Джейсон Момоа та Дайан Уоррен
У Лос-Анджелесі пройшла 94-а церемонія «Оскар», і без згадки України, яка вже більше місяця бореться з російським вторгненням, не обійшлося. Церемонія гостинності майже хвилинної молчання всіх погибших мирних жителів і захисників України.
Обращение від організаторів заходу з’явилося на чорному екрані.
Ми хочемо за хвилину молчання продемонструвати нашу підтримку народу України, яка в нинішній час триває з вторгненням, конфліктом і передрассудами в межах своїх власних кордонів. Хоча кіно є для нас важливим способом виражати нашу людськість під час конфлікту, реальність така, що мільйони сімей в Україні потребують в еде, медичній допомозі, чистому воді та екстренної допомоги. Ресурсів мало, і ми — як глобальне співтовариство—можемо зробити більше. Ми просим вас підтримати Україну всіма можливими способами. #standwithukraine — призвали організатори “Оскару” допомагати Україні.
Отметим, що в ролику не було сказано ні єдиного слова о роли РФ у войні.
Крім того, багато зірок з’явилися на червоній дорозі кінопремії з нашої національної символіки, виразно таким чином підтримки українського народу. Готель “Оскара” наділи значки та нагрудні платки в кольорі українського прапора. Деякі знаменитості прийшли з голубими ленточками з хештегом #withrefugees в знак підтримки беженців з України.
Дайана Уоррен
Дайана Уоррен
Джеймі Лі Кьортіс
Юн Е-джон
Джейсон Момоа
Тайлер Перри
Джессі Баклі
Уродженка Чернівців Міла Куніс виступила на церемонії з промовою про події, що відбуваються на її батьківщині.
Нещодавні глобальні події змусили багатьох із нас відчувати себе спустошеними. Тим не менш, коли ви бачите силу і стійкість тих, хто стає з таким опустошенням, неможливо не захиститися їх стійкістю. Не можна не захоплюватися тими, хто знаходить в собі сили продовжувати битися в неймовірній темряві — сказала вона.
Актор Бенедикт Камбербетч, який не раз висловлювався проти агресії Росії, перед початком церемонії зазначив, що мирне населення України гине прямо в цю хвилину, і весь світ повинен робити більше, щоб це зупинилося.
Бенедикт Камбербетч із дружиною
Це жахливо. Я хотів би назвати себе громадянином світу, але як батько і людина, я не можу бачити дітей, похованих під уламками театрів, бачити, як вагітних жінок ранять в рідних будинках. Знаєте, це за межею розуміння, все, що відбувається — сказав він.
Режисер Френсіс Форд Коппола також нагадав про Україну зі сцени “Оскару”. Під кінець своєї промови, присвяченій “Хрещеному батькові”, Френсіс Форд Коппола притиснув руку до грудей і сказав: Viva Ukraine! — Живи Україно!
Печать страницы