опис
Сьогодні поговоримо про такий популярний фрукті, як айва. Ці плоди широко використовуються в кулінарії, особливо у кавказькій і турецької кухнях. Айву додають в страви з м'яса, роблять з неї джеми, соуси, кладуть в чай. Але особливо гарний айвовий компот. Саме цей чудовий напій ми і пропонуємо вам приготувати. Крім того, що айва володіє оригінальним смаком, ці плоди мають також неймовірний аромат, а також є дуже корисними для нашого організму. Заготовити айву на зиму у вигляді компоту – відмінне рішення запастися вітамінами.
Інгредієнти
Харчова цінність страви “Айвовий компот” (на 100 грам)
- Білки 0 гр.
- Жири 0 гр.
- Вуглеводи 54 гр.
- Калорії 219 ккал.
Покроковий рецепт з фото
01. Зварити айвовий компот – завдання простіше простого, і головним секретом є хороші плоди. Зовсім трохи вашого часу – і у вас вже заготовлено на зиму прекрасний напій, який ризикує до зими і не дожити))) Насправді рецептів приготування айвового компоту існує дуже багато, адже кожна господиня шукає свій ідеальний варіант, експериментуючи зі способом і інгредієнтами. Даний рецепт дуже простий, швидкий і зручний. Підготуємо айву. Звичайно ж плоди повинні бути стиглі, не підгнилі. Є різні сорти айви, але на смакові якості компоту це не впливає. Отже, айву ми гарненько миємо. Спочатку може здатися, що плоди ніби жирнуваті, коли починаєш мити, це така особливість.
02. Чисту айву чистимо від шкірки. Якщо у вас багато плодів, то очищену айву краще відразу помістити в миску з водою, щоб не темніла. Далі очищену ріжемо на шматочки, прибираючи при цьому серединки і насіння.
03. Після цього подрібнену айву складаємо в банки. Банки попередньо бажано простерилізувати. Ви можете використовувати будь-які за обсягом банки. В даному рецепті ми беремо невеликі літрові банки. Наповнюємо їх айвою повністю. Потім засипаємо цукор з розрахунку на одну літрову банку п'ять столових ложок цукру.
04. Тепер заливаємо айву звичайною питною водою і закриваємо кришкою. Ви можете використовувати спеціальні банки з кришками під закрутку або ж звичайні, тоді кришки закочуєте.
05. Після цього наливаємо у велику каструлю або миску води, на дно краще покласти рушник або марлю і ставимо наші банки. Включаємо невеликий вогонь і готуємо наш компот. Спочатку доводимо воду до кипіння, а потім в киплячій воді стерилізуємо банки хвилин 15 і дістаємо їх з води.
06. Айвовий компот готовий. Тепер банки накриваємо покривалом і залишаємо поки не охолонуть. Ну і завершальний етап – відправляємо наш компот в підвал на зберігання. Айвовий компот, приготований таким нехитрим способом, виходить дуже смачним і ароматним. Цей напій не залишить байдужим ні ваших домочадців, ні ваших гостей. Слід зазначити, що такий варіант айвового компоту схожий на сироп, виходить дуже насиченим, смак айви концентрований, тому його можна сміливо розбавити кип'яченою водою перед вживанням.