Расизм і пристрасні поцілунки родичів: ТОП-7 найгучніших скандалів за всю історію “Оскара”

ТОП-7 скандалів за всю історію “Оскару”

27 березня 2022 року відбудеться 94 церемонія вручення нагород премії “Оскар”. І ми впевнені, що вся преса та шанувальники кінематографу вкотре обговорюватимуть якусь “сенсацію”. А поки що наш сайт згадує кричущі випадки, коли репутація премії опинялася на волосині.

1936 — відмова від заповітної статуетки

Першою людиною, яка відмовилася від “Оскара”, можна було б назвати сценариста Дадлі Ніколса. Ще в 1935 році він був удостоєний премії за фільм “Інформатор”. Такий крок було здійснено на підтримку колег із Гільдії сценаристів, які влаштували на той час страйк кіностудіям. Однак згодом Ніколс змінив своє рішення і таки отримав “Оскар”.

1940 – расові упередження

29 лютого 1940 року премію “Оскар” вперше вручили афроамериканці. Нагороду отримала Хетті Макденієл, яка зіграла Мамушку у “Віднесених вітром”. Тут вона стала жертвою расової дискримінації: сидіти їй довелося в окремій частині зали для кольорових.

https://instagram.com/p/BB2v9pWCfA8

1973 — Марлон Брандо та індіанський казус

У 1973 році тріумфатором премії став “Хрещений батько”, взявши “Оскар” за найкращий фільм, актора та сценарій.

Проте, Марлон Брандо послав замість себе 20-річну дівчину в індіанському вбранні, яка оголосила, що “Марлон жалкує, що не зміг бути тут, однак він відмовляється від нагороди через жахливе ставлення до корінних американців в США”.

https://instagram.com/p/CQ0JNSFreVL

1993 – Річард Гір та Тибет

У 1993-му Річард Гір вручав одну з нагород і під час своєї промови торкнувся теми порушення прав людини в Китаї, розкритикувавши політику Ден Сяопіна в Тибеті (у США Гіра знають не лише як актора, а й як найвідомішого буддиста після Далай-лами). Після таких сміливих висловлювань зірці заборонили з’являтися на премії, і ця заборона діяла 20 років.

Читайте також  Катя Осадча показала старшого сина та зворушливо привітала його з 20-річчям

https://instagram.com/p/CTNspQQKMq9

2000 — “дорослий” поцілунок Анджеліни Джолі із братом

Поцілунок Анджеліни Джолі та її брата Джеймса Хейвена увійшов до історії. Це сталося на церемонії вручення премії “Оскар” у 2000 році після того, як акторка отримала заповітну статуетку за роль у фільмі “Перерване життя”.

Як з’ясувалося пізніше, цього дня вони відвідали маму Маршелін Бертран у лікарні. Жінка тяжко хворіла на онкологію. Поспілкувавшись з нею, Анджеліна і Джеймс перейнялися ще зворушливішими почуттями один до одного.

https://instagram.com/p/CTyaTWwL8PH

2016 — #SoWhiteOscar

У січні 2016 року на сторінці у Twitter режисера Спайка Лі з’явився скандальний запис, у якому він зазначив, що кілька років поспіль серед претендентів-акторів на премію “Оскар” немає жодного афроамериканця. Він оголосив бойкот 88-й церемонії вручення, а пізніше його підтримали Вупі Голдберг, Джордж Клуні, Снуп Догг, Вілл Сміт та інші.

2017 — казус із конвертами

Винуватцями скандалу стали Уоррен Бітті та Фей Данауей, які переплутали конверти та неправильно назвали переможця у категорії “Найкращий фільм”. Пара помилково оголосила переможцем у головній номінації мюзикл “Ла Ла Ленд” замість фільму “Місячне світло”. 

Расизм і пристрасні поцілунки родичів: ТОП-7 найгучніших скандалів за всю історію "Оскара"
Уоррен Бітті та Фей Данауей

Нещодавно ми називали номінантів премії BAFTA-2022.


Печать страницы