1 тиждень вагітності

Коли починається вагітність?

Вагітність найчастіше розраховують гестаційним методом, тобто з першого дня останньої менструації, тому мається на увазі, що в перші два тижні ви насправді ще не вагітні. Якщо ви плануєте зачати дитину, зверніть увагу на своє харчування, намагайтеся їсти якомога більше продуктів, що містять фолати (похідні фолієвої кислоти, що містяться в листовій зелені і цитрусових) або приймати харчові добавки, що містять фолієву кислоту, яка запобігає розвитку дефектів нервової трубки у дитини.

І якщо ви дійсно маєте намір зачати дитину, вам доведеться часто займатися сексом!

Чи готовий майбутній батько до дитини?

Детально обговорите плани на життя з дитиною з батьком майбутнього малюка. Вам треба разом зрозуміти, як поява маленької людини відіб’ється на ваших почуттях, взаємовідносинах і матеріальному благополуччі. Якщо бажана дитина буде вашим первістком, а у вас немає маленьких братів і сестер, яких ви пам’ятаєте зовсім крихітками, має сенс отримати уявлення про те, що таке малюк.

Ходіть у гості до родичів і друзів, у яких є діти, цікавтеся, як батьки відносяться до свого статусу, що змінився. Таким чином ви почуєте і хороше, і не дуже, познайомитеся із запахами маленької дитини (так-так, у тому числі і мокрих пелюшок!) і вирішите, чи готові ви до появи третього у ваших стосунках.

Чи готове ваше тіло до вагітності?

Секс, окрім задоволення і можливості завагітніти, – прекрасний різновид фізичного тренування, яке потрібне вагітній жінці, оскільки вагітність вимагає великої кількості сил. Якщо у вас немає звички регулярно виконувати вправи і ви не ходите в спортзал, чом би не зайнятися йогою або плаванням? Будь-які систематичні навантаження підготують ваше тіло до місяців очікування дитини, не кажучи вже про те, яку величезну допомогу вони нададуть вам під час пологів.

1 тиждень вагітності: зміни в організмі жінки

Вагітність, по суті, починає розвиватися з моменту злиття жіночої статевої гамети і сперматозоїда, а вірогідність запліднення найбільш велика в період овуляції. Проте, оскільки постфактум точно визначити момент виходу зрілої яйцеклітини, практично, неможливо, акушери спочатку вираховують термін вагітності, починаючи з першого дня останньої менструації і, окрім зручності, в цьому є свій глибокий сенс.

Виходить, що термін вагітності відлічується з того дня, коли в яєчнику жінки починає дозрівати фолікул, а разом з ним і жіноча статева гамета – яйцеклітина. Від того, наскільки “якісною” буде мамина половинка майбутньої дитини, багато в чому залежить його здоров’я.

Усі процеси, що відбуваються в статевих органах, контролюються гіпоталамусом і гіпофізом – структурами головного мозку, що виділяють активні речовини, що роблять вплив на роботу статевих залоз.

Читайте також  35 тиждень вагітності

На початку менструального циклу під дією фолікулостимулюючого гормону гіпофіза, в яєчнику починає дозрівати фолікул. Він є бульбашкою, що наповнена рідиною і містить в собі жіночу статеву гамету – яйцеклітину. Стінки фолікула складаються з двох шарів клітин, зовнішній з’єднувальнотканинний і внутрішній, активний, виробляючий жіночі статеві гормони – естроген.

У міру дозрівання фолікула в організмі жінки починає збільшуватися кількість естрогену. Під їх впливом слизова оболонка матки відновлюється після функціонального відторгнення і потім починає розростатися, готуючись до майбутньої вагітності, до того, щоб прийняти і утримати зародок, що розвивається.

1 тиждень вагітності: ознаки вагітності

Оскільки перший тиждень вагітності, по суті, вагітністю ще не є, цілком природно, що ніяких змін у своєму організмі жінка не відчуває. У яєчнику тільки починає дозрівати майбутня половинка нової людини – яйцеклітина. Фолікул збільшується в розмірах і виробляє естроген. Менструація закінчується, дратівливість, слабкість, сонливість,, характерні для передменструального синдрому, поступаються місцем гарному настрою і жаданню діяльності.

