Борщ для багатьох з нас — це комфортна їжа і теплий спогад з дитинства, «бо він про смаки, що асоціюються з дитинством, і про родину за великим столом».
Інгредієнти:
Для квашеної капусти:
Капуста білоголова 1 шт.
Морква 3 шт.
Яблуко симиренка 2 шт.
Сіль кам’яна.
Спочатку квасимо капусту. Капусту шаткуємо, моркву чистимо й тремо на тертку. Яблука ріжемо скибочками. Усе складаємо у велику каструлю чи миску, додаємо сіль, перемішуємо й залишаємо при кімнатній температурі на три дні. Щодня перемішуємо. На третій день щільно втрамбовуємо все по баночках і ставимо в холодильник. Усе, із цієї капусти вже можна варити борщ.
Перець чистимо від кісточок і нарізаємо тонкою соломкою. Цибулю, моркву й буряк чистимо й так само ріжемо тонкою соломкою.
На великій сковороді розігріваємо олію, ділимо пательню на чотири частини й обсмажуємо всі овочі одночасно, але при цьому окремо, не змішуючи їх між собою.
Коли овочі стануть м’якими, додаємо один подрібнений зубчик часнику й одну столову ложку томатної пасти, перемішуємо, перекладаємо в каструлю, заливаємо бульйоном.
Поки закипає, чистимо одну невеличку картоплину, ріжемо шматочками. Додаємо картоплю в борщ після того, як він закипить. Варимо з картоплею 7-10 хвилин. Тим часом в окремій каструлі відварюємо сушені гриби.
Коли овочі стануть м’якими, додаємо один подрібнений зубчик часнику й одну столову ложку томатної пасти, перемішуємо, перекладаємо в каструлю, заливаємо бульйоном. Додаємо лавровий листочок, кілька горошин духмяного перцю й доводимо до кипіння.
Додаємо цілий зубчик часнику і трошки свіжого подрібненого кропу. Накриваємо кришкою й даємо мінімум годинку настоятися перед подачею. Наступного дня, звісна річ, борщ іще смачніший.
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.