Розміщуємо водоспад у своєму саду

Щоб зробити свій сад оригінальним і красивим, варто встановити на ньому водоспад. Він буде справжньою родзинкою ділянки. І при цьому зовсім неважливо, великий у вас сад чи ні. Дізнаємося, як можна зробити водоспад своїми руками і що потрібно для виконання робіт.

 

ТИПИ ДЕКОРАТИВНИХ ВОДОСПАДІВ

Форма композиції може бути будь-якою. Любителі чітких ліній можуть зробити прямокутний або круглий водоспад. Якщо вам більше до душі природні форми, тоді варто виконати конструкцію з плавними несиметричними обрисами. При бажанні в воду під водоспадом можна пустити рибок, але тоді доведеться подбати і про підводні рослини, а значить, слід звернути увагу на глибину водойми. Оптимальний варіант – метровий по глибині ставок, а краще – трохи глибше, щоб взимку рослини і рибки не замерзли.

Форми і види каскадів водоспаду можуть бути абсолютно різними. Найпростіші варіанти можуть бути зроблені з підручних матеріалів. Любителям грандіозних споруд припадуть до смаку багатоступінчасті великі конструкції з фонтанами, струмками і каналами.

Те, як буде стікати вода, залежить від каменю, з якого вона буде литися.

Спадаючі гладкі струмені виходять від каменів із закругленими відшліфованими краями.

Блискучі нитки води підуть з порізаного каменю.

За допомогою двох каменів і двох рівнів зливу води вийде асиметричний потік. При цьому в обох потоках обсяг води може бути однаковим.

Якщо обсяг води обмежений, краще зробити так, щоб вона обтікала камінь.

Для створення великих і сильних потоків потрібно пустити воду через вузький отвір між камінням. Уступ при цьому повинен бути високим.

Щоб вода була спіненою, слід поставити знизу гострий камінь, об який вона буде розбиватися.

 

ВИБІР МІСЦЯ ДЛЯ ВОДОСПАДУ

Одним з найскладніших етапів будівництва водоспаду вважається вибір місця для нього. Якщо розташувати конструкцію невірно, вона тільки зіпсує зовнішній вигляд ділянки.

Читайте також  Мода і культура: Взаємозв'язок, досліджений у книжках

Варто враховувати такі особливості вибору місця:

• Поруч з гідроспорудою не повинні розташовуватися дерева. Вони будуть тягнутися до води, руйнуючи землю під конструкцією.

• Поблизу будинку каскади теж не встановлюють. В іншому випадку вода може підмивати фундамент, що призведе до руйнування будинку. Більш того, на стінах будівлі буде утворюватися цвіль.

• Рекомендовано встановлювати водоспад на узвишші. Це не тільки буде красиво виглядати, але і створить природний ухил для спаду води. Якщо такого місця у вас на ділянці немає, то його слід створити штучно. Поруч з низиною розташовувати каскад не варто, інакше в воду потраплятиме все сміття, що обов’язково засмітить насос.

• Крім іншого, варто переконатися, що водоспад добре видно з різних точок – тобто, його слід розмістити на відкритому просторі.

Після того як ви визначилися з місцем для конструкції, можна починати вибір матеріалів для її створення.

 

 МАТЕРІАЛИ І ОБЛАДНАННЯ

Вибирати матеріали та інструменти для створення водоспаду слід виходячи з характеристик ділянки, розміру конструкції, дизайну.

У будь-якому випадку вам будуть потрібні:

• насос для прокачування води, фільтр, електрокабель і шланг;

• насос для подачі води;

• гідроізоляція;

• матеріали для декорування.

Особливу увагу слід приділити насосу. Він повинен бути спеціальним, розрахованим на використання в подібних конструкціях. Можна використовувати заглибні або поверхневі моделі. Спеціальні насоси розраховані на довгий термін служби, вони дають невеликий напір, але діють безперервно. Потужність агрегату залежить від обсягу води, яку необхідно перекачати.

 

ЕТАПИ САМОСТІЙНОГО СПОРУДЖЕННЯ ВОДОСПАДУ

Як правило, конструкція включає 3 основних елементи:

• каскад спадаючого типу;

• русло;

• ставок, де циркулює вода.

 Якщо все зробити правильно, технічні пристосування будуть приховані. А значить, буде здаватися, що вода береться як би нізвідки.

