Продовжуємо готуватися до зачаття
Чим ретельніше ви підготуєте ваше тіло до вагітності, тим краще. Очевидні компоненти правильної підготовки – здорове харчування, регулярні фізичні навантаження (йога або плавання будуть просто ідеальні) і прощання з шкідливими звичками типу паління і алкоголю. Також важливий додатковий прийом фолієвої кислоти, яка запобігає розвитку дефектів нервової трубки у дитини.
Подружіться з підлоговими вагами. Якщо у вас значна кількість надмірної ваги, вам може бути складно зачати дитину.
Діліться з родичами і близькими друзями своїми почуттями, вимовляйтеся: в емоційному аспекті спроби завагітніти можуть нагадувати американські гірки, і дуже важливо, щоб вам було з ким про це поговорити.
Вибираємо час зачаття
Правильно вибраний час потенційного зачаття – запорука успіху. Точно знаючи день овуляції, ви максимально підвищуєте свої шанси завагітніти. Якщо ваш менструальний цикл триває 28 днів, овуляцію, найімовірніше, настане між 12 і 16 днями циклу. Якомога більше займайтеся сексом саме в ці дні.
Звичайно, знать, що треба займатися сексом в певні дні, не дуже-то романтично, проте вам в допомогу маленькі хитрощі, які у результаті можуть привести до бажаної вагітності. Слухайте спокійну музику, робіть один одному розслабляючий масаж і намагайтеся не думати про те, що саме сьогодні ви повинні зачати дитину. Повна віддача близькості підвищить ваші шанси на успіх.
2 тиждень вагітності: зміни в організмі жінки
Другий (акушерський) тиждень вагітності, як і перший, доводиться на фолікулярну фазу менструального циклу і завершується овуляцією – виходом зрілої яйцеклітини.
У цей період в яєчнику триває дозрівання фолікула і синтез естрогену. До моменту “повної готовності” фолікул досягає в діаметрі 2-х см Зростаючий тиск рідини усередині нього і вплив лютеїнізуючого гормону гіпофіза призводить до того, що бульбашка лопається, випускаючи назовні зрілу статеву гамету – відбувається овуляція. З цієї миті впродовж 24-х годин, поки жива яйцеклітина, відбувається запліднення, тобто фактичне настання вагітності.
Фолікулярна фаза менструального циклу жінки, з тривалістю менструального циклу 28 днів, триває, в середньому, 2 тижні. У деяких жінок циклічні зміни відбуваються швидше, тривалість менструального циклу складає 21 день і овуляція доводиться на 9-11-й день. У інших, з тривалістю циклу 34 дні – на 17-й день. Враховуючи це, фактичний термін вагітності можна порахувати виходячи з передбачуваної дати овуляції.
Для жінок з нерегулярним циклом такий підрахунок неприйнятний. Можна лише стверджувати, що у цієї категорії представниць прекрасної статі, як і у жінок з нормальним циклом, впродовж першого тижня спостерігається менструальна кровотеча і настання вагітності в цей період неможливо. Зате в сім днів, що залишилися, при сприятливому збігу обставин, вже цілком можливо зародження нового життя.
2 тиждень вагітності: ознаки вагітності
Другий тиждень передбачуваної вагітності співпадає з першою фазою менструального циклу. По суті, вагітності ще немає, тому ніяких відчуттів, пов’язаних із зародженням нового життя у жінок виникати не може. В середині менструального циклу жінка може переживати деяке відчуття тяжкості внизу живота, пов’язане з овуляцією. При настанні вагітності це відчуття зберігається упродовж усієї другої фази циклу.
Починаючи з моменту овуляції, починають поступово збільшуватися і нагрубать молочні залози, посилюється апетит, з’являється дратівливість, запальність, але доки ці явища виражені трохи і ніяк не можуть свідчити про зачаття.
Симптоми вагітності на другому тижні
Деякі жінки, знаходячись на другому тижні вагітності, навіть не здогадуються про свій стан, тому ми виклали ряд ознак, які допоможуть вам підтвердити факт зародження нового життя.
Основні ознаки вагітності на другому тижні:
✏ Раптова зміна настрою
✏ Відсутність менструації
✏ Запаморочення (періодичність проявляється по-різному)
✏ Нудота (особливо в першій половині дня)
✏ Ранній токсикоз
✏ Відчуття тяжкості в молочних залозах
✏ Болі, що “тягнуть”, в ділянці живота
✏ Вагінальні виділення (жовтого або білого кольору)
✏ Посилення нюху, непереносимість звичних запахів (наприклад, квітів, тютюнового диму)
✏ Почуття сонливості
✏ Підвищена дратівливість
✏ Харчові пристрасті
Варто відмітити, що жіночий організм індивідуальний, тому деякі ознаки можуть проявлятися повною мірою, інші настати трохи пізніше. На основі цих ознак можна упевнено йти в аптеку за тестом на вагітність.