Симптоми і ознаки вагітності стають більше явними на другому і третьому тижні вагітності.

Симптоми вагітності на першому тижні

✏ Штучні нігті починають ламатися, особливо ті, які були нарощчені акрилом, тому як організм починає активну адаптацію, що викликає хімічні реакції.
✏ У смуглявих і темноволосих жінок відбувається потемніння ареоли (область навколо соска).
✏ Вени на грудях стають помітнішими, утворюючи венозну мережу, що викликано посиленням циркуляції крові. Цю ознаку ще називають “Павуковими венами”.
✏ Скупчення слизу в носовій порожнині, хропіння, нежить – зустрічаються рідко, але все таки, відносяться до перших ознак вагітності, оскільки зміни в самопочутті відбуваються на тлі тотальних змін.
✏ Розбухання живота, що є вагомою причиною для купівлі тесту на вагітність. Його поява не залежить від типу і типу харчування. При його виникненні рекомендується звернутися до дієтолога для складання персональної дієти.
✏ Зважаючи на тотальні внутрішні зміни може виникнути запор.
✏ Зайве слиновиділення може підказати вам про наявність вагітності. Виділення слини відбуватиметься не лише при вживанні солодкого, що може супроводжуватися нудотою.
✏ Найхворобливішою ознакою цього тижня є литкові судоми, які викликані нестачею кальцію в організмі. Цей симптом частенько тривожить в нічний час доби.
✏ Виникнення пігментних плям говорить про пряму наявність вагітності. Проявляються вони в області щік і лоба, а також лінії, що пролягає уздовж пупка (розтяжка).
✏ Не складно помітити, що зовнішні ознаки, стали наслідком внутрішніх змін, тому доки організм розвивається і адаптується до майбутніх умов, жінці варто почати підготовку до вагітності.

Починаючи з цього періоду, в першу чергу вам, як ніколи раніше доведеться подумати про своє здоров’я, в чому і допоможуть нижчевикладені рекомендації.

Читайте також  27 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності: відчуття жінки

Перший тиждень вагітності співпадає з першою половиною менструального циклу жінки. Відлік вагітності починається в першого дня менструального циклу, тобто на перший тиждень доводиться, власне, менструація. У жінки нерідко тягне живіт, що пов’язано із скороченнями матки, спрямованими на вигнання ендометрія, що відторгається. У міру завершення менструації неприємні відчуття зникають, і самопочуття жінки покращується.

1 тиждень вагітності: виділення із статевих шляхів

На першому тижні організм жінки лише готується до майбутньої вагітності. Менструація триває в середньому 4-7 днів і, залежно від індивідуальних особливостей, може супроводжуватися незначною або помірною крововтратою, що в середньому становить 50 мл крові. Нерідко в період менструальної кровотечі жінку турбує тяжкість внизу живота, а у деяких досить сильно болить живіт.

Враховуючи можливе настання вагітності, не рекомендується застосовувати знеболюючі препарати, для зменшення больових відчуттів при помірній кровотечі краще використати спазмолітики, типу нош-па.

1 тиждень вагітності: фото

 1 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності: харчування жінки

Харчування жінки, плануючої вагітність, має бути максимально повноцінним, містити достатню кількість білків, ненасичених жирів, вітамінів і мінералів. На столі завжди мають бути присутніми свіжі фрукти. Як мінімум третина раціону повинна складати свіжі овочі. Необхідно частіше вживати жирні сорти риби, обмежити вживання жирного м’яса, тваринних жирів, цукру і інших простих вуглеводів.

Якщо ви ще не почали приймати вітамінні препарати, то тепер самий час звернути на них увагу. Прийом вітамінів при планованій вагітності входить в преконцептивну (перед зачаттям) підготовку майбутньої матері.
Преконцептивна підготовка дозволяє понизити ризик виникнення вад розвитку у плоду, нормалізувати обмінні процеси і гормональний фон в організмі матері. Деякі вітаміни мають властивість зменшувати негативну дію спадкових і зовнішніх чинників і, тим самим, сприяти нормальному розвитку плоду. На сьогодні доведена подібна дія фолієвої кислоти. Починати її прийом рекомендується за 2-3 місяці до зачаття, і якщо ви ще цього не зробили, слід негайно придбати препарат в аптеці.

