Чорні крапки у вухах: причини появи і методи лікування

Краси зовнішнім виглядом не додають чорні точки в вухах. При великій кількості комедонов можна звернутися в спеціалізовані салони, які проведуть якісну чистку шкіри. У разі самостійного видалення потрібно дотримуватися правил гігієни і рекомендацій косметологів. Так чи інакше, наявність чорних крапок в вушних раковинах можуть свідчити про порушення в роботі організму, тому при їх появі краще провести діагностику і здати аналізи.

Причини появи

Приводом до появи чорних крапок у вухах можуть служити різні чинники. Найбільш поширені серед них:

  • гормональні скачки і збої – під час статевого дозрівання, при вагітності, в менструальний або клімактеричний період;
  • підвищена секреція підшкірного сала, схильність шкіри до жирності;
  • надлишкове виділення вушної сірки;
  • загострення хронічних захворювань печінки, шлунково-кишкового тракту і органів сечостатевої системи;
  • великі чорні точки можуть сигналізувати про наявність інфекції;
  • нехтування правилами гігієни – нерегулярне чищення вух, використання чужого головного убору, брудних навушників.

Визначити конкретну причину можна за допомогою консультації дерматолога. Після цього можна приступати до видалення чорних крапок у вухах.

Способи лікування

Щоб усунути проблему, можна скористатися послугами фахівців або позбутися від чорних крапок в домашніх умовах самостійно. В обох випадках до процедури варто підійти відповідально з дотриманням всіх правил дезінфекції.

Маски

Серед натуральних компонентів можна знайти ті, які мають очищує властивістю і допоможуть зупинити зростання інфекції у вухах. Це, перш за все, антисептики (мед), абсорбуючі речовини (активоване вугілля) і відбілюючі (сода, лимон). Рекомендується перед нанесенням маски розпарити шкіру в вухах, це дозволить спростити процес позбавлення від чорних крапок. Маски, як правило, не можуть дати миттєвий результат, але вони не травмують шкіру і багато хто з них не вимагають тривалого курсу.

лимон

Видавити сік з свіжого цитруса, нанести пальцем або ватним тампоном на вугри. Накладати таку маску слід на пару хвилин, змив водою. Кращого результату вдасться досягти, якщо виконувати компреси щодня вранці і ввечері.

Читайте також  Коли і в який час доби краще робити маски для обличчя

Харчова сода

Невелика кількість соди розбавляється водою так, щоб вийшла густа каша. Такий склад добре відбілює чорні точки в вухах. Його слід змивати через 2 хвилини після нанесення.

желатин

Желирующее речовина рекомендується використовувати при величезних точках, оскільки при дрібних він може забивати пори. Щоб застосовувати желатин для видалення точок будь-якого розміру, потрібно домогтися в’язкої консистенції маски. Такий склад згодом застигне на шкірі і легко зніметься плівкою, захоплюючи бруд. Отримати потрібну в’язкість дозволить додавання активованого вугілля: 2 таблетки потрібно розім’яти і розмішати в желатинової рідини. Маска залишається на 15-20 хвилин.

Яєчний білок

Сире яйце розбити, відокремити білок від жовтка і ретельно збити. Використовувати маску слід в кілька шарів – спочатку наноситься перший, потрібно почекати, поки він повністю висохне, після цього – наступний. Він має властивість стягувати шкіру, позбавляючи тим самим від чорних крапок у вухах.

Мед

За допомогою бджолиного антисептика теж можна прибрати чорні точки в вухах. Він підігрівається (мед повинен стати в’язким і тягучим), наноситься на проблемні місця на 10 хвилин і змивається водою.

Масло чайного дерева

Ефірна олія чайного дерева зупиняє запальні процеси, усуває больові симптоми на шкірі, тому підходить і для усунення чорних крапок, особливо, якщо вони набули масштабного характеру. Ефір розводиться водою: на чайну ложку 2-3 краплі. В отриманому розчині змочується ватний диск, їм потрібно протирати вуха.

сік алое

Екстракт столетника дозволяє усунути чорні точки в вухах безболісно і через кілька застосувань. Для цього краще використовувати не свіжозрізані листя, а потримати їх кілька днів в холодильнику, подрібнивши в кашу і приклавши як марлевого компресу.

Яблучний оцет

В оцті змочити ватний диск, ретельно змастити чорні точки і через 2 хвилини змити водою.

