Чи шкідливе швидке схуднення?

Кожен, хто худне, хотів би побачити перші результати якомога швидше. Але жорсткі дієти пов’язані з численними небезпеками для здоров’я і часто призводять до дуже неприємного ефекту йо-йо. Які наслідки спричиняє швидке схуднення, і як знижувати вагу правильно?

Жорстка дієта

Жорстка дієта або будь-який радикальний метод схуднення націлений на максимально швидке позбавлення від зайвих кілограмів. Зазвичай для цього споживання калорій опускається до мінімального рівня, а раціон виглядає дуже одноманітно (наприклад, нульова або ананасна дієта). Такі концепції харчування обіцяють втрату ваги до 5 кілограмів на тиждень або навіть більше.

Однак втрата ваги більше ніж 1,5 кілограма на тиждень вважається шкшдливою для здоров’я. Якщо організм не забезпечений достатньою кількістю енергії і поживних речовин, можуть виникнути нездужання різного ступеня небезпеки.

Наслідки швидкого схуднення

1. Слабка імунна система

Дкфіцит поживних речовин і мінералів, викликаний радикальної дієтою, послаблює імунну систему. Підвищується сприйнятливість до хвороб, і організм бореться з хворобами гірше, що призводить до збільшення їх тривалості. Це може перетворити просте захворювання в реальну загрозу.

2. Випадання волосся і млява шкіра

Іншим неприємним наслідком занадто швидкого схуднення може бути випадання волосся, а також сухість або провисання шкіри. Волоссю і шкірі для зростання або регенерації потрібні білки і мінерали. Якщо цих поживних речовин не вистачає через обмежене споживання калорій, шкіра втрачає пружність і здоровий колір, а волосся випадає або недостатньо швидко відростає.

3. Втома і брак концентрації

Багато людей не розуміють, що обмін речовин сповільнюється через низьке споживання калорій. Функції організму зводяться до мінімуму, і в результаті ті, хто бажає схуднути, відчувають себе втомленими, млявими і безсилими. Концентрація також страждає від відсутності корисних речовин. Для оптимальної роботи мозку йому необхідна достатня кількість глюкози. Якщо її не вистачає, він працює повільніше і більше не може справлятися зі складними розумовими процесами.

Читайте також  Стекло для душевой кабины

4. Проблеми з серцем

Важлива негативна особливість жорстких дієт полягає в тому, що спочатку організм спалює не жирові запаси, а витрачає метаболічно активну м’язову тканину. Найважливішій м’яз тіла – це серце, йому доводиться щодня виконувати важку роботу. Зменшення маси серцевого м’яза через жорсткої дієти може мати небезпечні для життя наслідки. Крім того, дуже обмежений раціон харчування може зашкодити і дихальним м’язам.

5. Інші наслідки

Жорстка дієта може призвести до:
– порушення травлення;
– проблеми з жовчним міхуром;
– запаморочення;
– неприємного запаха з рота;
– проблем з яснами.

6. Йо-йо ефект – кращий друг жорсткої дієти

Радикальні дієти не тільки несуть численні ризики для здоров’я, вони також часто закінчуються ефектом йо-йо – екстремальним збільшенням ваги після повернення до колишнього раціону. Причина – в змінах обміну речовин. Раптова нестача їжі змушує організм перемикатися в аварійний режим: метаболізм сповільнюється, енергія залишається тільки для забезпечення найбільш важливих функцій.

При низькому споживанні калорій тіло втрачає вагу, але після припинення дієти метаболізм відновлюється дуже повільно. Організм обробляє їжу дуже погано і дуже повільно, тому результатом стає швидке збільшення ваги.

Здорове схуднення

Експерти з харчування рекомендують споживати не менше 1500 калорій в день, щоб забезпечити організм достатньою кількістю енергії і схуднути. Індивідуальна потреба в калоріях також залежить від фізичної активності людини в повсякденному житті.

Організм жінки, яка працює в офісі і хоче втратити кілька кілограмів, цілком зможе задовольнятися 1500 калоріями, але цього буде недостатньо для працьовитого будівельника. Якщо ви помітили, що ви швидко втомлюєтеся і втрачаєте концентрацію, то, безумовно, слід збільшити споживання калорій. В основному, денний дефіцит калорій від 300 до 500 вважається оптимальним для схуднення.

Читайте також  Як знайти квартиру без посередників

Існують і інші правила, які допомагають знизити вагу без шкоди для здоров’я:

Головними продуктами в раціоні повинні стати овочі, фрукти і цільнозернові вироби.
Потрібно пити багато води – приблизно 2 літри на добу.
Відмовтеся від напоїв і страв, що містять цукор.
Додайте в раціон кисломолочні продукти.
Їжте менше жирних страв.
Обмежте споживання солі.
Регулярно займайтеся спортом.
Переходьте на новий раціон харчування повільно.

Джерело