42-й тиждень вагітності : розвиток плоду, його вага, ворушіння
42 тиждень вагітності іменується пролонгованим, тобто народжені діти не є недоношеними, а повноцінними діточками, що знаходяться під невеликою загрозою. Як правило, до цього терміну доходять повторнородящі жінки або ті, чий менструальний цикл був 13 днів.
42 тиждень вагітності : розвиток плоду
Дитина не вважається недоношеною, але все таки, плацента з часом старіє і її діяльність погіршується, що може привести до розвитку гіпоксії і асфіксії. Справа в тому, активність плаценти знижується, тому вона поставляє в пуповину менший об’єм крові, що і призводить до дефіциту кисню. Цей тиждень несе загрозу для плоду, тому як зменшується вироблення навколоплідної води, що уповільнює фізичний розвиток. До того ж поживні речовини поставляються в менших кількостях, перешкоджаючи подальшому розвитку.
Дефіцит поживних речовин може привести до рефлекторного викиду первородного калу, що викличе загрозу для плоду, тому як малюк може ковтати навколоплідну воду, разом з чим в легені потрапить меконій. У таких випадках, після народження до дитини підключається апаратура для штучного дихання, щоб підвищити життєздатність плоду.
Зараз кісткова тканина стала міцніша, тому під час пологів можуть виникнути труднощі, що стосуються виходу голівки. Зараз усі органи і системи активно працюють, підтримуючи загальну життєздатність. Воскоподібний секрет повністю зник, разом з первородним пушком. Бувають випадки, коли лануго зберігається на плечах, спині і інших ділянках тіла. У таких випадках його треба видаляти вручну, шляхом викочувань хлібними кульками. Незважаючи на це дитина продовжує рости, що може створити проблему під час пологів, особливо у жінок з вузьким тазом.
Зараз плід має повний образмладенца і чекає виходу на світло. У нього є волоски на голові (5-6 мм) і довгі нігтики.
42-й тиждень вагітності : відчуття жінки
Не засмучуйтеся, якщо ваша вагітність досягла 42 тижні. Як показує практика, у більшості випадків цей термін є помилковим підрахунком лікарів. Якщо вас щось турбує, можете відвідати лікаря, щоб він обстежував і розсіяв ваше занепокоєння. Зараз вам треба зберігати спокій, тому як зайве хвилювання негативно позначиться на малюку. Налаштуйтеся на те, що пологи можуть набути ускладненого характеру, особливо якщо вам більше 35 років.
Оскільки плід досить розвинений, і постачання кальцію зміцнило кісткову тканину, можуть виникнути проблеми, адже голівка не зможе вільно пройти через родовий канал. Нігтики у плоду підросли, не дивуйтеся, якщо крихітка матиме невеликі подряпини. Якщо ваше здоров’я ослаблено, то вам можуть призначити кесаревий розтин.
Коли застосовується кесаревий розтин:
Застосування кесаревого розтину може проводитися за багатьма ознаками, але ось причиною цієї процедури може стати, як плід, так і мама.
Жінка
- – Наявність цукрового діабету або гіпертонії;
- – Нездатність жінки народити самостійно;
- – Вузький таз;
- – Відсутність перейм;
- – Наявність інфекції герпесу;
- – Розриви матки.
Плід
- – У складі амніотичної рідини міститься домішка меконію;
- – Відшаровування плаценти;
- – Старіння плаценти;
- – Притиснення пуповини;
- – Непропорційні розміри голови.
Як правило, 42 тижні вагітності досягають лише 10 відсотків вагітних дівчат, тому вам не варто хвилюватися, а лише налаштуватися на пологи і чекати потрібної години. Спілкуйтеся частіше з близькими, тому як, ви не побачитеся з ними впродовж декількох днів. На першому тижні уся ваша увага буде прикована до новонародженого, але не забувайте про близьких людей, які вам допомагали упродовж вагітності, і чекатимуть з пологового будинку.
Якщо ви помітите невеликі кров’яні виділення із статевих шляхів, розрідження випорожнення, вихід слизової пробки, гострий біль в області стегон, опущення живота, то викликайте швидку допомогу, щоб не народити в домашніх умовах. Не рекомендується самостійно стимулювати соски, тому як правильності виконання процедури вас навчить дільничний лікар. Якщо ви відноситеся до повторнородящих, то ваша вагітність пройде менш хворобливо, адже організм вже зазнавав зміни і переносив неприємні ознаки вагітності.
Ось і підійшла ваша вагітність до кінця, можливо через декілька годин ви відправитеся в пологовий будинок і успішно народите. Не забудьте узяти з собою страховий медичний поліс, паспорт, обмінну карту, телефон, 2-3 бюстгальтери, халат, прокладення і тапочки. Вдалих пологів, здоров’я вам і вашій дитині!
Народженя дитини. Пологи: відео
Після пологів. Догляд за новонародженим: відео