Якщо у вас спостерігаються сильні болі внизу черевної або тазової області, або підвищений артеріальний тиск, то це говорить про наявність позаматковій вагітності. Позаматковою вагітністю називають прикріплення дозрілій яйцеклітині на зворотному боці матки, що супроводжується частими кровотечами.
Вже в перші два тижні вагітності починайте працювати над своїм здоров’ям, оскільки вагітність запозичує немало сил і поживних речовин з організму матері до чого треба бути готовою. До того ж, вам треба зайнятися зміцненням імунної системи, щоб не заразитися якою-небудь інфекцією, оскільки будь-яка хвороба може негативно відбитися на майбутньому малюку. Старайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі, далеко від людних місць. Їжте більше свіжих фруктів (родзинки, фініки, яблука, банани) і овочів(морква, картопля, гарбуз, буряк).
Рекомендується відвідати курси для вагітних, де вас психологічно підготують до пологів і взаємовідносин в сім’ї, що дуже може згодитися надалі, коли почнуться раптові зміни настрою і посилена дратівливість.
2 тиждень вагітності: відчуття жінки
Цікаво, що гормональний фон жінки на другому тижні передбачуваної вагітності, а точніше, виражене переважання в нім естрогенного компоненту до моменту овуляції, визначає не лише зміни в статевих органах, але і статеву поведінку. У періовуляторний період різко посилюється статевий потяг і бажання близькості, що, у свою чергу, сприяє настанню вагітності.
Другий тиждень передбачуваної вагітності закінчується власне овуляцією, що відбувається приблизно на 14-й день менструального циклу.
Що може порушити цей процес і які рекомендації можна дати майбутній мамі?
Овуляція супроводжується розривом зовнішньої оболонки яєчника і вилиттям в черевну порожнину невеликої кількості рідини, що раніше містилася у фолікулі. У цей період деякі жінки відчувають біль внизу живота і намагаються, якщо тягне живіт, прикладати грілку.
Цього робити не можна, оскільки розширення кровоносних судин, викликане теплом, може привести до внутрішньої кровотечі. В цей час також рекомендується не піднімати тяжкості, уникати зайвих фізичних навантажень і відвідування лазні.
2 тиждень вагітності: фото
2 тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів
На другому тижні вагітності менструальних виділень вже немає. Тривала кровотеча завжди свідчить про порушення здоров’я, наприклад, про запальний процес, гіперплазію ендометрія, порушення функції яєчників. При запальних процесах, окрім кров’яних виділень, можуть спостерігатися гнійні виділення, підвищення температури тіла, нерідко болить живіт.
Такі симптоми повинні насторожувати, при їх наявності не слід планувати зачаття, краще звернутися до лікаря і пройти обстеження і необхідне лікування, щоб уникнути ускладнень при подальшому виношуванні дитини.
2 тиждень вагітності: харчування жінки
Знаходячись напередодні вагітності, вам варто замислитися про своє харчування. Ваш раціон повинен не лише задовольняти усі ваші потреби, але і забезпечувати “будівельним матеріалом” маленький організм, що росте усередині вас. Вагітність не привід є за двох, але в гонитві за стрункістю ви можете позбавити себе і вашу майбутню дитину необхідних поживних речовин, вітамінів і мінералів.
Піклуватися про фігуру, поза сумнівом, треба вже зараз, не обмежуючи себе в харчуванні, а ретельно підбираючи продукти для столу з точки зору їх користі і шкоди. У більшості випадків причиною набирання зайвої ваги під час вагітності є надмірне вживання жирів і простих вуглеводів. Ні торти, ні тістечка, ні ковбаса і сосиски не мають нічого спільного з корисним харчуванням, вони лише сприяють накопиченню зайвих кілограмів, від яких так складно позбавитися надалі.
Про корисне харчування написані сотні і навіть тисячі книг, читайте їх, вникайте і застосовуйте на практиці корисні поради. Але, проте, стежачи за раціоном, не насилуйте свій організм, адже ваш спокій – це спокій вашої майбутньої дитини, а вона не коштує зайвої з’їденої булочки.
Корисні поради
Не лише вам варто переглянути свій раціон на користь збалансованішого. Майбутньому папі теж дуже важливо дотримуватися здорової дієти. Для дозрівання спермі потрібно тижні, тому вашому супутнику життя необхідно почати правильно харчуватися і відмовитися від шкідливих звичок не менше чим за три місяці до планованого зачаття.
Дієта чоловіка повинна обов’язково включати антиоксиданти (вітаміни С, А і Е: є у свіжих ягодах, квасолі, сушених, а не смажених, горіхах, спеціях – гвоздиці, кориці, материнці, куркумі), у тому числі селен (багато селену міститься в кокосі, тунцеві, сардинах, бразильських горіхах, яловичій і свинячій печінці), незамінні жирні кислоти (віддавайте перевагу жирній рибі) і марганець (особливо багато марганцю міститься в різних сортах чаю, свіжому перці і журавлині).