Соляна печера. 1 сеанс дорівнює 3 дні біля моря

Дорогі читачі, сьогодні я вам хочу розповісти про соляних печерах. Напевно, багато хто чули про них.

Але в моєму уявленні соляна печера завжди була чимось значним, саме печерою, де можна походити, побродити, побачити багато цікавого.

Але, виявляється, є і більш прості її форми. І правильніше, мабуть, буде сказати, що ми поговоримо про соляних кімнатах.

Своє знайомство з соляною кімнатою в нашому місті у мене відбулося дуже несподівано. Цього літа я ходила на курс оздоровчого масажу.

І поруч раптом побачила рекламну вивіску. Зміст було приблизно таке: «Хочете відпочити і відновити здоров’я? Приходьте до нас!

Один сеанс у соляній печері дорівнює 3 дні біля моря». І так мені захотілося морського повітря…☺, що я не втрималася і вирішила подивитися, що ж таке це за печера в нашому місті, як все проходить, і чим це може бути корисно для здоров’я.

Сеанси мене порадували. Важко оцінити переваги в повному сенсі цього слова (що було ДО і ПІСЛЯ), я пішла туди більше для підтримки імунітету і морським настроєм, але давайте поговоримо про можливу користь соляних печер, соляних кімнат для нашого здоров’я.

Сподіваюся, що і вам буде цікаво і корисно дізнатися і для себе, і особливо для своїх дітей і онуків.

Це може бути як альтернатива поїздки на море, хто не має такої можливості, а також доповнення до морського оздоровлення вже вдома.

Всі, хто випробував на собі сприятливий вплив морського повітря, насиченого соляними аерозолями, пам’ятають, що ми буквально возрождаемся біля моря, наш організм очищається від стресів і втоми не залишається і сліду.

І зараз спелеотерапія та галотерапія стають все більш популярними. По суті це схожі методи оздоровлення сіллю, тільки слово «спелео» передбачає мікроклімат природних печер, які досі існують у різних регіонах світу і користуються величезним попитом.

Такі кімнати імітують природні умови, їх називають спелеокамери або галокамери, в них цілий рік підтримується постійна температура та вологість повітря не містить алергенів, бактерій і пилу. Соляна кімната є практично в кожному великому місті і можна суттєво поправити здоров’я, не виїжджаючи до моря або в санаторій.

Принцип роботи штучної соляної печери

В спелеокамерах стіни найчастіше викладено з соляних блоків, вирубаних з цих соляних печер, і зустрічаються такі соляні кімнати не часто. Широке поширення отримали галокамери, це приміщення, стіни і підлога якого нанесено сольове покриття, що імітує стіни цієї печери і грає швидше декоративну роль.

Для цих цілей використовується кухонна сіль натрію хлорид, іноді до неї додаються солі калію і магнію. Багато санаторії та оздоровчі центри використовують морську сіль, яка містить іони натрію, йоду, хлору, магнію, кальцію, калію.

Серцем такий печери є галогенератора, розпилюючи всередині соляної кімнати частинки солі, не перевищують за розміром 5 мікрон. Ця дрібнодисперсний аерозоль є головним лікувальним компонентом у приміщеннях.

Користь соляної кімнати полягає в тому, що частинки, що розпилюється, аерозолі настільки малі, що здатні проникати глибоко в дихальні шляхи, вбиваючи патогенні мікроорганізми і розріджуючи мокротиння. Частинки солі осідають на шкіру, проникаючи в її верстви, надаючи очищаючий і протизапальну дію. В кімнаті підтримується постійна температура та вологість повітря, перед кожним сеансом спеціальні прилади очищають повітря від можливих мікроорганізмів.

Читайте також  Нова методика лікування вагінозу

Як проходить сеанс галотерапії

Соляні кімнати влаштовані так, що люди сидять в шезлонгах або лежать на зручних лежаках. Атмосфера в таких кімнатах створюється максимально комфортна, грає тиха музика. Дитячий куточок повний іграшок, багато кімнати обладнані телевізорами. Спеціальні кольорові лампи підсвічують приміщення, створюючи незвичайні світлові ефекти.

Сеанс проходить дуже просто. Перед входом у кімнату працівник установи може запропонувати зняти взуття і частина одягу і одягатися в одноразовий халат і бахіли або загорнутися в простиральце. Ніякого дискомфорту у приміщеннях людина не відчуває, так як приміщення має достатнім обсягом і навіть люди, які страждають на клаустрофобію, спокійно переносять сеанси лікування сіллю. Всі, хто проходив лікування в соляній печері, відгуки залишають тільки позитивні.

Я проходила сеанси в дуже просторій кімнаті, народу було зовсім небагато. Лунала тиха музика зі звуками природи, відпочинок саме розслабляючий, приємний — словом, можна чудово відпочити і відключитися від суєти, буденності.