Фолієва кислота в дозі 0,4-0,8 мг/добу стане вашими “ліками” на перші 2-3 місяці вагітності.

Окрім фолієвої кислоти, жінці плануючої вагітність, потрібні і інші вітаміни, отримати які вона може, приймаючи спеціальні вітаміни для вагітних. Іноді лікар додатково призначає вітаміни з групи антиоксидантів, а також препарати, необхідні для підтримки роботи внутрішніх органів.

Що робити: корисні поради

Якщо до теперішнього часу ви не вели календар менструального циклу, саме час почати це робити. Календар овуляції потрібний, щоб точно знати час овуляції, і в дні, передуючі їй, та пару днів після, додатково зайнятися сексом: так ви в рази підвищите шанси зачати дитину саме в цей цикл.

Спочатку відмовтеся від паління і вживання алкоголю, тому що надалі це сильно зашкодить дитині. Що стосується чоловіка, то і йому порекомендуйте відмовитися від паління, оскільки пасивне паління завдає ще більшої шкоди. Постарайтеся уникати компанії, де є присутніми курці.

Читайте також  36 тиждень вагітності

Бажано відмовитися від проходження процедур із застосуванням рентгенівського випромінювання, оскільки випромінюване світло може зробити негативний вплив на майбутній плід.
Перед тим, як приймати лікарські засоби, треба звернутися до дільничного лікаря, оскільки є група препаратів, що негативно впливають на процес вагітності. Ні в якому разі не приймайте лікарські засоби без консультації дільничного лікаря.

Порадьтеся з лікарем відносно прийому вітамінів, оскільки вам треба заздалегідь зміцнювати свій імунітет і насичувати організм поживними речовинами для успішного проходження вагітності. Прийом вітамінів допоможе захистити майбутній плід від дефіциту поживних речовин, що благотворно позначиться на його розвитку. Особливо ефективні мультивітаміни, в яких кількість необхідних речовин вже збалансована, що дозволяє наситити організм усіма потрібними поживними речовинами.

Зверніть увагу, що не можна приймати ті мультивітаміни, в яких міститься більше 0.4 мл фолієвої кислоти.

Намагайтеся більше гуляти дихати свіжим повітрям (наприклад, ліс, заміський будинок), але намагайтеся уникати людних місць, оскільки є ризик зараження інфекційними захворюваннями (наприклад, коклюш або кір). У зимову пору року намагайтеся носити спеціальну маску проти інфекцій, що передаються повітряно-краплинним шляхом. Щоб уникнути інфекційних захворювань, не рекомендується заводити домашніх тварин і птахів, тому як вони в першу чергу є переносниками різних інфекцій (токсоплазмоз, орнітоз).

Уникайте стресових ситуацій, не піддайтеся на провокації, адже сильне хвилювання може відбитися на нервовій системі плоду.
Врегулюйте свій раціон харчування, включіть більше фруктів і овочів, особливо екзотичних, тому як вони насичені великою кількістю вітамінів. Виключіть каву і газовані напої (Кока-кола, мінеральна вода), це може негативно позначитися на розвитку плоду.

Як правило, здоров’я матері грає найважливішу роль, тому що впливає на розвиток плоду і вагітність в цілому. Саме тому, ми рекомендуємо дотримуватися рекомендацій, які допоможуть вам поліпшити стан здоров’я, тим самим понизити ризик виникнення негативних дій на плід.

Навіть при відмінному самопочутті, не варто нехтувати лікарським оглядом, оскільки сучасна медицина дозволяє виявити серйозні проблеми на перших стадіях вагітності, що украй важливо для кожної жінки. Якщо факт вашої вагітності підтверджено на 100 відсотків рекомендується відразу встати на дільничний облік, щоб у разі проблем з самопочуттям, можна було проконсультуватися з лікарем.

Пам’ятайте, що кров’яні виділення на 2-3 триместрах є критичною загрозою, тому поки що вам хвилюватися не варто. Ведіть здоровий спосіб життя, щоб ваш малюк виріс сильним, розумним і здоровим.

1 тиждень вагітності: відео

Джерело