Що ефективніше – лазерна або фотоепіляція?

Чи справді це болісна процедура? Чи можна точно передбачити, скільки сеансів потрібно для повного видалення волосся?

Популярні міфи про апаратну епіляції коментує лікар дерматолог, косметолог Оксана.

Кажуть, що … Лазерна та фотоепіляція – це різні назви однієї і тієї ж процедури. Принципової різниці між ними немає.

Насправді: Багато хто й досі впевнений в тому, що відмінностей між лазерною та фотоепіляцією практично немає. Але це не так. Лазерна епіляція безпечніша і ефективніша. Вже після першої процедури вдається зруйнувати до 60% волосяних цибулин. Так на перший погляд процедури дійсно дуже схожі. В обох випадках спалахи світла впливають на потрібну ділянку шкіри і поступово видаляють зростаючі на ній волоски. Насправді ці методики дуже сильно відрізняються.

Лазерне випромінювання – це світло з певними характеристиками. Головна з них – довжина хвилі. Саме від неї залежить, як буде діяти світловий промінь. В апаратах для епіляції використовується лазер з такою довжиною хвилі, яка діє тільки на щетинки і більше ні на що. Завдяки цьому лазер може руйнувати волоски, не травмуючи шкіру. Фотосистема для епіляції використовує інший тип світла, теж дуже потужний. Але на відміну від лазера він являє собою широкий спектр хвиль різної довжини. Тому спалах діє не тільки на волоски, але і на шкіру. По-перше, це збільшує ризик опіків і інших побічних ефектів. По-друге, частина імпульсу йде в шкіру. Через це вплив на самі волоски виходить менш інтенсивним. Отже, і ефект виражений не так яскраво.

Кажуть, що …
Під час курсу епіляції краще використовувати кілька лазерів різних типів. Тоді результат буде більш помітним і стійким.

Насправді: Раніше, коли на ринку були представлені тільки малопотужні апарати, дійсно часто застосовувалися їх комбінації. Окремо вони просто не забезпечували досить сильного потоку енергії. Тому лікарям і доводилося йти на подібні хитрощі. Але зараз з’явилися досить потужні прилади, які дозволяють використовувати тільки один вид випромінювання і отримувати відмінний результат. Вони дозволяє позбутися від половини волосків вже після першої процедури.

Читайте також  Коли і в який час доби краще робити маски для обличчя

Зазначу, що після лазерної процедури немає ні запалень, ні роздратування, ні врослого волосся. Навіть після епіляції на обличчі можна спокійно вирушати на важливу зустріч або повертатись в офіс. Ще одна перевага нових лазерів – відносно короткий курс. Завдяки високій потужності для отримання ідеального результату потрібна менша кількість процедур. Це дозволяє пацієнткам економити і час, і гроші.

Кажуть, що … Неможливо точно передбачити, скільки процедур потрібно для повного позбавлення від волосся.

Насправді: Звичайно, точну кількість сеансів заздалегідь визначити складно. Все залежить від зони епіляції і індивідуальних особливостей людини. Але все ж існують цілком чіткі орієнтири. Так, при роботі на сучасному лазері потрібно в середньому 5-6 процедур з інтервалом в два місяці. Це класична тривалість курсу. Але в ряді випадків він може збільшуватися. Так, є області, де ріст волосся додатково стимулюється дією гормонів – наприклад, обличчя. На видалення волосків в області верхньої губи може знадобитися до десяти сеансів, тобто вдвічі більше, ніж зазвичай. Крім того, у деяких людей в певних зонах генетично закладено багато волосяних цибулин. У таких випадках знову ж необхідний більш тривалий курс епіляції.

Кажуть, що … Лазерна епіляція – дуже болюча процедура. А застосовувати анестезуючі засоби не можна, інакше лазер буде гірше працювати.

Насправді:
Це теж застаріле уявлення про епіляцію. У сучасних апаратах дуже потужні системи охолодження. Вони дозволяють підбирати індивідуальні режими для конкретної людини. Тому більшість пацієнтів ніякого дискомфорту під час процедури не відчувають. При підвищеній чутливості цілком можна застосовувати місцеві анестетики. Обов’язково повідомляйте лікаря про свої відчуття, щоб він зміг швидко вжити заходів. Повірте, епіляція може і повинна бути абсолютно безболісною і безпечною.

Читайте також  17 кращих засобів для вій: масло, сироватки, гелі, стимулятори росту

Кажуть, що … Якщо в проміжках між сеансами епіляції видаляти волоски за допомогою пінцета, воску або бритви, весь результат зійде нанівець.

Насправді:
Частково це правда. Справа в тому, що лазерна епіляція не впливає на «сплячі» цибулини. Для того, щоб видалити волосся, необхідно, щоб воно проросло. Пінцет і віск можуть стимулювати пробудження «сплячих» цибулин. У цьому випадку дійсно можна звести ефект від лазера нанівець. Так що завжди краще потерпіти і не висмикувати завчасно подинокі волоски. Бритва і депіляційні креми такою дією не володіють. Вони видаляють лише видиму частину волоса і ніяк не впливають на цибулину. Тому після закінчення курсу для видалення окремих волосків варто застосовувати саме ці методи. А ось від використання пінцета, воску або електричного епілятора краще відмовитись.

Кажуть, що …  Лазерна епіляція – процедура з чіткою сезонністю. Навесні, влітку і на початку осені робити її категорично не можна, інакше з’являться пігментні плями.

Насправді: Сучасні апарати можна використовувати протягом усього року. Це доводить досвід жителів жарких регіонів – наприклад, Каліфорнії, Флориди, Ізраїлю, Бразилії. Епіляція там дуже популярна, не дивлячись на сонячний клімат. Влітку тим, хто робить епіляцію, необхідно приймати стандартні заходи по захисту шкіри від сонця – про них обов’язково розповідає лікар. Найчастіше мова йде про використання кремів з високим рівнем SPF. Єдине обмеження – лазерні процедури потрібно припиняти за два тижні до поїздки на «активне» сонце. І відновлювати не раніше ніж через два тижні після повернення з курорту. Якщо дотримуватися цього правила, ніяких небажаних наслідків не виникне.

Джерело