Читайте також  Рекомендуємо: Інтернет-магазин жіночої спідньої білизни SexyBra

Перед тим як почати роботи по установці конструкції, слід вирішити, яка глибина і форма ставка вас влаштує. Якщо планується заселення в водойму рибок, він повинен бути глибше, якщо немає – дрібніші. Форма ставка повинна бути природною, тобто повинні бути деякі вигини.

Далі розглянемо етапи роботи.

 

 РИТТЯ КОТЛОВАНУ

Спочатку необхідно вирити котлован. Потім його дно очищають від сміття і засипають піском. Далі укладають гідроізоляцію, краще брати садову плівку або ПВХ.

 

СТВОРЕННЯ КАСКАДУ

Оптимальна висота для спадаючого каскаду – 1,5 м. Сходів в головному спуску має бути кілька. Нижня сходинка повинна знаходитися приблизно в 0,3 м від рівня води. Висота наступних уступів може бути до 40 см.

Для того щоб конструкція була міцною, виробляють зміцнення її каркасом. Зазвичай його роблять з дерева і зміцнюють розчином з бетону. На верхівці водоспаду ставлять плоский камінь, злегка зрушуючи його вперед. Це необхідно для стрімкого спаду води.

 

ВСТАНОВЛЕННЯ НАСОСУ

Після того як буде встановлено камінь, можна приєднувати насос. Якщо конструкція невелика, вистачить агрегату з потужністю 70 Вт. Для великих каскадів краще вибрати насоси наземного типу, що володіють більшою потужністю. Щоб механізми явно не впадали в очі, їх доведеться задекорувати рослинами і камінням. Шланги розташовують між камінням, знову ж для того, щоб вони були непомітні.

Крім іншого, щоб система запрацювала, вам буде потрібно низьковольтний трансформатор. Він буде живити всю систему. Встановити його слід в приміщенні. Варто відзначити, що довжина кабелю, зазвичай, не перевищує 9 метрів, тому його, можливо, треба буде подовжити. Для цього буде потрібно знайти подовжувач, який не боїться вологи. Якщо брати кабель загальною довжиною понад 12 м, потужність насоса знизиться. Тобто, в даному випадку необхідно буде обзавестися насосом більшої потужності.

Читайте також  Для яких видів спорту підходять кросівки ASICS

 

ДЕКОРУВАННЯ КОМПОЗИЦІЇ

Після встановлення насосу залишається тільки задекорувати конструкцію. Підходити до справи слід з фантазією. Використовувати для декору можна абсолютно все, крім рослин, які не люблять вологу. Відмінно виглядатимуть великий гравій і галька різного кольору.

Можна поряд з конструкцією поставити і лавку для відпочинку, а ще краще – підвісити гамак. Якщо у вас є діти, можна встановити у водойми фігурки казкових персонажів.

 Ще один прекрасний варіант – створення альпінарію на водоспаді.

Останнім писком моди є установка світлодіодного підсвічування або спеціальних ліхтариків. Дані елементи декору дозволять ставку мерехтіти в нічний час і виглядати чудово. Після закінчення дизайнерських робіт можна запускати насос і радіти отриманому результату.

 

КРАЩІ РОСЛИНИ ДЛЯ ДЕКОРУ ВОДОСПАДУ

Для посадки біля композиції найкраще вибрати невибагливі рослини – калюжницю, лілейники, іриси. Добре виглядатимуть і списи стрілиці, колосся лепешняка, азорелла. Ще з рослин можна вибрати очиток, чебрець, герань. Найцікавіший варіант – використання кімнатного бонсая. Такі рослини встановлюють по обидва боки від каскаду води в горщиках.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ВОДОСПАДОМ

Водоспади слід встановлювати на тих місцях, куди не потрапляють прямі сонячні промені, інакше вода буде цвісти. Воду періодично доведеться чистити і фільтрувати, приблизно раз на 30 днів. Для цього її відключають, спускають, а потім набирають знову. Камені чистять від нальоту серветкою і миючим засобом.

Щоб надати ділянці оригінальність і забезпечити приємне вологе повітря, варто постаратися і встановити водоспад. Ви зможете насолодитися приємним видом води, що ллється і дзюрчанням струменів, а якщо поставити поблизу водойми з каскадом лавочки, це місце стане улюбленим для відпочинку у всієї родини.

Джерело