12 найвеличніших моментів у житті королеви Єлизавети II: відео

Королева Єлизавета II

Королева Єлизавета II правила Сполученим Королівством протягом довгих семи десятиліть, тому легко забути, що вона взагалі не мала стати монархом.

Єлизавета, яка народилася в 1926 році, була дочкою другого сина короля Георга V, практично без надії на правління поки її дядько, король Едуард VIII не зрікся престолу в 1936 році, щоб одружитися з американською світською левицею Уолліс Сімпсон. Після смерті батька короля Георга VI 25-річна Єлизавета була покликана зайняти престол, почавши знаменне правління. У лютому 2022 року Сполучене Королівство святкувало платиновий ювілей королеви — 70 років на службі Британської Співдружності.

Цього ж року вона й померла, залишивши по собі скорботну, але вдячну націю. Ікона, герой і бабуся, королева була однією з найважливіших постатей минулого століття. Сьогодні, коли період королівської жалоби після смерті Її Величності добіг кінця, згадуємо найбільші моменти у житті королеви.

  1. Звернення до нації у 13 років

У розпал бомбардувань 1940 року королівська сім’я замість того, щоб бігти від гітлерівських атак, залишилася в Букінгемському палаці, а Єлизавета переїхала до Віндзорського замку. Коли принцесі було 13 років, вона виголосила свою першу публічну промову в програмі “Дитяча година Бі-Бі-Сі”, звернувшись до всіх дітей Співдружності, багато з яких жили далеко від дому.

  1. Зустріч із Філіпом

1947 року 21-річна Єлизавета вийшла заміж за Філіпа, онука грецького короля, який був на п’ять років старший. Весілля було скромним — Британія все ще відновлювалася після війни, тому принцесі довелося збирати купони на свою сукню, як і будь-якій іншій нареченій того часу. У пари народяться четверо дітей: Чарльз, Анна, Ендрю та Едвард, а потім зʼявляться вісім онуків та одинадцять правнуків.

Читайте також  "Моя перша любов": Брітні Спірс показала, який вигляд має її 17-річний первісток

  1. Сходження на престол

Під час відпустки у Кенії Єлизавета дізналася, що її батько помер. Вона поспішила назад до Великобританії та одразу опинилася в центрі уваги всього світу. Попри горе, вона не пропустила жодної церемонії чи зустрічі, і пізніше її назвали жінкою року за версією журналу Time.

  1. Коронація

Церемонія коронації Єлизавети відбулася 2 червня 1953 року у Вестмінстерському абатстві та стала першою, яка транслювалася по телебаченню у прямому ефірі. Близько 27 млн ​​осіб у Сполученому Королівстві (за загальної чисельності населення 36 млн) дивилися церемонію і ще 11 слухали її по радіо. Після цього близько 3 млн осіб вишикувалися вздовж маршруту, яким королева поверталася до Букінгемського палацу.

  1. Прогулянка у натовпі

Під час королівського туру Австралією та Новою Зеландією з Філіпом і принцесою Анною в 1970 році Єлизавета порушила багатовікову традицію, вийшовши в натовп, щоб особисто привітати людей. Тепер це звичайна практика для британських королівських осіб як за кордоном, так і вдома.

  1. Срібний ювілей

7 червня 1977 року Єлизавета та Філіп поїхали з Букінгемського палацу до собору Святого Павла, щоб офіційно відсвяткувати 25-річчя її перебування на престолі. Одягнена в яскраво-рожеве вбрання, включаючи капелюх, прикрашений 25 тканинними дзвіночками, королева повторила свою давню обіцянку присвятити життя служінню, сказавши: “Хоча ця присяга була дана в мої юні роки, коли я була незрілою в судженнях, я не шкодую і не відмовляюсь від жодного слова”.

  1. Візит до Китаю

В кінці 1984 уряд прем’єр-міністра Маргарет Тетчер погодився повернути Китаю суверенітет над Гонконгом з 1 липня 1997 року. 1986 року Єлизавета стала першим британським монархом, який відвідав материковий Китай. Вона побачила теракотових воїнів у Сіані, Велику китайську стіну в Пекіні та інші визначні пам’ятки. Для преси дипломатичне значення візиту королеви переважували характерними (а іноді й расистськими) помилками її чоловіка: Філіп назвав Пекін “жахливим” і сказав групі британських студентів, що у них будуть “вузькі очі”, якщо вони теж залишаться в Китаї.

Читайте також  Зірки популярних фільмів 2000-х, які зникли з екранів: куди вони поділися і як зараз виглядають

  1. Жахливий рік

Королева назвала 1992 Annus Horribilis (від лат. “жахливий рік”). Саме в цей період розпалися шлюби її трьох дітей: Чарльза, Анни та Ендрю. Відбулася також пожежа у Віндзорському замку. Сила та гідність, які демонструвала королівська родина, викликали гордість у британців.

  1. Реакція на смерть принцеси Діани

Однак королівська родина зазнавала і жорсткої критики. Особливо після загибелі Діани у паризькій автокатастрофі. Спочатку королева залишалася у своєму маєтку в Балморалі та відмовилася дозволити приспустити прапор над Букінгемським палацом або звернутися до скорботної нації. На вимогу своїх радників вона невдовзі переглянула свою позицію щодо прапора, повернулася до Лондона, щоб привітати натовпи скорботних, і виступила з рідкісним телезверненням до нації, яка сумувала після втрати “народної принцеси”.

  1. Золотий ювілей

Святкування 50-річчя королеви на троні було затьмарено подвійною втратою, коли її молодша сестра, принцеса Маргарет, і їхня мати померли з різницею в кілька тижнів. Бувши першим британським монархом після королеви Вікторії, який відзначив золотий ювілей, Єлизавета відвідала Карибський басейн, Австралію, Нову Зеландію та Канаду. Вона також відвідала 70 міст та селищ у 50 графствах Сполученого Королівства.

Порівняно з бурхливими 1990-ми, початок другого півстоліття Єлизавети на посаді королеви збігся з початком більш позитивних відносин між Великою Британією та її королівською сім’єю: у 2005 році більшість британської громадськості підтримала весілля Чарльза з його давньою коханою Каміллою. Паркер-Боулз.

  1. Візит до Ірландії

У травні 2011 року Елізабет та Філіп відвідали Ірландську Республіку на запрошення президента Мері Макаліс. Хоча королева часто відвідувала Північну Ірландію протягом свого правління, це був її перший візит до Ірландської Республіки та перший візит британського монарха за 100 років. Приїзд Єлизавети, під час якого вона висловила “щирі думки та глибоке співчуття” жертвам неспокійного англо-ірландського минулого, широко відзначався як початок нової ери дружби.

Читайте також  Злата Огневич: "Про що мовчать центри лазерної епіляції"

  1. Платиновий ювілей

Через п’ять років після того, як вона стала першим британським монархом, який відзначив сапфіровий ювілей, коли 2017 року їй виповнилося 65 років на престолі, королева Єлизавета II стала першим британським монархом, який відзначив 70-річний платиновий ювілей у 2022 році. Чотири вихідні дні були наповнені незліченними подіями, які пройшли як у Сполученому Королівстві, так і в Співдружності.

“Коли справа доходить до того, як відзначити сімдесят років на посту вашої королеви, немає жодного довідника, якому можна було б слідувати. Це справді вперше”, — звернулася монарх до народу в повідомленні, опублікованому в офіційному Instagram-акаунті королівської родини. “Але я була глибоко зворушена тим, що так багато людей вийшли на вулиці, щоб відсвяткувати мій платиновий ювілей”.


Печать страницы