Як знайти квартиру без посередників

На https://poiskdomabot.com.ua/ua/orenda-neruhomosti можна знайти і винайняти квартиру як від ріелторів, у тому числі перевірених, так і самостійно – без посередників. Нижче ви дізнаєтесь про плюси та мінуси такого способу та здобудете покрокову інструкцію для тих, хто вирішив обійтися без спеціаліста.

Якщо з якоїсь причини ви вирішили винаймати квартиру без участі спеціаліста, важливо усвідомити ризики та попередити їх. Людина без досвіду може стати жертвою шахраїв, орендувати не найкращу квартиру або потрапити до іншої неприємної ситуації. Також новачкові потрібно більше часу.

Якщо не орієнтуєтесь в місті і на ринку житла, ніколи раніше не укладали угод і не маєте у своєму розпорядженні вільний час, краще розглядати оголошення від перевірених агентств. Особи цих фахівців документально підтверджені.

Щоб убезпечити себе і не розгубитись у незнайомих умовах, дійте поетапно. Дотримуйтесь цих шести кроків:

  • Пошук квартири.
  • Вибір варіантів.
  • Контакт із власником.
  • Перегляд квартири.
  • Перевірка документів.
  • Оформлення договору.

Як знайти квартиру без посередників

Визначтеся з бюджетом та критеріями — найчастіше це розташування та стан квартири.

Зайдіть у розділ на сайті, вкажіть регіон, період оренди, кількість кімнат та інші параметри. Використовуйте фільтри, щоб знайти кращій варіант. Уважно читайте описи та дивіться фото.

Перегляньте розташування, по можливості прочитайте відгуки про ЖК або район. Дізнайтеся, на скільки цей варіант дорожчий або дешевший за аналогічні.

Не відкладайте дзвінок власнику надовго – вас можуть випередити інші орендарі.

Про що говорити з орендодавцем

Продумайте, якої інформації не вистачає та що потрібно уточнити. Це можуть бути подробиці про ціну, порядок оплати, стан квартири, будинки та інші. Запитайте, коли саме робили ремонт, в якому стані меблі та техніка.

Читайте також  7 речей, з приводу яких щасливі люди ніколи не турбуються

Домовтесь про перегляд, переважно у світлий час доби. Найкраще з декількома орендодавцями, нехай будуть запасні варіанти. Якщо доведеться скасувати або перенести зустріч, обов’язково попередьте власника. Нагадайте, щоб власник приготував оригінали документів на квартиру та посвідчення особи.

Що перевірити у документах

Звірте дані посвідчення особи орендодавця та документів на нерухомість (договір купівлі-продажу, міни, дарування, приватизації або свідоцтво про право на спадщину). Зверніть увагу на адресу об’єкта. Переконайтеся, що це оригінали.

Якщо документів немає або є сумніви щодо їх справжності, відмовтеся від угоди.