Більшість сучасних дівчат, прагнучи максимально сподобатися своєму партнеру, і дотримуючись правил гігієни, видаляють зайве волосся з різних ділянок власного тіла. Найчастіше увага приділяється інтимним зонам, ногам і пахвам, де волоски ростуть більш рясно, ніж на інших ділянках шкіри.
І тут ви повинні знати, як правильно голити інтимне місце, щоб не завдати собі зайвих пошкоджень. Однак в останньому згаданому випадку процедуру слід проводити максимально делікатно, щоб уникнути подразнень.
А чи треба голити інтимне місце?
Якщо розглядати питання необхідності гоління з погляду природи і красоти, то можна зробити простий висновок: якщо волосся «там» росте, значить, це комусь потрібно. Оволосіння інтимної зони в період статевого дозрівання є вторинною статевою ознакою: визначає переваги у виборі сексуального партнера, але не має ніякого відношення до процесу розмноження, і не впливає на нього. Крім того, волосяний покрив виконує кілька вельми корисних функцій:
- Теплову. Лобкові волосся забезпечують терморегуляцію статевих органів в різний час року;
- Захисну. Перешкоджають проникненню патогенної мікрофлори. Ця функція особливо важлива для підтримки жіночого здоров’я;
- Сексуальну. Виробляються організмом феромони «надійно утримуються рослинністю» і роблять особину більш привабливою і цікавою для протилежної статі.
З цих причин лікарі настійно не рекомендують видаляти волосяний покрив в паху. Максимум, що дозволено — стрижка. Тут якраз і стають доречними салонні стрижки в області бікіні. По-перше, це естетично, а по-друге — абсолютно нешкідливо. Більше того, доглянуте інтимне місце надає людині почуття впевненості і сексуальності, а це важливо для підтримки здорового рівня сексуального життя.
Ще одним позитивним моментом в даному питанні, є дотримання гігієнічних норм. Адже на волоссі у цій частині тіла накопичується досить велика кількість бактерій, бруду і продуктів вироблення сальних залоз. Тому варто пошукати «золоту середину». А якщо ви все-таки зважилися «начисто» поголити інтимну зону, необхідно правильно, а точніше — індивідуально підібрати спосіб гоління.
Процес підготовки
Спочатку потрібно вибрати правильний інструмент. Багато дівчат хочуть використовувати епілятор, вважаючи, що подібний прилад володіє максимальною ефективністю, проте видалити волосся автоматизованим способом, не отримавши жахливого подразнення, можна тільки коли шкіра не відрізняється зайвою чутливістю. Пам’ятайте: пінцети епілятора попросту висмикують волосся, залишаючи невеликі рани, які на ніжній поверхні можуть навіть кровоточити і живцем, утворювати неестетичні шрами.
Тому в домашніх умовах рекомендують користуватися стандартним станком для гоління. Якщо уникнути найсильнішого подразнення не вдається подібним чином, вашим єдиним виходом залишиться фотоепіляція, проведена в професійному салоні.
Леза станка повинні бути максимально гострими. Оптимальним виходом буде покупка якісної дорогої одноразової бритви. Однак не намагайтеся сильно економити — дешевий інструмент не тільки викличе роздратування шкіри, але і порушить нормальне положення волосся, змусивши їх вростати в шкіру, завдаючи неприємні відчуття і виключаючи можливість легкого усунення.
При відсутності в продажу високоякісних одноразових станків варто придбати додатковий змінний картридж для звичайної бритви, використовуючи його тільки для гоління інтимного місця. Щоб уникнути подразнення, напередодні прийміть теплу ванну, в якій необхідно провести приблизно 15-20 хвилин, дочекавшись розширення пор шкіри.
Чим краще голити інтимне місце?
Сучасна косметологія пропонує безліч варіантів для видалення небажаної рослинності. Однак, кожен з них викликає чимало суперечок на предмет безпеки та ефективності. Розглянемо їх окремо:
- Епіляція. Подібна процедура передбачає повне видалення волосяного покриву разом з цибулиною. Найбільш поширеними є кілька її видів: лазерна і фотоепіляція, а також позбавлення від волосся воском і цукром. До плюсів цього способу варто віднести ефективність: ви отримаєте гладку шкіру, як говориться: «без сучка, без задирки», але існують і мінуси. По-перше, це досить дорога процедура, по-друге — не зовсім безпечна, а по-третє — досить болісна. Потрібно звертатися до майстра, який дійсно розбирається в цій справі і не завдасть вам каліцтв у вигляді яких-небудь пошкоджень шкірного покриву.
- Депіляція. Цей спосіб також має чималу популярність. Суть методу полягає у видаленні видимої частини «рослинності». Найчастіше в хід йдуть спеціальні депіляційні креми, які наносять на необхідну зону, і через деякий час знімають за допомогою спеціальної лопатки. Результат буде відчуватися досить довго. Але існує і «зворотний бік медалі»: більшість подібних кремів включають в свій склад алергічні речовини у вигляді ароматів, парабенів та інших компонентів. Тому депіляційні засоби потрібно підбирати з великою обережністю.
- Звичайне гоління. Це найпопулярніша процедура щодо позбавлення від зайвого волосся. Крім того, такі маніпуляції можна самостійно здійснювати і в домашніх умовах. Дешево, швидко, досить ефективно — це основні плюси гоління. До мінусів ж варто віднести можливість появи порізів, запалень і інфікування статевих органів різними патогенними організмами. Правда, щоб спокійно користуватися бритвою і уникнути негативних наслідків, потрібно всього лише «вивчити методику».
Процес гоління інтимної зони
Існує кілька основних правил, як краще голити зону бікіні, які допоможуть позбутися від небажаної рослинності, а також уникнути виникнення подразнення, порізів і врослих волосків в зоні бікіні. Голити необхідно в обов’язковому порядку по росту волосся і ні в якому разі, не навпаки, інакше уникнути порізів не вдасться. Під час гоління волосся не варто поспішати, нехай це краще займе багато часу, ніж залишить неприємні наслідки і сліди порізів.
Дуже важливо після гоління правильно обробити шкіру в зоні бікіні, наприклад, зволожуючим і пом’якшувальною спеціальним лосьйоном після гоління. Як варіант, можна обробити виголену ділянку засобом, який дозволяє уповільнити ріст волосся. У випадку, якщо вам не вдалося уникнути порізів і ранок, їх слід обробити перекисом водню і вже після цього використовувати різні зволожуючі косметичні засоби.