіть тих, хто байдуже ставиться до монархії. У неділю, 17 квітня, герцога Единбурзького поховали і після цього більшість задалося питанням — що буде, коли помре Єлизавета II?

Цього року Її Величність святкуватиме 95-річний ювілей. Вона 67 років очолює трон і за цей час встигла стати монархом, який найдовше обіймає престол у світі. Чутки, що Королева збирається покинути трон ходять вже не перший рік, але хто займе місце правителя, що зміниться в Великобританії та світі, читай у матеріалі.

Що буде в день смерті Королеви?

Королівський палац випустить бюлетень про швидку кончину Її Величності якщо вона очікується після нетривалої хвороби, або незадовго після неї. Коли з життя йшов батько Єлизавети II, в повідомленні було сказано: “Життя короля мирно рухається до свого кінця”.

Сумну новину відразу ж сповістять і людям. Це станеться за допомогою традицій. З дверей Букінгемського палацу вийде лакей у жалобній лівреї, перетне двір і мовчазно повісить на ворота оголошення у траурній рамці.

Поки він це зробить, сайт палацу перетвориться на похмуру сторінку з тим же текстом на темному тлі, повідомляє The Guardian.

Крім цього траурне оголошення спочатку направлять глобальному інформаційному агентству Press Association, де воно з’явиться з позначкою “Терміново”. Його отримають також й інші ЗМІ світу одночасно.

Що буде, коли помре Єлизавета II: план дій, британська практичність і зміни
Єлизавета II

Секретний код “Лондонський міст впав”

Звичайно, в палаці все передбачено на випадок швидкої смерті Королеви, адже всі дії мають бути чітко регламентовані та виконані блискавично. План передачі новини є і для цього існує секретний код (ну, не зовсім секретний, адже всі про нього знають) — London Bridge is down (“Лондонський міст впав”).

Читайте також  Білик натякнула на відновлення стосунків з Коляденком – відео

Констатувати смерть має лікар Х’ю Томас він і передасть інформацію особистому секретареві королеви сера Крістофера Гейдту. Він своєю чергою сповістить прем’єр-міністра.

Після цього Центр глобального реагування Міністерства закордонних справ передасть інформацію урядами 15 країн за межами Великобританії, де править Королева, а також 36 країнам Співдружності.

Що буде, коли помре Єлизавета II: план дій, британська практичність і зміни
Єлизавета II
 

Великобританія увійде в режим паузи

У момент оповіщення новини про смерть Її Величності звичайний режим британців зупиниться. В одну мить закінчаться заняття в навчальних закладах, офісні працівники відправляться додому для жалоби, всі розважальні програми зникнуть з телебачення. В країні оголосять 12-денний траур.

Після цього тіло королеви буде перевезено до Букінгемського палацу, де будуть проводитися підготовки до державних похоронів. Відповідати за церемонію прощання буде архієпископ Кентерберійський.

День похорону офіційно буде оголошено вихідним, щоб усі охочі могли попрощатися з монархом в режимі онлайн. Очікується, що Єлизавета II буде похована в каплиці Святого Георгія в Віндзорському замку. Там же поховані її чоловік герцог Единбурзький, королева-мати і король Георг VI.

Що буде, коли помре Єлизавета II: план дій, британська практичність і зміни
Архієпископ Кентерберийський

Некрологи готові

ЗМІ по всьому світу не стали чекати офіційного оголошення трагічної новини про смерть королеви і заготовили некрологи, особливо агентства Великобританії та країн Співдружності. Даний процес не пускають на самоплив, адже новина потрясе весь світ. Працівникам залишиться лише внести правки і натиснути кнопку “опублікувати”.

Подейкують, що лідером підготовки в цій справі стало видання The Times. У них в архівах лежать матеріали, які будуть публікуватися протягом 11 днів після смерті Її Величності. Уявляєш? У цей час працівники газети можуть розслабитися, поки журналісти інших видань будуть судорожно створювати контент.

Що буде, коли помре Єлизавета II: план дій, британська практичність і зміни
Єлизавета ІІ

“Королева померла, хай живе король”

Королівська влада ніколи не переривається. Після смерті правлячого монарха, трон моментально займає його приймач. Саме тому Королівський Штандарт (прапор) ніколи не приспускають під час трауру, як інші прапори.

Читайте також  Леся Нікітюк показала фігуру в екстремальному міні — фото

У момент оголошення новини про смерть королеви, у Сполученого Королівства вже буде новий король. Ним стане принц Чарльз — старший син Єлизавети II та принца Філіпа.

В імені майбутнього короля є таємниця. Річ у тому, що ніхто не знає з яким ім’ям зі своїх чотирьох зійде на престол герцог Уельський. При сходженні на трон монархи мають право вибрати тронне ім’я. Існує кілька варіантів для сина Її Величності — Карл III, Філіп II, Георг VII або Артур I.

На якому імені зупиниться принц Чарльз, оголосять разом з офіційним повідомленням про смерть його матері. Коронація короля відбудеться через пів року після похорону.

Що буде, коли помре Єлизавета II: план дій, британська практичність і зміни
Єлизавета ІІ та принц Чарльз

Обвал економіки після смерті королеви

Траур, тривалістю 12 днів, обійдеться державі в копієчку і понесе величезні втрати. У день похорону королеви фондова біржа Лондона закриється, а вона є одним з фінансових центрів світу.

Такі події обійдуться ВВП країни за середніми підрахунками від 1,5 до 6 млрд. фунтів стерлінгів. Це пояснюється тим, що світське життя зупиниться, розважальні програми відкладуться рівно так само як і проведення публічних заходів. Крім цього будуть закриті фондові ринки і банки. Індустрія розваг зійде нанівець і день похорону, який стане днем ​​простою цілої держави збільшить збитки.

Гімн — потрібно змінити, а гроші передрукувати

У національному гімні є рядок “Боже, бережи королеву”, який доведеться змінити на “Боже, бережи короля”. Це швидше за все стане нелегким випробуванням для народу, який все життя співав одне, а потім потрібно друге, але доведеться перевчитися.

Крім цього портрет монарха доведеться змінити всюди і навіть не монетах. До коронації всюди має з’явитися обличчя принца Чарльза, як на бланках, портретах і навіть нашивки військовослужбовців. Поштові марки з королевою вийдуть з ужитку.

Читайте також  Батьки Галини Гатчінс не звинувачують Алека Болдуїна у смерті доньки: коментарі

Що буде, коли помре Єлизавета II: план дій, британська практичність і зміни
принц Чарльз

Попри ретельну підготовку, піддані бажають Єлизаветі II зустріти у 2026 році своє сторіччя в колі дітей, онуків і правнуків. Варто відзначити, що це цілком реально, адже королева-мати пішла з життя у віці 101 року.

Цілком ймовірно, що правлячий монарх зміниться ще за життя Її Величності. Раніше в ЗМІ з’явилася інформація, що королева планує відмовитися від престолу після святкування 95-річчя, передавши повноваження принцу Чарльзу.

Нагадаємо, в мережі з’явилося рідкісне фото принца Філіпа і Єлизавети II з правнуками.