молоко

На проблемні місця нанести густим шаром молоко, залишити на 10 хвилин.

Читайте також  Що ефективніше – лазерна або фотоепіляція?

Салонні способи

Серед салонних методик виділяють апаратну чистку і ручну. Вибір того чи іншого способу залежить від показань лікаря і індивідуальних особливостей організму.

мануальне видалення

Ручна чистка проводиться косметологом за допомогою видавлювання чорних крапок пальцями. Руки фахівця захищені рукавичками, а поверхня, з якої професіонал взаємодіє, обробляється спеціальними антисептичними розчинами. Варто відзначити, що це найбільш болюче з усіх методів, який обов’язково повинен включати в себе реабілітаційний період для шкіри (її потрібно захищати від зовнішніх впливів і наносити на неї загоюють маски або препарати).

Ультразвукова чистка

На чорні точки впливають ультразвуковими хвилями. Цей спосіб менш хворобливий, ніж ручна або механічна чистка, тому рекомендується людям з чутливою шкірою. Основним недоліком методу є його низька ефективність – нерідко для повного позбавлення від чорних крапок у вухах потрібно вдатися до кількох процедур або доповнити їх домашніми масками.

Механічна чистка

У салоні цей різновид чистки здійснюється спеціальною щіткою, ложкою Уно або за допомогою голки Відаля. Ці інструменти допомагають швидко видавити чорні точки. Методика також травмує шкіру, на якій якийсь час можуть зберігатися рубці і почервоніння. У комплекс процедури в обов’язковому порядку входить розпарювання шкіри вух і дезінфекція.

Вакуумне видалення

На шкірі за допомогою спеціального інструменту створюється ефект вакууму, який витягує забруднення. Ця апаратна процедура дуже ефективна і безболісна, дозволяє видалити чорні точки за один раз.

Експрес-метод самостійно

Щоб позбутися від чорних крапок у вухах в домашніх умовах, потрібно слідувати покрокової інструкції.

  1. Спочатку шкіру в вухах потрібно розпарити: змочити в гарячій воді махрової рушник і прикласти до вуха до повного охолодження. Виконати це пару раз.
  2. Обробити вуха скрабом, проходить масажними круговими рухами.
  3. Ретельно вимити руки з милом або протерти спиртом, і підготувати інструменти.
  4. При видавлюванні можна користуватися шприцами, стрижнями від ручок або робити це брудними руками. Велика ймовірність занесення інфекції в слуховий канал, що загрожує негативними наслідками.
  5. Правильно видаляти чорні точки слід за допомогою ложки Уно, її можна придбати в косметологічних відділах. Ложку обробити спиртом або дезінфікуючим розчином.
  6. Голову зафіксувати – покласти на бік, перед дзеркалом видавлювати ложкою кожен комедон. Він повинен вийти з вуха повністю.
  7. На завершення процедури знову обробити вухо спиртом і не турбувати протягом доби.
Читайте також  Рецепти маски з малини для обличчя (сухої, жирної, проблемної шкіри).

Більш докладно домашнє видалення чорних крапок з вух представлено на відео.

Особливості для дитини і підлітка

Дитяча шкіра дуже ніжна, тому вдаватися до витискування можна. Позбавлятися від чорних крапок потрібно домашніми засобами або аптечними мазями.

Підліткова шкіра схильна до запальних процесів, тому слід особливу увагу приділити дезінфекції, ручна чистка також не рекомендується, оскільки можуть залишитися рубці.

Якщо дитина скаржиться, що чорні точки болять, то слід негайно звернутися до лікаря.

Профілактика

Щоб знизити ймовірність появи чорних крапок у вухах, необхідно подбати про профілактику, яка включає в себе нескладні заходи, спрямовані в основному на гігієну:

  • регулярно чистити вуха ватною паличкою;
  • стежити також за чистотою навушників, періодично обробляючи їх знезаражувальним розчином;
  • захищати голову від впливу низьких температур і вітру;
  • знизити рівень солодкого і жирного в раціоні;
  • користуватися вологими серветками при неможливості почистити вуха.

Видавлювати чорні точки можна вдома, дотримуючись усіх правил дезінфекції, але краще все ж звернутися до професіоналів, щоб не нашкодити здоров’ю і повністю виключити можливість занесення інфекції. При незначних забрудненнях швидкий результат дадуть домашні маски за умови їх регулярного виконання.

Джерело