26 тиждень вагітності

26-й тиждень вагітності: розвиток плоду, його вага, ворушіння

На 26-му тижні вагітності плід продовжує активно набирати масу, до завершення цього терміну вага складе більше 800 гр. Присутність власного гормону зростання призводить до швидкого збільшення довжини плоду. У кінці тижня вона досягне 33-х см. Діаметр голівки збільшиться до 65,1 мм, грудної клітки – до 65,8 мм, а животика – до 67,4 мм.

Дитина вже досить добре розвинена. Він бачить, відчуває пропорції і положення свого тіла, здатний розрізняти смаки і навіть запахи. Плід добре чує, причому, низькі звуки він розрізняє краще, ніж високі. Голос батька є для нього доступнішим, ніж голос матері, важка музика викликає виражене занепокоєння, а крик, звуки міста, шум – лякають його. Наймилішим для дитини звуком навіть після народження, залишається звук биття материнського серця, який він слухатиме усі перші дев’ять місяців свого існування.

На 26-му тижні закладаються зачатки постійних зубів, які “зберігатимуться” в глибині м’яких тканин щелеп, і тільки в 5-6 років почнуть змінювати молочних побратимів. Продовжує зміцнюватися кістковий апарат, збільшуватися м’язова маса. Рухи плоду стають усе більш відчутними і нерідко доставляють занепокоєння матері. Ворушіння плоду вже можна і треба вважати. В середньому, впродовж 10-ти хвилин вагітна жінка повинна відчувати одно рух дитини.

Зменшення або збільшення активності плоду говорить про його внутріутробне страждання, треба викликати швидку допомогу, адже таке явище свідчить об неблагополуччя плоду. Не дивуйтеся, якщо побачите невеликий виступ черевної порожнини (1-2 мм), це означає, що плід сильно уперся ніжкою в стінку матки.

Таке явище зазвичай відбувається після 30 тижня, але усі діти різні і жіночий організм індивідуальний, тому бувають виключення.

Цього тижня у плоду чоловічої статі яєчка вже часто опускаються в мошонку. В деяких випадках вони затримуються в черевній порожнині і опускаються вже після народження, впродовж перших двох тижнів. Фахівці вважають, що це не позначається на дітородній функції чоловіка.

26-й тиждень вагітності: відчуття жінки

Двадцять шостий тиждень вагітності, до декретної відпустки залишилися 2 тижні і більшість жінок, очікуючих дитину, вже почувають себе на робочому місці сторонніми спостерігачами. Як правило, вагітній жінці вже не доручають відповідальних завдань, що вимагають концентрації уваги, намагаються не хвилювати і не вимагати зайвого.

Читайте також  27 тиждень вагітності

Кар’єра на якийсь час поступається місцем материнству, і усі думки жінки зараз зайняті підготовкою до зустрічі дитини. Незважаючи на забудькуватість, неуважність і деякі фізичні труднощі, ще належить передати робітники справи, щоб спокійно залишити робоче місце року три.

Живіт продовжує збільшуватися досить швидко. І якщо ще кілька тижнів тому жінка з легкістю справлялася зі своїми обов’язками по будинку, то тепер стає все складніше нахилитися або сісти.

Дно матки піднімається на 26 см від лонного зчленування, все більше зміщуючи внутрішні органи вгору. Ворушіння дитини стають усе більш відчутними, особливо, коли він штовхається в область печінки або нижній сегмент матки. Періодично від цих ударів навіть тягне живіт, але раптовий біль проходить дуже швидко, не залишаючи сліду. Поява тяжкості в правому підребер’ї може бути пов’язана із застоєм жовчі або навіть утворенням каменів в жовчному міхурі.

Вагітність дуже сприяє розвитку жовчнокам’яної хвороби, особливо у тих, хто зловживає жирними продуктами і не стежить за своєю вагою.

Тяжкість внизу живота може бути пов’язана з истмико-цервикальной недостатністю, що характеризується поступовим, передчасним відкриттям цервикального каналу шийки матки. Нещільне закриття шийки створює умови дл проникнення інфекції з піхви в матку. Інфікування плодових оболонок і надмірний тиск на них з боку матки, нерідко призводить до передчасного вилиття навколоплідних вод і початку передчасних пологів. Іноді інфекція досягає плоду, викликаючи його захворювання.

Істміко-цервікальна недостатність коригується за допомогою установки песарія або накладенням кругового шва на шийку матки.

Поява набряків на ногах, руках, передній черевній стінці, надмірна надбавка ваги, підвищення артеріального тиску – це симптоми пізнього токсикозу, патології, яка несе загрозу здоров’ю жінки і погіршує стан плоду. Незважаючи на усю тяжкість, токсикоз не викликає у жінки ніяких хворобливих відчуттів. Набряки можуть бути не такими вже і великими, та і тиск не настільки високий, щоб стати причиною головного болю і неприємних відчуттів в серці. 