Час проведення сеансу варіюється від 30 хвилин до години, залежно від показань і пристрої соляної кімнати. У цей час можна робити спеціальну дихальну гімнастику, з якою знайомить інструктор, але найчастіше дорослі люди розслабляються і навіть засинають.

У соляній кімнаті досить холодно (принаймні для мене). Так що краще з собою взяти шкарпетки, особливо якщо підете з дітьми.

Після сеансу нам завжди пропонували ще додатково попити кисневий коктейль, що теж було приємно. Не часто знайдеш у нас в місті.

Звичайно, я розговорилася з тими, хто ходив на сеанси, запитала їх відгуки про соляних кімнатах, адже багато хто, як виявилося, ходили туди в системі. Матусі розповідали, що дуже пораділи за дітей. Особливо це було актуально для часто хворіючих дітей, які ходять із дитячі садки. Багато ходять туди з проблемами лор-захворювань. І теж відчувають значні поліпшення.

Скільки сеансів потрібно пройти

Рекомендується пройти не менше 10 сеансів галотерапії щодня або через день. Такий курс є найбільш оптимальним, за цей час організм очищається від токсинів і алергенів, відбувається оновлення клітин, перебудовується імунна система, поліпшується обмін речовин, поліпшується стан шкіри.

Повторювати курс лікування сіллю рекомендується не раніше, ніж через 6 місяців, цього достатньо для того, щоб підтримувати свій організм в тонусі і вберегти себе від частих застуд.

Ціна відвідування соляної кімнати зовсім невелика.

Соляна печера. Фото

На фотографіях ви можете подивитися, як виглядають соляні печери

Соляна печера. Показання та протипоказання

Мікроклімат соляної печери корисний практично всім, за винятком абсолютних протипоказань, про які ми поговоримо окремо. Здоровим людям сеанси галотерапії допоможуть поліпшити самопочуття, зняти емоційне навантаження, зміцнити імунітет, послужить профілактикою респіраторно – вірусних захворювань. Давайте розглянемо, коли і при яких захворюваннях показано лікування сіллю.

  • Часто хворіє простудними захворюваннями дорослим і дітям;
  • При наявності аденоїдів у дітей;
  • Дорослим і дітям із захворюванням на бронхіальну астму на ранніх стадіях і у фазі ремісії;
  • Всі захворювання бронхів і легенів;
  • Захворювання ЛОР органів (хронічний тонзиліт, фарингіт, ларингіт);
  • Захворювання шкіри (псоріаз, екзема, нейродерміт, дерматити) ;
  • Алергічні захворювання;
  • Гіпертонія на ранній стадії;
  • Відновлення після перенесеного інфаркту;
  • Цукровий діабет;
  • Синдром хронічної втоми;
  • Депресія;
  • Вегето-судинна дистонія;
  • Зайва вага;
  • Зниження імунітету.
Читайте також  Небезпека цукрованих напоїв для жінок

Після проходження терапії в соляних кімнатах ефект їх впливу зберігається 6 місяців і більше. Поліпшується настрій, відновлюється працездатність, люди рідше хворіють простудними захворюваннями, шкіра стає більш чистою і молодий.

Користь соляної печери

Процедура галотерапії сприяє виведенню з організму токсинів, алергенів, зміцнює імунітет, нормалізує обмін речовин в організмі, покращує стан шкіри, кисневий обмін. Давайте розглянемо докладніше, ніж корисна соляна печера, яких результатів можна досягти, регулярно відвідуючи її.

Перед відвідуванням соляної кімнати обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб виключити протипоказання і не завдати організму шкоди.

Захворювання дихальних шляхів

Часті простудні захворювання, повторювані гайморити, синусити, хронічний тонзиліт – ось найбільш часті супутники тих людей, які проходять сеанси оздоровлення в соляній кімнаті. Глибоке проникнення найдрібніших частинок соляної аерозолі в дихальні шляхи чудесним чином очищає їх, вбиваючи бактерії, виводячи мокротиння і слизу, зміцнюючи слизові оболонки. Після курсу галотерапії люди рідше хворіють, так як їхня імунна система зміцнюється.

При бронхіальній астмі говорити про лікування в галокамері не можна, лікування такого серйозного захворювання має проходити під контролем лікаря пульмонолога. Соляні аерозолі є лише додатковим заходом до призначеного лікування та діють позитивно на загальний перебіг захворювання. Слизуваті вміст, які скупчуються в бронхах, під впливом дрібних частинок солі, що володіють бактерицидною властивістю, розріджується і легко виводиться з кашлем, бронхи очищаються, слизова бронхів відновлює свою функцію.

