Сергій Міхалок і Олександр Чемеров переспівали пісню Кузьми Скрябіна — “Чорнобиль Форева”

Сергій Міхалок та Олександр Чемеров

Покинуті будинки Прип’яті і стара техніка ліквідаторів— лідери гуртів  Ляпис-98 та Димна Суміш зняли кліп у Чорнобилі, щоб нагадати всім сенс давно знайомої пісні Кузьми Скрябіна — Чорнобиль Форева, у проєкті “Звуки Чорнобиля”.

“Не ламай, не пиляй, не рубай, гілку, на якій сам сидиш, не чекай, не мовчи — хто мовчить, дочекається таки біди” — перші слова пісні з дуже важливим посилом, що Чорнобиль не тільки техногенна та екологічна катастрофа, а ще й інформаційна. Замовчування інформації про аварію в минулому призвело до шаленої кількості жертв, а мовчання навколо неї сьогодні може призвести до нової біди. 

Цього року одразу 10 українських та іноземних музикантів об’єднались у проєкті щодо створення музичного альбому “Звуки Чорнобиля” й записали пісні з використанням бібліотеки унікальних звуків, записаних у Зоні відчуження  медіа-художником Валерієм Коршуновим, що є  автором ідеї та продюсером альбому.  Сергій Міхалок (BRUTTO, Ляпис-98, DREZDEN) і Олександр Чемеров (екс-Димна суміш, The Gitas) взяли участь в проєкті “Звуки Чорнобиля” та презентували кліп на власну версію пісні гурту “Скрябін” — “Чорнобиль форева”.

Олександр Чемеров, екс-Димна суміш, The Gitas:

Ми зустрілися з Сергієм в Одесі і в процесі спілкування вирішили зробити спільну пісню. Сергій давно хотів переосмислити пісню Скрябіна “Чорнобиль форева”, і мені сподобалась ідея того, що він заспіває українською. В той самий час Валерій Коршунов запропонував нам взяти участь в їх музичному проєкті “Звуки Чорнобиля”. Мені було п’ять років, коли сталася трагедія, і в той самий рік в мене народилася сестра. Я пам‘ятаю, що люди в Чернігові, де я тоді мешкав, знаходячись в 60 км від Чорнобиля, жили звичайним життям, бо інформація приховувалась. Всі знали — щось сталося, але не знали, що саме і в яких масштабах, а через декілька років нам видали документи постраждалих дітей Чорнобиля. Під час зйомок кліпу ми провели цілий день зі знімальною групою в Зоні Відчуження і на мить відчули реалії міста-привида.

Сергій Міхалок і Олександр Чемеров переспівали пісню Кузьми Скрябіна — "Чорнобиль Форева"
Готель “Енергетик”

Читайте також  Брітні Спірс вперше дозволили використовувати iPad: реакція зірки

 

Валерій Коршунов, автор ідеї та продюсер альбому “Звуки Чорнобиля”:

Радіаційні хмари та людські жертви аварії не мають кордонів. У 1986 році від Чорнобилю постраждала вся Європа, але особливих жертв зазнала саме Україна та Білорусь. Близько 8,5 мільйонів людей отримали значні дози опромінення в перші дні після аварії. Ми спілкувалися з Сергієм та Олександром про те, що Чорнобиль торкнувся наших країн. Це поєднує нас у такі важкі часи, як зараз — ми відчуваємо, що ми не одні стикнулися з проблемою Чорнобиля, вона також єднає нас — цей біль, ці проблеми, нескінченні питання. Дуже круто, що ми так легко знайшли спільну мову. А враховуючи пісню Кузьми Скрябіна, на його текст та музику — це вже поєднання трьох різноманітних митців, які поєднують і Україну і Білорусь, і нашу історію. Це дійсно класна колаборація і я дуже радію, що такі артисти долучилися до проєкту!

Сергій Міхалок і Олександр Чемеров переспівали пісню Кузьми Скрябіна — "Чорнобиль Форева"
Сергій Міхалок та Олександр Чемеров

Також ти можеш дізнатися, від якої фатальної помилки батьки Аліни Гросу намагалися її вберегти.