Як вивести пляму від кулькової ручки?

Плями від кулькової ручки

Кулькові ручки звичні всім з дитинства. І кожен знає, як легко забруднити ними речі. Або витече чорнило зі стрижня при неакуратному зверненні, або ковпачок загубиться, і ручка забруднить карлючками кишеню, сумку або меблі. Або дитина добереться до канцелярського приладдя і вирішить, що можна прикрасити малюнком новий диван, мамину куртку або шпалери в кімнаті. Хочеш-не хочеш, а доведеться з’ясовувати: як вивести пляму від кулькової ручки, щоб не залишилося кольорових розводів.

Багато хто просто відносить річ в чистку, щоб доручити фахівцям з клінінгу відіпрати забруднення від чорнила з кулькової ручки. Але, на жаль, результат чищення буває не завжди успішним. Можна спробувати вивести плями з одягу або меблів будинку, власними силами і простими засобами. Речовини для домашньої хімчистки досить доступні і досить ефективні.

Домашні засоби для видалення плям

Напевно хоч один засіб з тих, що будуть перераховані нижче, знайдеться у вашому домі.

  • Спирт і спиртовмісні розчини: одеколон, горілка. Спирт розчиняє пасту, але на тканині можуть залишитися кольорові розводи. На штучній шкірі спирт змиває тільки свіжі сліди. Повністю видалити застарілу пляму від кулькової ручки спиртом не вдасться: вона тільки посвітлішає, але не зникне. Можна спробувати прибрати потім кольорові розводи розчином перекису водню, але будьте обережні з кольровими матеріалами: від перекису вони можуть втратити яскравість забарвлення. Річ після чищення потрібно буде добре відіпрати.
  • Суміш спирту з ацетоном відмінно справляється навіть зі старими слідами кулькової ручки. Але будьте обережні: деякі матеріали розчиняються в ацетоні. Спробуйте капнути трохи розчину спочатку в непомітному місці.
  • Суміш спирту і гліцерину в рівних частках. Після того, як під вашим ватним тампоном пропадуть сліди пасти, виперіть річ або промийте поверхню теплою водою.
  • Оцтово-спиртовий розчин також допомагає вивести забруднення від кулькової ручки. Після видалення плями необхідно добре відіпрати або промити річ у воді.
  • Непогано справляється з пастою і звичайна харчова сода, а кальцинована — ще краще. Цей метод щадний, і їм можна привести в порядок навіть делікатні тканини. З соди потрібно зробити кашку, додавши кілька крапель води. Кашку акуратно розмажте по поверхні забрудненої речі, залиште на 15-20 хвилин, потім дбайливо і ретельно прополощіть.
  • Як не дивно, свіжі сліди від кулькової ручки можна вивести з одягу кислим молоком або молочною сироваткою. Якщо відразу сліди пасти відтерти або відмити не вдається, можна замочити річ в кислому молоці на 1-2 години, потім обережно протерти зіпсоване місце щіточкою, а після випрати в звичайному режимі. Таким способом можна відіпрати плями з тканини з льону, бавовни, синтетики, навіть шовку та вовни. Відмивається паста і з штучної шкіри.
  • Ще один засіб, який можна знайти у власному холодильнику — лимон. Лимонний сік з сіллю може відмінно видалити свіжу пляму від кулькової ручки. Якщо свіжого лимона немає, розчиніть у теплій воді трохи лимонної кислоти.
Читайте також  Олександр Положинський назвав дату закінчення війни: 25 травня

При виведенні забруднень з тканини підкладіть під забруднене місце паперові рушники, щоб розчинена паста відразу вбиралася, а не розповзалася по тканині. Замість паперового рушника можна застосовувати крохмаль.

Є ще кілька речовин, які можуть допомогти видалити плями від кулькової ручки з одягу та інших речей. Але вони менш доступні, або більш небезпечні, або володіють надмірно різким запахом. Наприклад, скипидаром можна ліквідувати сліди кулькової ручки навіть з вовняних і шовкових тканин, але потім вам доведеться повозитися, щоб відіпрати річ від сильного характерного запаху.

Добре розчиняє плями від пасти і нашатирний спирт. Особливо якщо його злегка підігріти. Але пари цієї речовини шкідливі, і використовувати нашатирний спирт краще на вулиці або при наявності хорошої витяжної вентиляції.