Виходячи з цього, жінки вважають, що вони цілком здорові і ніякого лікування їм не треба, тим більше в лікарні. Лікареві буває складно пояснити вагітній, що пізній токсикоз в його початкових стадіях – це безсимптомна недуга, і поява перших суб’єктивних відчуттів є показником занедбаності захворювання і особливої тяжкості стану жінки.

Читайте також  42 тиждень вагітності

26-й тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

Слизові, слизово-гнійні, сирнисті виділення із статевих шляхів у вагітної жінки є ознакою наявності інфекції в статевих шляхах. Білі – свідчення для поглибленого дослідження мікрофлори піхви, мікробіологічного аналізу мазків і аналізів крові. Хвороботворні мікроорганізми здатні вражати плодові оболонки і проникати всередину матки. Інфікування плоду супроводжується виникненням внутріутробних захворювань, затримки зростання, а іноді і загибелі дитини.

Кров’яні виділення із статевих шляхів вагітної жінки – завжди сигнал для негайного виклику бригади “Швидкої допомоги”. Його причиною можуть бути відшарування нормально розташованої плаценти або передлежання плаценти. Навіть якщо не болить живіт, не варто намагатися самостійно дістатися до жіночої консультації або лікарні. Кровотеча може у будь-який момент придбати загрозливі масштаби. Слід заспокоїтися, прилягти і дочекатися лікаря.

Вилиття навколоплідних вод характеризується появою помірних або щедрих водянистих виділень із статевих шляхів. Жінка може навіть відразу не помітити змін у своєму стані, адже окрім підвищеної вологості в області зовнішніх статевих органів її іноді нічого не турбує. При щонайменшій підозрі на передчасне вилиття навколоплідних вод, слід негайно звернутися до лікаря.

26 тиждень вагітності: фото

 26 тиждень вагітності

26-й тиждень вагітності: харчування вагітної

Харчування вагітною повинне задовольняти усі потреби організму самої жінки і зростаючого організму плоду. Але ж так складно керуватися тільки здоровим глуздом, коли навкруги стільки смачного, але не дуже корисного. Адже їжа для нас не лише банальне тамування голоду, але і задоволення.

Чи можна вагітній їсти, наприклад, шоколад, тістечка, торти або інші солодощі? Звичайно ж, можна! Природно, якщо на них немає алергії.

Але це зовсім не означає, що можна узяти і з’їсти цілу плитку шоколаду. Солодощі містять велику кількість простих цукрів, які окрім задоволення потреб в енергії, є причиною набирання зайвої ваги не лише у матері, але і у плоду. Діти, народжені з великою вагою, стають претендентами на розвиток цукрового діабету і ожиріння. Чи варто ставити під загрозу здоров’я дитини?

Але все таки, не варто зовсім позбавляти себе радощів життя, адже від цього залежить ваш настрій, врешті-решт, а значить і благополуччя вашої дитини. Шоколад взагалі сприяє виробленню гормону щастя – серотоніна. Хочете шоколаду – з’їжте пару кубиків в день, і краще гіркого, а не молочного. Рука тягнеться до тістечка – з’їжте половинку, вибравши менш жирне, наприклад, з желе і фруктами, але при цьому пам’ятайте, що користі від солодощів взагалі немає, тобто не слід зловживати.

Читайте також  36 тиждень вагітності

26-й тиждень вагітності: підготовка до пологів

Ви вже вирішили, на які курси по підготовці до пологів вам хочеться піти? Не затягуйте з вибором, якщо надумали їх відвідувати. У багато груп, особливо в ті, про які відгукуються із захватом, запис починається задовго до початку зайняття, при цьому термін, на якому вагітним жінкам дозволяють брати участь, звичайно не менше семи місяців. Якщо курси, на які ви хочете потрапити, але не встигли записатися, скоро почнуться, не зневіряйтеся: буває, що місце звільняється в останню мить або на самому початку програми.

Чи відчував вже папа вашої дитини, як малюк ворушиться? Це прекрасний досвід, оскільки майбутній батько залучається до процесу очікування безпосередньо.

Багато майбутніх мам відмічають, що під час вагітності їх волосся і нігті стають міцніше і краще виглядають. Не відмовте собі в задоволенні сходити на манікюр, педикюр і до перукаря – чудова можливість зайвий раз розслабитися і відчути турботу. А якщо ви любите повне розслаблення, зверніть увагу на сеанси ароматерапії або масажу. Пам’ятайте про те, що не усі олії корисні під час очікування дитини.

Корисні поради

Пам’ятайте, що у вас як у вагітної дещо більше прав на робочому місці, чим у звичайних працівників. В першу чергу, ви можете зажадати скорочення кількості робочих годин, і для цього необов’язково, щоб вагітність протікала з ускладненнями.

Безумовно, ваша заробітна плата залежатиме від часу, який ви витрачаєте на трудову діяльність або від об’єму виконаних робіт, але постарайтеся тверезо оцінити свої можливості і подумати, що у вашій особистій ситуації важливіше: додаткові гроші(і бо́льшая втома) або зайвий час на відпочинок і підготовку до появи дитини.

26 тиждень вагітності: відео

Джерело