Нервова система

Комфортні умови, повне розслаблення, відсутність подразнюючих факторів у штучно створених соляних камерах позитивно впливають на стан нервової системи людини. Знімаються наслідки стресових ситуацій, проходять головні болі, стабілізується артеріальний тиск, поліпшується сон, проходять страхи, роздратування, втому. Після курсу галотерапії людина відчуває прилив бадьорості, гарний настрій, підвищення працездатності, стійкість до стресових ситуацій. Дія галокамери зберігається від декількох місяців до року.

Обмін речовин

Корисно проходити сеанси галотерапії людям, що страждають цукровим діабетом та іншими порушеннями обміну речовин. Соляні аерозолі запускають процеси очищення, покращують обмін речовин, регулюють ліпідний обмін. Важливе значення для людей з зайвою вагою є той факт, що соляна кімната допомагає впоратися з депресією і контролювати свій апетит.

Алергічні захворювання

Зниження імунітету впливає на багато органів і системи, викликаючи різні хвороби. Бичем сучасної людини стали алергічні захворювання. Хворіють маленькі діти хворіють дорослі, літні люди. Мікроклімат галокамер містить алергенів і бактерій, він насичений тільки мікроелементами, тому дихати таким повітрям корисно страждаючим алергією, як би вона не виявлялася.

Читайте також  Антибіотики при ангіні

Вплив на шкіру

Неможливо переоцінити цілющий вплив соляних аерозолів на нашу шкіру, яка починає очищатися буквально через кілька сеансів галотерапії. Будь-які шкірні проблеми чудово піддаються лікуванню сіллю. Після відвідування соляної печери відчувається помітний її омолоджуючий ефект, шкіра підтягується, покращується колір обличчя, розгладжуються дрібні зморшки

Соляна печера при вагітності

Вагітність не є прямим протипоказанням для відвідування соляної печери, але в цей важливий період для жінки і майбутнього малюка необхідно виключити всі можливі ризики для здоров’я. Сеанси галотерапії можна проводити тільки за показаннями і за рекомендацією лікаря, що спостерігає протягом вагітності.

Лікар може призначити лікування в галокамері при наявності захворювань носоглотки або бронхів, щоб зменшити шкідливий вплив лікарських препаратів на здоров’я дитини. Тільки лікар здатний оцінити всі наслідки будь-якої терапії, тому самолікування в соляній печері в період вагітності не допустимо.

Пропоную подивитися відео про користь і шкоду соляних печер, відгуки лікаря фізіотерапевта.

 

Соляна печера. Показання та протипоказання для дітей

Сеанси галотерапії дуже корисні дітям, ослабленим нескінченними простудні захворювання, якщо немає ніяких протипоказань. Зазвичай галокамеру рекомендують дітям старше одного року в наступних випадках:

  • При зниженні імунітету, при частих застудах;
  • При початкових проявах астми;
  • При аденоїдах, хворобах горла і носа;
  • При наявності алергічного риніту;
  • Дітям з підвищеною збудливістю;
  • Для реабілітації після переломів і травм;
  • При захворюваннях шкіри не інфекційного характеру.

Галокамери обладнані так, щоб дітям не було там нудно, малята граються з іграшками, з задоволенням спілкуються один з одним, дивляться мультфільми. Стежити за їх поведінкою батькам все – таки необхідно, тому діти без супроводу дорослих у галокамери не допускаються.

Як часто можна відвідувати соляну печеру дитині?

Звичайний курс для дітей та дорослих при відсутності протипоказань – це 10 процедур. Чи потрібно повторювати цей курс і через який час – це також вирішує лікар.

Протипоказання до відвідування соляної печери такі ж, як і у дорослих. Ні в якому разі не можна водити дитину на сеанси галотерапії, якщо є підозра на інфекційний процес, підвищена температура тіла, є хвороби нирок.

Соляна печера. Протипоказання

Користь і шкода соляної кімнати залежать від самопочуття і стану здоров’я на момент прийняття даної процедури. У гострій стадії будь-якого захворювання процедура лікування сіллю може погіршити ситуацію. Відвідування соляної печери має свої протипоказання, тому рекомендується перед відвідуванням сходити до лікаря, здати основні аналізи, зробити флюорографію та електрокардіограму. До протипоказань відносяться:

  • Будь-які захворювання, що супроводжуються підвищеною температурою тіла;
  • хронічні захворювання в стадії загострення;
  • онкологічні захворювання;
  • туберкульоз, емфізема легенів;
  • серцева недостатність;
  • ниркова недостатність;
  • бронхіальна астма в тяжкій формі;
  • тяжка форма артеріальної гіпертонії;
  • внутрішні кровотечі;
  • епілепсія;
  • психічні розлади;

Соляна кімната – це не панацея від серйозних захворювань, це метод оздоровлення, який показаний практично здоровим людям для профілактики простудних захворювань, зміцнення імунітету і зняття нервового напруження.

Джерело