Щавлева кислота також ефективна, але це їдка речовина є далеко не у кожному господарстві, принаймні, в чистому вигляді. Щавлева кислота входить до складу найбільш їдких засобів побутової хімії, призначених для видалення іржі. Працювати з нею без міцних гумових рукавичок категорично не можна, інакше ймовірність отримання опіку або подразнення занадто велика. Видалити плями від кулькової ручки цією речовиною можна з бавовняної тканини і льону. Після впливу кислоти річ потрібно добре відіпрати в розчині нейтрального миючого засобу. При полосканні варто скористатися кондиціонером-ополіскувачем.

Якщо у вас вдома є плямовивідники, ви можете спробувати скористатися ними. За відгуками господинь, на власному досвіді з’ясувати, як вивести пляму від кулькової ручки, непоганий ефект дають такі засоби:

Сліди від кулькової ручки на білих лляних і бавовняних тканинах може вивести «Білизна». Свіжі сліди варто спробувати відіпрати милом «Антипятін».

Виведення плям від ручки в домашніх умовах

Для видалення плям від кулькової ручки з певних видів тканин можна спробувати наступні засоби:

  • Лимонний сік. Прекрасно видаляє свіжі плями від кулькової ручки.
  • Тепле молоко або кисле. Свіжу чорнильну пляму потрібно протерти або запрати. Якщо пляма стара, то потрібно замочити виріб в молоці на кілька годин, до того моменту, поки розводи повністю не зникнуть.
  • Гліцерин і етиловий спирт. Ці компоненти змішуються в пропорції один до одного. Після чого наноситься на чорнильну пляму за допомогою ватного диска. Терти потрібно до повного зникнення плями, в міру необхідності змінюючи ватний диск. Після цього тканину необхідно виполоскати в теплій воді.
  • Рідина для зняття лаку. Вивести плями від ручки цим засобом можна з нефарбованих тканин. На кольорових речах можуть залишитися світлі розводи або плями, або може змінитися відтінок тканини.
  • Потрійний одеколон. Його також наносять на чорнильну пляму змоченим ватним тампоном. Пляму від кулькової ручки виводять за допомогою одеколону за лічені хвилини.
  • Оцет і спирт. З цих компонентів в рівних частках роблять суміш і підігрівають на водяній парі. Гарячий розчин наносять на чорнильну пляму і залишають до повного його зникнення.
  • Щавлева кислота. Дешевий і ефективний засіб для виведення плям від ручки з білих бавовняних виробів. Перед нанесенням її необхідно довести до температури кипіння і акуратно, щоб не обпектися, нанести на пляму. Потім ретельно прополоскати річ в чистій воді.
  • Розчин лимонної кислоти. Добре видаляє плями від кулькової ручки з стійких до хімії пофарбованих бавовняних і вовняних тканин.
Читайте також  Аліна Пономаренко презентувала національний костюм для конкурсу «Міс Всесвіт»

Як вивести кулькову ручку певного кольору

Для наповнення кулькових ручок використовуються різні кольорові чорнила, які створені на основі фарбувальних речовин, тому для видалення чорнильної плями того чи іншого кольору можна використовувати наступні рекомендації:

  • Плями від синіх або чорних чорнил з виробу можна видалити розчином з 20 міліграм 10% аміаку, 20 міліграм спирту і 20 міліграм очищеної дистильованої води. Його наносять на розчин на кілька хвилин, до повного зникнення плями, після чого річ потрібно випрати.
  • Плями від червоної і чорної кулькової ручки можна видалити за допомогою гірчиці, розведеної водою до кашоподібного стану. Її потрібно нанести на пляму від кулькової ручки і залишити на добу. Після закінчення часу, випрати річ в теплій воді.
  • Кольорові чорнила можна вивести гліцерином, натерши їм забруднення і залишити на годину. Потім прополоскати виріб теплою водою з невеликою кількістю солі.
  • Очищений скипидар видалить пляма від будь-якої кулькової ручки. Для цього потрібно змочити в ньому тампон і протерти пляму. Після зникнення забруднення потрібно виполоскати річ в теплій воді.

Але не варто забувати, що засоби підходять не для всіх видів тканини. Тому перед початком використання будь-якого засобу, нанесіть його спочатку на виворітну сторону виробу або шви, щоб побачити, як тканина поведе себе при контакті. Врахуйте, що рідина для зняття лаку або ацетон можуть роз’їсти волокна.