29 тиждень вагітності

29-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 29-му тижні вагітності довжина плоду складає 36 см, його вага – 1200 г, діаметр голівки – 73,0 мм, поперечник грудної клітки – 74,4 мм, а животика – 79,3 мм.

Зростаючому плоду все складніше поміщатися усередині матки, тіснота обмежує його рухи. І хоча вони все ще досить активні, але все таки вже не так хаотичні і розмашисті. Вірогідність повних переворотів знижується з кожним днем.

Шкірні покриви плоду починають втрачати пушковый покрив. Лануго зникає спочатку на частинах тіла, що виступають, – на плічках, верхній частині спинки, попереку. У цих місцях зменшується і кількість первородного мастила. Вона залишається, в основному, в області природних складок, і на передній частині тулуба. Підшкірний жир продовжує накопичуватися, формуючи складочки в області суглобів.

Кров дитини містить усі необхідні клітини, вона вже здатна повноцінно переносити кисень, захищати від інфекцій і кровотечі. Серце плоду скорочується з частотою 130-140 ударів в хвилину, прокачувавши по судинах змішану кров, що утворюється з артеріальної крові пуповини і венозної крові, що відтікала від усіх органів. Пізніше, при народженні, кровообіг поміняється таким чином, що артеріальний і венозний круги кровообігу будуть розділені, і кров насичуватиметься киснем в легенях.

Травна система повністю готова прийняти перші порції молока, переварити його і самостійно забезпечити поживними речовинами зростаючий організм. Нирки вже виділяють до 500 мл сечі в добу, статеві органи продовжують розвиватися, удосконалюючи свою структуру.

Ворушіння плоду на 29 тижні вагітності

Як було сказано, ворушіння на цьому тижні набувають іншого характеру, тобто ви можете відчути сильні стусани, поштовхи ліктями і колінами в стінки матки. Рухи стали відчутніше, тепер їх легко розрізнити, коли плід спить, а коли не спить.

Іноді ворушіння заподіюватимуть біль і щоб трохи заспокоїти крихітку треба поміняти положення (лягти на бік) або глибоко зітхнути грудьми. Якщо плід бурхливо ворушиться в животику, це означає, що він чимось невдоволений.
Нормою ворушінь на 29 тижні вважається 10 разів за 12-годинний період, при цьому варто враховувати, що плід може затихати на 3-4 години, щоб поспати і набратися сил для вечірнього “представлення”. Існує думка, що зайва активність є ознакою гіпоксії (кисневе голодування).

Читайте також  17 тиждень вагітності

Насправді наявність гіпоксії характеризується слабкими і епізодичними рухами. Намагайтеся спілкуватися з малюком, щоб він не заподіював вам біль своїми товчками, а довше знаходився в спокійному стані. 

Малюка можуть заспокоїти ніжні і неквапливі погладжування черевної порожнини.

Аналізи на 29 тижні

На 29 тижні вагітності треба здати аналіз RW і ВІЛ. Якщо ви збираєтеся на плановий огляд, то треба здати аналізи сечі. При аналізі RW береться кров з вени, при цьому існує 4 види реакції :

✏ Сумнівна;
✏ Слабо позитивна;
✏ Позитивна;
✏ Різко позитивна.

Якщо у вас буде 2 і 3 реакція, то процедуру доведеться пройти повторно. Як правило, у вагітних відбуваються гормональні зміни і не виключені алергічні реакції, тому результат може вказувати на наявність сифілісу. У таких випадках не треба лякатися, досить 2-3 рази пройти процедуру перевірки, тому як у більшості випадків реакція неправдива. Пам’ятайте, RW аналіз здається натщесерце, при цьому не рекомендується за день до здачі споживати жирні блюда. Кров на ВІЛ береться з вени і має всього дві реакції: “позитивна” і “негативна”.

Набирайтеся сил, терпіння, зміцнюйте здоров’я, тому як залишилося ще трохи і ваш довгожданий малюк з’явиться на світ. Відвідуйте спеціалізовані школи і лекції для вагітних, що добре підніме настрій і підготує до майбутніх пологів. Відвідувати курси краще з чоловіком, адже це зближує і зміцнює стосунки.

29-й тиждень вагітності: відчуття жінки

29-й тиждень вагітності є останнім робочим тижнем. Залишилося зовсім небагато, і ви повністю можете присвятити себе турботі про своє здоров’я і підготовку до зустрічі спадкоємця. Останні тижні на робочому місці даються нелегко, попри те, що кількість обов’язків зменшилася, і начальство вже не сприймає вас в якості “повноцінного працівника”. Кар’єра, нові плани зараз далеко не на першому місці, адже вас чекає досить складна, хоча і невелика частина вагітності.

Жінка із-за живота, що швидко збільшується, зміни осанки, тяжкість в попереку, на терміні 29 тижнів вже відчуває себе досить огрядною, неповороткою і усі обов’язки їй даються нелегко. Все погіршується неуважністю і забудькуватістю, властивою вагітністі.
Зростаюча матка піднімається на 29 см над лонним зчленуванням, все більше натягує шкіру передньої черевної стінки. Жінку все частіше турбує свербіж шкіри особливо у бічних областях, внизу живота, там, де найчастіше утворюються розтяжки (стриї). Свербіж стає ще сильніше при носінні синтетичного одягу і зневазі доглядом за шкірою. У цей період рекомендується користуватися зволожуючими кремами і засобами від розтяжок, масажувати живіт щіткою з жорсткою щетиною. Це дозволить не лише зменшити шкірний свербіж, але попередити появу стрий.

Читайте також  20 тиждень вагітності

Збільшення ваги і здавлення вен тазу призводить до порушення відтоку крові від нижніх кінцівок, зовнішніх статевих органів і прямої кишки. У кінці вагітності нерідко уперше виявляється варикозне розширення вен ніг, статевих органів і геморой. Варикозне розширення вен супроводжується появою вузлів і звитих вен під шкірою, напругою і набряком. Гемороїдальні вузли стають джерелом болю і кровотечі, особливо при запорах.

Для профілактики тромбоутворення жінкам, що страждають варикозним розширенням вен ніг, рекомендується носити компресійний трикотаж. Одночасно призначаються препарати, що покращують стан судин і здатність згущуватися крові.

29 тиждень вагітності: фото

 29 тиждень вагітності

29-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Які виділення із статевих шляхів є приводом для звернення до лікаря?

Щедрі або незначні сирнисті, слизові, слизово-гнійні, гнійні, такі, що є ознакою інфекції статевих шляхів.

Кров’яні виділення із статевих шляхів, незалежно від їх характеру (незначні, помірні або щедрі) і наявності болю в животі, можуть бути ознакою передлежання або відшарування плаценти і є приводом для негайного виклику бригади “Швидкої допомоги”.
Рідкі водянисті виділення із статевих шляхів, незалежно від того, болить живіт або ні, викликають підозру відносно передчасного вилиття навколоплідних вод і вимагають негайного звернення по медичну допомогу.

29-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Кухарська сіль або хлорид натрію є найчастіше вживаною добавкою до їжі. Вагітні жінки часто випробовують тягу до солоних продуктів і соління нерідко є частими блюдами на обідньому столі.

Кухарська сіль життєво потрібна організму людини. Вона входить до складу крові і бере участь в підтримці онкотичного тиску тканин. Завдяки хлориду натрію, кровоносні судини зберігають свій тонус, здійснюється передача імпульсів в нервових і м’язових волокнах, працюють нирки, травна система і багато органів.

Організму людини потрібні близько 4-5-ти г кухарської солі в добу. При надмірному потовиділенні потреба зростає до 5-6-ти р. Але найчастіше споживання солі значно перевищує фізіологічні потреби організму. Особливо багато солі містять ковбасні вироби, копченину, соління і маринади. Жінки, що випробовують тягу до подібних продуктів, ризикують отримати набряки і підвищений артеріальний тиск, оскільки сіль затримує рідину в тканинах організму.

Читайте також  8 тиждень вагітності

Друга половина вагітності, особливо третій її триместр, є критичною з точки зору розвитку гестозу. Найбільш раннім його проявом є саме набряки. Звичайно, набряки при гестозі ніяк не пов’язані із зловживанням зіллю або водою, вони мають інший механізм походження, але обмеживши вживання солі, можна дещо зменшити затримку рідини, а значить полегшити свій стан і стан дитини.
Оселедцеві, солоним і маринованим огіркам, копченині і ковбасам не місце на вашому столі. Крім того, що вони затримують воду, вони викликають спрагу і збільшують кількість рідини, що випивається.

Зменшення вступу солі в організм сприяє роботі нирок і виведенню зайвої води з тканин. Одночасно з набряками зменшується і артеріальний тиск.

Природно, що абсолютно відмовлятися від солі не треба, це навіть шкідливо. Варто тільки трохи не досолювати їжу і виключити шкідливі продукти, користуватися сіллю з пониженим вмістом хлориду натрію. У такій солі він частково (на 70 відсотків змінен на хлорид калію і 27% хлорид магнію), що чинить, крім усього іншого, розслабляючу дію на матку.

Йодована сіль містить велику кількість хлориду натрію, та зате до її складу входить иодид калію, необхідний для роботи щитовидної залози. Зловживати такою сіллю не слід, але все таки вона краща, ніж звичайна, незбагачена. Варто лише пам’ятати, що при тривалому зберіганні у відкритому посуді і термічній обробці, йод випаровується і сіль втрачає корисні властивості.

Корисні поради

Печія? Доведеться злегка скоректувати раціон. Оскільки шлунок придавлений швидко зростаючою дитиною, вам можуть сильно докучати печія і метеоризм.

Якщо вам не вдається самостійно впоратися з проблемою, порадьтеся зі своїм лікарем. Можливо, вам доведеться відправитися в аптеку за антацидами – препаратами, що знімають підвищену кислотність шлунку.

Але не надумайтеся самовільно пити соду! Це завдасть більше шкоди, ніж ви можете представити.

29 тиждень вагітності: відео

 

Джерело